×
Aktualności

Coraz więcej świata na 7 edycji pokazu GIS we Włoszech

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Ponad 35 000 m2 i ponad 420 wystawców z całego świata odwiedzi odbywające się we Włoszech w dniach od 3 do 5 października br. Targi GIS to największe europejskie wydarzenie poświęcone żurawiom i podnośnikom, technice portowej oraz wyspecjalizowanym jednostkom transportowym.

GIS to odbywający się co dwa lata pokaz urządzeń takich, jak: podnośniki koszowe, masztowe i nożycowe, rusztowania, żurawie samojezdne, żurawie wieżowe, ładowarki teleskopowe, ciężki sprzęt transportowy, wózki widłowe, sprzęt do transportu materiałów, a także komponenty, akcesoria, sprzęt pomocniczy itp. Wystawa odbywa się w Piacenza Expo SpA  we Włoszech. Tegoroczna edycja odbędzie się na większej powierzchni wystawowej i przyciągnie więcej wystawców z całego świata.

Formuła GIS przyciąga producentów i użytkowników z wielu różnych branż: dźwignic i transportu specjalistycznego, firm wynajmujących, wykonawców budowlanych, firm zajmujących się prefabrykacją betonu, hut stali oraz handlu metalami, producentów ropy, gazu i energii elektrycznej, tworzyw sztucznych, gumy i przetwórstwa, utrzymania ruchu, recyklingu, przedsiębiorstwa zajmujące się pozyskiwaniem drewna , pielęgnacją zieleni miejskiej i oświetleniem publicznym, ale także terminale portowe i intermodalne oraz wiele innych.

W tym roku na wystawie w Piacenza Show, po raz pierwszy zaprezentuje się również włoska armia pokazując sprzęt dźwigowy i przeładunkowy, którego używają, nie tylko do działalności wojskowej  (we Włoszech i za granicą), ale także w przypadku ochrony ludności po klęskach żywiołowych, takich jak trzęsienia ziemi, powodzie, katastrofy budowlane  itp.

Zaufanie rosnącej liczby przedsiębiorców oraz wsparcie otrzymane przez włoskie i międzynarodowe stowarzyszenia (takie jak ESTA i IPAF), komentuje Fabio Potestà z MediaPoint, organizatora GIS, konsoliduje GIS jako nieuniknione co dwa lata wydarzenie dla wszystkich firm (włoskich lub zagranicznych), które korzystają z maszyn i urządzeń prezentowanych na wystawie.

Potwierdzeniem rosnącego zainteresowania międzynarodowych operatorów, będzie zorganizowane przez ESTA, wiodące europejskie stowarzyszenie na rzecz ponadnormatywnego transportu drogowego i branży wynajmu żurawi mobilnych, 2-dniowe spotkanie w centrum wystawienniczym, w ramach którego ponad 420 wystawców będzie miało świetna okazję do spotkania niezwykle ważnych potencjalnych nabywców spoza Włoch.

Włochy pozostają drugim co do wielkości krajem produkcyjnym w Europie, podkreśla Fabio Potestà, i wszystkie firmy potrzebują maszyn i urządzeń dźwigowych, zmechanizowanej logistyki i ciężkich pojazdów transportowych, aby przewieźć ciężkie ładunki z portów włoskich do miejsc docelowych.

W ramach innowacji prezentowanych podczas GIS, niewielka powierzchnia wystawowa w hali 3 poświęcona zostanie automatycznym pojazdom AGV - samobieżnym, zdalnie sterowanym pojazdom, które reprezentują przyszłość rynku przeładunku materiałów.

Pozostałe aktualności

Konecranes w pełni przejmuje MHE-Demag

Konecranes w pełni przejmuje MHE-Demag

Konecranes podpisał umowę nabycia 50% udziałów w MHE-Demag joint venture, którego właścicielem jest partner Jebsen & Jessen za kwotę około...

Żródło: Konecranes

Kolejny polski żuraw KR160 już w sprzedaży

Kolejny polski żuraw KR160 już w sprzedaży

Po rozpoczęciu seryjnej produkcji pierwszego polskiego żurawia wieżowego KR90-5, który swoją premierę miał rok temu, firma Krupinski Cranes...

Żródło: Krupinski Cranes

Nowe funkcje w aplikacji PALFINGER XR

Nowe funkcje w aplikacji PALFINGER XR

Aplikacja PALFINGER XR wykorzystuje najnowszą technologię rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, aby zapewnić zupełnie nowe doświadczenie w...

Żródło: Palfinger AG

wszystkie aktualności

BLOG