×
Aktualności

Coraz więcej świata na 7 edycji pokazu GIS we Włoszech

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Ponad 35 000 m2 i ponad 420 wystawców z całego świata odwiedzi odbywające się we Włoszech w dniach od 3 do 5 października br. Targi GIS to największe europejskie wydarzenie poświęcone żurawiom i podnośnikom, technice portowej oraz wyspecjalizowanym jednostkom transportowym.

GIS to odbywający się co dwa lata pokaz urządzeń takich, jak: podnośniki koszowe, masztowe i nożycowe, rusztowania, żurawie samojezdne, żurawie wieżowe, ładowarki teleskopowe, ciężki sprzęt transportowy, wózki widłowe, sprzęt do transportu materiałów, a także komponenty, akcesoria, sprzęt pomocniczy itp. Wystawa odbywa się w Piacenza Expo SpA  we Włoszech. Tegoroczna edycja odbędzie się na większej powierzchni wystawowej i przyciągnie więcej wystawców z całego świata.

Formuła GIS przyciąga producentów i użytkowników z wielu różnych branż: dźwignic i transportu specjalistycznego, firm wynajmujących, wykonawców budowlanych, firm zajmujących się prefabrykacją betonu, hut stali oraz handlu metalami, producentów ropy, gazu i energii elektrycznej, tworzyw sztucznych, gumy i przetwórstwa, utrzymania ruchu, recyklingu, przedsiębiorstwa zajmujące się pozyskiwaniem drewna , pielęgnacją zieleni miejskiej i oświetleniem publicznym, ale także terminale portowe i intermodalne oraz wiele innych.

W tym roku na wystawie w Piacenza Show, po raz pierwszy zaprezentuje się również włoska armia pokazując sprzęt dźwigowy i przeładunkowy, którego używają, nie tylko do działalności wojskowej  (we Włoszech i za granicą), ale także w przypadku ochrony ludności po klęskach żywiołowych, takich jak trzęsienia ziemi, powodzie, katastrofy budowlane  itp.

Zaufanie rosnącej liczby przedsiębiorców oraz wsparcie otrzymane przez włoskie i międzynarodowe stowarzyszenia (takie jak ESTA i IPAF), komentuje Fabio Potestà z MediaPoint, organizatora GIS, konsoliduje GIS jako nieuniknione co dwa lata wydarzenie dla wszystkich firm (włoskich lub zagranicznych), które korzystają z maszyn i urządzeń prezentowanych na wystawie.

Potwierdzeniem rosnącego zainteresowania międzynarodowych operatorów, będzie zorganizowane przez ESTA, wiodące europejskie stowarzyszenie na rzecz ponadnormatywnego transportu drogowego i branży wynajmu żurawi mobilnych, 2-dniowe spotkanie w centrum wystawienniczym, w ramach którego ponad 420 wystawców będzie miało świetna okazję do spotkania niezwykle ważnych potencjalnych nabywców spoza Włoch.

Włochy pozostają drugim co do wielkości krajem produkcyjnym w Europie, podkreśla Fabio Potestà, i wszystkie firmy potrzebują maszyn i urządzeń dźwigowych, zmechanizowanej logistyki i ciężkich pojazdów transportowych, aby przewieźć ciężkie ładunki z portów włoskich do miejsc docelowych.

W ramach innowacji prezentowanych podczas GIS, niewielka powierzchnia wystawowa w hali 3 poświęcona zostanie automatycznym pojazdom AGV - samobieżnym, zdalnie sterowanym pojazdom, które reprezentują przyszłość rynku przeładunku materiałów.

Pozostałe aktualności

Mini żuraw Jekko SPX650

Mini żuraw Jekko SPX650

Pod koniec lipca, podczas transmisji na żywo, firma Jekko zaprezentowała najnowszy model w ofercie – zapowiadany kilka tygodni temu mini żuraw...

Żródło: Jekko

RIWAL otwiera kolejne Centrum Szkoleniowe IPAF

RIWAL otwiera kolejne Centrum Szkoleniowe IPAF

Firma RIWAL – międzynarodowy lider w dziedzinie wynajmu i sprzedaży podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych oraz szkoleń dla operatorów,...

Żródło: Riwal Poland

wszystkie aktualności

BLOG