×
Aktualności

CTE S3 EVO - nowe doświadczenie użytkownika podnośników CTE

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

CTE wprowadzi na rynek S3 EVO - zaktualizowaną wersję swojego systemu stabilizacji S3 (ang. Smart Stability System), najbardziej zaawansowanego systemu sterowania stabilizacją i wydajnością w czasie rzeczywistym, dostępnego w segmencie samojezdnych podnośników koszowych. Produkcja rozpoczęła się w październiku 2020

System stabilizacji S3 lub zwany również Smart Stability System, dostępny od 2015 roku, wyznacza nowy standard w zarządzaniu obszarem roboczym samojezdnych podestów ruchomych, podnosząc poprzeczkę dla wstępnie obliczonych geometrycznych, ograniczonych kątowo obszarów roboczych lub systemu ograniczania momentu.

S3 oblicza w czasie rzeczywistym maksymalną dopuszczalną wydajność w zależności od obciążenia kosza, konfiguracji geometrycznej i pozycji bezstopniowo wysuwanych podpór stabilizacyjnych. Uwzględnia on stabilność jazdy do przodu i do tyłu, wpływ wiatru, siły dynamiczne i ręczne, co zapewnia lepsze osiągi i bezpieczeństwo.

System S3 EVO to propozycja ewolucji systemu zarządzania podnośnikiem, w całości zarządzany w trybie CAN BUS, ma na celu zapewnienie większej wydajności, stabilności wysokości i niezawodności.

Oprócz standardowych funkcji operacyjnych i funkcji bezpieczeństwa, system S3 EVO, zapewni dostęp do nowych opcjonalnych i niestandardowych funkcji, od automatycznej stabilizacji po „wirtualny dach” lub nową opcję ZTS (ang. Zero Tail Swing), zwiększające bezpieczeństwo na autostradach. Wszystkie niestandardowe funkcje, dostępne na życzenie, zostaną opracowane przez Dział Projektów Specjalnych CTE zgodnie z potrzebami klienta.

S3 EVO to system w całości opracowany przez CTE. Oferuje operatorowi doświadczenie użytkownika w pełnej harmonii z filozofią CTE, które brzmi: Praca staje się łatwa.
Dzięki S3 EVO odnowiono również interfejs użytkownika / maszyny dzięki nowym elementom sterującym z ziemi oraz w koszu jak joysticki i manetki. Nowy interfejs jest wynikiem uważnego wsłuchania się w potrzeby operatorów i dogłębnych badań ergonomii.

Nowa grafika i wyświetlacz diagnostyczny zostały zintegrowane z konsolami za pośrednictwem wyświetlacza LED, będącego wynikiem najbardziej zaawansowanych technologii w dziedzinie elektroniki.

Diody LED informują operatora w czasie rzeczywistym o możliwych dozwolonych manewrach. Dzięki nim operator będzie widział wszystkie systemy antykolizyjne i blokady manewru w celu osiągnięcia maksymalnej stabilności. Nowy panel sterowania w koszu zapewni również informacje funkcjonalne, takie jak zasięg, wysokość robocza i pozostały udźwig.

Konsola naziemna będzie zawierać wyświetlacz diagnostyczny do resetowania każdego czujnika podnośnika, przełącznika i selektora. Dzięki tej technologii każdy podnośnik CTE może zostać podłączony do chmury, a dzięki systemowi CTE Connect możliwe będzie zoptymalizowane zarządzanie flotą, zdalne monitorowanie, ustawienia i interwencje pomocowe.

Podsumowując: CTE Smart Stability System EVO oferuje operatorowi liczne korzyści, w tym:

  • większe bezpieczeństwo zapewniane przez system monitorujący wszystkie parametry maszyny w czasie rzeczywistym
  • większą prostotę użytkowania, wynikająca z położenia komend, która pozwala na komfortowe wykonywanie manewrów
  • większa prędkość, dzięki możliwości jednoczesnego wykonywania większej liczby manewrów.

W krótkim filmie poniżej, Marco Govoni, dyrektor handlowy CTE przedstawia nowy system S3 EVO, a Roberto Berritta, kierownik techniczny ds. Produktów i innowacji w CTE, zilustrował wszystkie funkcje.

Pozostałe aktualności

Pierwsze testy nowego wózka Baoli KBD 70

Pierwsze testy nowego wózka Baoli KBD 70

Mocny, zwrotny, skuteczny i prosty – taki obraz nowego wózka Baoli KBD 70 wyłania się z relacji jego pierwszych użytkowników. Pojazd należy do...

Żródło: redakcja dzwignice.info

Haulotte unowocześnia podnośniki nożycowe

Haulotte unowocześnia podnośniki nożycowe

W ramach swojej niebieskiej strategii Haulotte wprowadza na rynek dwa nowe samojezdne podnośniki PULSEO, rewolucjonizujące segment podestów...

Żródło: Haulotte Group

Tysięczny wózek widłowy Jungheinrich ETV 216i

Tysięczny wózek widłowy Jungheinrich ETV 216i

Z linii produkcyjnej zszedł właśnie tysięczny model wózka wysokiego składowania Jungheinrich ETV 216i. Pojazd wraz z sześcioma innymi takimi...

Żródło: Jungheinrich Polska

FARAONE rośnie w siłę

FARAONE rośnie w siłę

Firma FARAONE POLAND sp. z o.o., specjalizująca się w produkcji bezpiecznych i ergonomicznych produktów do pracy na wysokości takich jak drabiny,...

Żródło: FARAONE POLAND sp. z o.o.

wszystkie aktualności

BLOG