×
Aktualności

CTE ZED 20.4 – nowej generacji podnośnik przegubowy montowany na ciężarówce

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Ciągłe innowacje i badania nad dostępnymi materiałami i technologiami są podstawą rozwoju nowego podnośnika z wysięgnikiem przegubowym CTE ZED 20.4, montowanego na samochodach ciężarowych.

 

Popularna wysokość robocza – 20 metrów

Najbardziej poszukiwana wysokość robocza podnośników koszowych to 20 metrów. Urządzenia z takim parametrem łączą w sobie zwartość i wszechstronność, co ułatwia wykonanie wielu różnych prac na wysokości. To właśnie na tej wysokości roboczej firma CTE koncentruje swoje badania i rozwój, od momentu wprowadzenia po raz pierwszy przegubowych wysięgników dla platform montowanych na ciężarówkach.
W 1996 podnośnik przegubowy CTE montowany na ciężarówkach stał się symbolem firmy. Dzisiaj, po kilku zmianach, CTE przedstawia nowy ZED 20.4. Nowy podnośnik koszowy powstał w wyniku optymalizacji projektu i badań materiałowych.

 

Konstrukcja podnośnika CTE ZED

W nowym podnośniku CTE ZED 20.4 przeprowadzono odpowiednie zmiany na wieży, belkach i skrzyżowaniu. Pantograf jest teraz lżejszy i mocniejszy. Zmiany te umożliwiły również uproszczenie etapu montażu wspomnianych już elementów.

Nowa konstrukcja wykonana jest ze stali o wysokiej wytrzymałości Strenx SSAB. Jest także przemyślana w celu zagwarantowania maksymalnych osiągów i stabilności na wysokości.

Producent przeprowadził skrupulatne testy konstrukcyjne i wytrzymałościowe. Ich celem było zweryfikowanie niezawodności nowego modelu. Nadbudowa została poddana nieprzerwanemu przepływowi pracy, wynoszącemu prawie 200 tys. cykli. Odpowiada to 20 latom pracy.

 

Stabilizacja podestu CTE ZED 20.4

Podnośnik CTE ZED 20.4 jest dostępna z konfiguracją stabilizatora HN, czyli stabilizacją wąską. H oznacza „stabilizację H”, N oznacza „wąską” (ang. narrow). Będzie montowany na pojazdach Isuzu M21 Ground i Iveco Daily.

 

CTE ZED 20.4 w szczegółach

CTE ZED 20.4 HN na Isuzu oferuje 20 metrów wysokości roboczej, 8,2 metra wysięgu i 200 kilogramów udźwigu. Wyposażenie w dodatkowe ogniwo obciążnikowe umożliwi osiągnięcie udźwigu wynoszącego 280 kilogramów. Platforma posiada podwójny pantograf i wysięgnik teleskopowy z pojedynczym przedłużeniem. Obrót wieży wynosi ± 310 °, kosza ± 65 ° (z możliwością 90 ° + 90 °). Podnośnik oferuje sterowanie proporcjonalne i elektrohydrauliczne zarówno z kosza, jak i z ziemi. Stabilizacja typu H wyposażona jest w podpórki hydrauliczne i z czujniki nacisku na podłoże.

Pozostałe aktualności

wszystkie aktualności

BLOG