×
Aktualności

DEUTZ i Maeda prezentują elektryczny żuraw gąsienicowy

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Pierwszy żuraw Maeda wyposażony w napęd elektryczny firmy DEUTZ przyczyni się do zmiany placów budów na bardziej przyjazne dla środowiska. Specjalista od systemów napędowych DEUTZ i japoński producent żurawi Maeda zaprezentowali żuraw gąsienicowy CC 1485, wyposażony w napęd 360 V zasilany akumulatorem litowo-jonowym. DEUTZ jest pionierem neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla układów napędowych do zastosowań poza drogami publicznymi i stale poszerza swoją ofertę alternatywnych napędów dla swoich klientów.

Bezemisyjny mini żuraw gąsienicowy Maeda CC 1485, o mocy 40 kW ma udźwig do 6 ton.

DEUTZ i Maeda zaprezentują również pojazd na targach Bauma 2022, umożliwiając zobaczenie go większej liczbie osób z branży. Pełna produkcja napędu elektrycznego DEUTZ ma rozpocząć się w 2023 roku.

Przyjazne dla środowiska budowy są teraz rzeczywistością, a nie odległym marzeniem. Cieszymy się, że jesteśmy dzisiaj z Maedą, aby zaprezentować prototyp elektrycznego pojazdu budowlanego. CC 1485 jest już w pełni funkcjonalny. Nasz napęd elektryczny jest cichy, wydajny i bezemisyjny, nawet gdy jest używany na placu budowy, powiedział dr inż. Markus Müller, dyrektor ds. technologii DEUTZ AG.

Tomiaki Habasaki, dyrektor generalny : Maeda jest już obecna w Europie na rynku pojazdów zelektryfikowanych ze swoim małym „pająkiem”. Odnotowujemy silny wzrost popytu ze strony naszych klientów na produkty przyjazne dla środowiska. Aby zelektryfikować żuraw gąsienicowy, zdecydowaliśmy się na wspólny rozwój z DEUTZ, ponieważ DEUTZ jest znany ze swojej sprawdzonej technologii i doświadczenia w zelektryfikowanych układach napędowych do sprzętu pozadrogowego.

DEUTZ rozwija swoją strategię zrównoważonego rozwoju i w przyszłości będzie zapewniać większą przejrzystość w tym zakresie. 17 listopada ogłosił, że wprowadzi segmenty sprawozdawcze Classic i Green od 1 stycznia 2022 r. Firma przyspiesza przejście na zrównoważone systemy napędowe dzięki swojej strategii rozwoju. Działania w segmencie Green obejmą nie tylko napędy elektryczne i akumulatory, ale także silniki zasilane wodorem. DEUTZ zamierza do 2031 roku zwiększyć udział w łącznych przychodach tego segmentu do ponad 50 proc.

Pozostałe aktualności

BUDMA 2022. Budownictwo gotowe do spotkań!

BUDMA 2022. Budownictwo gotowe do spotkań!

Już ponad 300 wystawców zadeklarowało udział w przyszłorocznych targach budownictwa i architektury BUDMA. Powrót po  „krótkiej przerwie”...

Żródło: mtp

HDW - nowy przedstawiciel Genie w Polsce

HDW - nowy przedstawiciel Genie w Polsce

Holenderska firma HDW, jeden z największych dystrybutorów maszyn Genie w Europie, otworzyła z początkiem grudnia swój oddział w Broniszach pod...

Żródło: HDW

wszystkie aktualności

BLOG