×
Aktualności

"Dźwigi elektryczne"- długo oczekiwany poradnik już w sprzedaży

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Na rynku wydawniczym ukazała się cenna pozycja dla specjalistów branży dźwigowej. Polskie Stowarzyszenie Producentów Dźwigów (PSPD) wydało podręcznik pt. Dźwigi elektryczne. Podstawy budowy, zasada działania  mający na celu wsparcie procesu nauczania na poziomie technikum oraz dokształcania osób dorosłych pracujących w zawodzie technik urządzeń dźwigowych.

W Polsce eksploatowanych jest ok. 140 tyś. dźwigów osobowych i osobowo-towarowych. Corocznie przybywa ich kilka tysięcy. W ubiegłym roku liczba ta osiągnęła ponad 7,5 tysiąca urządzeń. Nowoczesne windy to urządzenia złożone technicznie co sprawia, że ich montaż i konserwacja wymaga coraz lepiej wykwalifikowanych fachowców.

Grupa Robocza ds. podręcznika powołana przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Dźwigów we współpracy z Urzędem Dozoru Technicznego przez 3 lata pracowała nad stworzeniem kompendium wiedzy przydatnej dla pracowników zatrudnionych przy konserwacji i instalacji dźwigów elektrycznych.

Zawarte w opracowaniu informacje wspierają nauczanie zawodu technik urządzeń dźwigowych w systemie oświaty publicznej oraz są pomocą w uzupełnianiu kwalifikacji osób dorosłych zatrudnionych w branży dźwigowej.


Dowiedz się więcej o pozycji pt. Dźwigi elektryczne. Podstawy budowy, zasada działania 

Kup poradnik na stronie PSPD lub przez Allegro.

Pozostałe aktualności

Aplikacja Liebherr usprawnia zdalny serwis

Aplikacja Liebherr usprawnia zdalny serwis

Wraz z rozwojem narzędzia do zdalnej obsługi Liebherr rozszerza ofertę produktów cyfrowych dla żurawi gąsienicowych, sprzętu do głębokiego...

Żródło: Liebherr

Żuraw GMK przekazany do firmy Szczurowski

Żuraw GMK przekazany do firmy Szczurowski

Firma Usługi Dźwigowe Jerzy Szczurowski nabyła nowy żuraw samojezdny, marki Grove model GMK4100L-1, od Zeppelin Polska Sp. z o.o. To kolejne...

Żródło: Zeppelin Polska

wszystkie aktualności

BLOG