×
Aktualności

Dźwigi Mazowsze Marcin Zielonka kupuje pierwszy żuraw LRT 1100-2.1 w Polsce

Polska firma świadcząca usługi dźwigowe i transportowe Dźwigi Mazowsze Marcin Zielonka odebrał pierwszy w Polsce żuraw Liebherr typu LRT 1100-2.1. Jest to pierwszy żuraw terenowy we flocie firmy, który jest przeznaczony do długoterminowych budów i aplikacji w trudnym terenie. Oprócz obsługi terenowej ważnym kryterium decyzyjnym były wysokie osiągi i bezpieczeństwo.

Dźwigi Mazowsze Marcin Zielonka zakupił pierwszy terenowy żuraw dla swojej floty – Liebherr LRT 1100-2.1. Marcin Zielonka, dyrektor zarządzający, wyjaśnia: Interesowałem się tego typu żurawiem od dłuższego czasu. Żurawie to moja pasja i chciałbym wypróbować tę nową maszynę w praktyce. Zaprojektowany do pracy w trudnym terenie, o udźwigu 100 ton, LRT 1100-2.1 jest idealnym rozwiązaniem na lokalnym rynku. Widzę także korzyści dla aplikacji w pobliskiej rafinerii, gdzie przestrzeń jest bardzo ciasna, gdzie istnieją bardzo wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa. Teraz jesteśmy idealnie przygotowani, aby sprostać tym wymaganiom dzięki zakupowi nowego żurawia terenowego Liebherr. Zmienne podpory stabilizacyjne to cecha, która znacząco zwiększa bezpieczeństwo podczas pracy żurawia . Wszystko to jest standardem w LRT.

Branża budowlana cieszy się w Polsce ogromnym wzrostem i a zapotrzebowanie na żurawie jest odpowiednio wysokie. Dźwigi Mazowsze Marcin Zielonka planuje wykorzystanie nowego LRT 1100-2.1 do budowy dróg oraz budowy magazynów, przede wszystkim tam, gdzie istnieje większe zapotrzebowanie na obsługę terenową.

Marcin Zielonka przytacza inne powody decyzji dotyczącej zakupu żurawia terenowego Liebherr: Jako lider rynku, Liebherr znany jest z wysokiej jakości produktu, niezawodności i szerokiego portfolio produktów. Dodatkowo lokalny oddział Liebherr Polska jest dobrym partnerem serwisowym z doświadczonymi technikami i dobrym dostawcą części zamiennych.

Dźwigi Mazowsze Marcin Zielonka zatrudnia obecnie około 40 osób i obsługuje 16 żurawi samojezdnych, z których 13 to urządzenia marki Liebherr. We flocie firmy znajdują się również platformy do transportu ciężkiego i podnośniki koszowe dla leasingu.

 

Galeria

Pozostałe aktualności