×
Aktualności

Dźwigniki w pandemii – pierwsza taka analiza

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Dźwigniki  po raz pierwszy analizujemy pod kątem ich funkcji, a nie rodzaju budowy. Rejestracja dźwigników wg rodzaju budowy nie wiele mówi o  funkcjach, jakie spełniają. Segment dźwigników w dobie pandemii odnotował spadek z 5309 do 4800 szt. w roku 2020.

 

Dźwigniki z platformą ładunkową

Grupa dźwigników z prawem wstępu na platformę ładunkową wykazała ponad 40% wzrost w przeciwieństwie do dźwigników bez prawa wstępu na platformę ładunkową, które odnotowały 30% spadek. Są to dźwigniki, które mają strategiczne znaczenie w pracach logistycznych.

 

Dźwigniki do parkowania i podnoszenia pojazdów

Dynamiczny wzrost odnotowała grupa dźwigników do parkowania pojazdów (systemy parkowania), odnotowując 10% wzrost w stosunku do roku 2019 z poziomu 584 szt. do 644 szt. w 2020.

Najliczniejsza w segmencie grupa dźwigników do podnoszenia pojazdów, z prawem przebywania pod pojazdem odnotowała ok. 15% spadek w stosunku do roku 2019 z 2325 szt. do poziomu 2005 szt. Natomiast w grupie podnośników do podnoszenia pojazdów bez prawa przebywania pod pojazdem, trend jest wzrostowy, ale ich udział stanowi zaledwie 5% wszystkich podnośników do pojazdów.

 

Dźwigniki na pojazdach

Dźwigniki montowane na pojazdach — do przewozu pojazdów wykazały znaczący, bo aż 35% spadek  w stosunku do roku 2019.

Następna grupa dźwigników to dźwigniki montowane na pojazdach do recyklingu, a więc popularne hakowce i bramowce. Wśród hakowców nastąpił  prawie 20% wzrost w stosunku do roku 2019, podczas gdy wśród bramowców, stanowiących drugą co do wielkości grupę w segmencie dźwigników, nastąpił ok. 6% spadek w stosunku do roku 2019 tj. z 960 szt. do 904 szt.

Pozostałe aktualności

Żurawie wieżowe Zoomlion już w Polsce

Żurawie wieżowe Zoomlion już w Polsce

Firma Maukran została autoryzowanym dealerem chińskiej marki ZOOMLION w styczniu br. Pierwsze maszyny zostały już zmontowane na trójmiejskich...

Żródło: Maukran

wszystkie aktualności

BLOG