×
Aktualności

EFFER 1000 - żuraw przeładunkowy o dużym zasięgu

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Hiab wprowadza na rynek nowy model żurawia przeładunkowego EFFER 1000. Nowe urządzenie posiada udźwig 90 tm.

EFFER 1000 jest pierwszym żurawiem przeładunkowym 90 tm z wysięgnikiem o konstrukcji dziewięcioczęściowej i sześcioma przedłużeniami typu jib. Konstrukcja zapewnia udźwig 2300 kilogramów przy maksymalnym wysięgu 26 metrów i 5800 kilogramów przy wysięgu 23 metrów. Żuraw waży tylko 9500 kilogramów, ale zapewnia wydajność większych żurawi. To wszystko wpływa na zmniejszenie emisji i kosztów posiadania.

Jego wydajność i rozmiar sprawiają, że idealnie nadaje się do pracy w obszarach miejskich z wysokimi budynkami. Może pracować z dużymi ładunkami na dużych wysokościach, ponieważ nie trzeba go instalować na dużych ciężarówkach. Żuraw został zaprojektowany na podstawie opinii klientów EFFER z branży budowlanej oraz firmy wynajmującej i usługowej. Nadrzędną potrzebą tych firm było dostarczanie ciężkich ładunków na dużych wysokościach.

 

Duże ładunki na dużych wysokościach

Kluczem do pionowych osiągów żurawia jest dziesięciokątny kształt wysięgnika V10-Force. Zapewnia on siłę potrzebną do obsługi najcięższych ładunków, jednocześnie redukując oscylacje boczne do minimum i zwiększając ogólną precyzję.

Posiada również nowy wysięgnik MULTIPOWER JIB, który zachowuje wydajność na wyższych poziomach przedłużenia, nawet od piątej do dziewiątej sekcji. Żuraw można zainstalować z opcjonalnymi stabilizacjami V-Stab i CroSStab firmy EFFER. Zwiększają one dostępne powierzchnie do umieszczenia ciężarówki w celu uzyskania maksymalnej stabilności.

 

Nowoczesny system sterowania EFFER

Żuraw jest wyposażony w system sterowania EFFER Progress 2.0. System umożliwia podłączenie rozwiązań cyfrowych. Zarządzający flotą mogą pobierać dane dotyczące użytkowania i wydajności żurawia ułatwiające planowanie konserwacji i wydłużenie czasu pracy. Dzięki zdalnej diagnostyce żuraw można na bieżąco kontrolować. Pozwala ona także na aktualizacje oprogramowania bez konieczności wizyty w centrum serwisowym. Umożliwia właścicielom monitorowanie stanu żurawi i cykli roboczych, co przekłada się na wydajniejsze zarządzania flotą.

Progress 2.0 jest zgodny z CE i zapewnia liczne funkcje bezpieczeństwa. Przykładem mogą być funkcje pomocnicze i czujniki, które pomagają operatorom podczas cykli roboczych, unikając nadmiernego ryzyka związanego z obciążeniem i interwencji odcinających w razie potrzeby.

Wysłuchaliśmy naszych klientów i stworzyliśmy rewolucyjny żuraw przeładunkowy EFFER, który zapewnia najlepszą wydajność w swojej klasie. EFFER 1000 to ciężki żuraw przewoźny o konkurencyjnym pionowym zasięgu i udźwigu superciężkiego żurawia bez potrzeby stosowania większych ciężarówek. Ta elastyczność pozwala pracować w ciasnych przestrzeniach miejskich i oszczędzać pieniądze, mówi Marcel Boxem, Dyrektor ds. Globalnego Zarządzania Produktami w Hiab.

EFFER 1000 dostępny jest na całym świecie od lutego 2021 r. poprzez sieć dealerów EFFER i Hiab w wybranych krajach.

Pozostałe aktualności

wszystkie aktualności

BLOG