×
Aktualności

Ekologiczne wózki transportowe Kalmar dla czterech europejskich terminali kontenerowych

Kalmar dostarczy do DP World 63 hybrydowe wózki transportowe Kalmar, które używane będą w czterech europejskich terminalach kontenerowych: 12 jednostek zostanie dostarczonych do GMP w Le Havre we Francji, 20 jednostek do Eurofos w Marsylii we Francji, 19 jednostek do Antwerp Gateway w Belgii oraz 12 jednostek do DP World Southampton w Wielkiej Brytanii. Zamówienie zostało zaksięgowane w ramach zamówień Cargotec na 2019 r., a większość maszyn ma zostać dostarczona do końca 2019 r.

Kalmar i DP World, jeden z wiodących światowych operatorów terminali morskich i śródlądowych, dzięki wieloletniej współpracy rozwinęli udaną relację. Obie firmy podzielają wizję bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości dla branży przeładunkowej, a urządzenia Kalmar ułatwiają codzienne funkcjonowanie kilku terminali DP World na całym świecie.

GMP w porcie Le Havre z wózków transportowych Kalmar korzysta od początku lat 90-tych. W bieżącym roku firma otrzymała 12 nowych wózków elektrycznych Kalmar. Eurofos zarządza terminalem śródziemnomorskim w Fos-sur-Mer z całą flotą wózków Kalmar (27 wózków elektrycznych dostarczonych w 2014 i 2017 r.) Terminal kontenerowy Antwerp Gateway w Belgii obecnie obsługuje sześć suwnic Kalmar typu STS oraz flota wózków Kalmar, w tym 23 hybrydowe wózki dostarczane w 2017 i 2018 r. DP World Southampton od 2007 r. polega na wózkach Kalmar. Przed obecnym zamówieniem flota w terminalu liczyła 65 jednostek, z czego w trakcie dostawy jest 12 maszyn hybrydowych zamówionych w 2018 r.

DP World dąży do ograniczenia śladu węglowego swoich działań poprzez ciągłe dążenie do ograniczenia zużycia energii w swoich zakładach i inwestowanie w produkty, które oszczędzają energię i obniżają emisję gazów cieplarnianych. Wraz ze swoimi klientami Kalmar dąży do kształtowania przyszłości obsługi ładunków za pomocą bezpiecznych i ekologicznych rozwiązań.

Nowe hybrydowe wózki transportowe Kalmar pomogą przyczynić się do osiągnięcia tego celu, umożliwiając znaczne zmniejszenie zarówno zużycia paliwa, jak i emisji CO2 podczas pracy w terminalu w porównaniu z wykorzystaniem tradycyjnych maszyn napędzanych silnikiem Diesla. Maszyny hybrydowe generują również znacznie mniej hałasu niż ich odpowiedniki z silnikami wysokoprężnymi.

Kalmar jest naszym zaufanym partnerem już od kilku lat, a ich sprawdzona technologia i zaangażowanie w opracowywanie ekologicznych rozwiązań doskonale wpisują się w nasze zobowiązanie do bycia światowym liderem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Hybrydowe rozwiązanie dla wózków transportowych będzie wspierać nasze terminale w osiąganiu ich celów środowiskowych, a jednocześnie zwiększać efektywność ruchu kontenerów, powiedział Edi Cioran, regionalny dyrektor operacyjny w DP World, Europe.

Tero Kokko, starszy wiceprezes ds. Automatyki i projektów w Kalmar powiedział: Nieustannie inwestujemy w prace badawczo-rozwojowe zmierzające do opracowania bardziej ekologicznych rozwiązań i cieszymy się, że nasi klienci podzielają te same priorytety. Jesteśmy również bardzo dumni z tego, że dzięki temu zamówieniu sprzedaliśmy około 250 pojazdów hybrydowych Kalmar od czasu ich wprowadzenia na rynek w 2013 r.

Galeria

Pozostałe aktualności

Baoli na fali wzrostów chińskiego eksportu

Baoli na fali wzrostów chińskiego eksportu

Według najnowszych danych producentów Europa stała się w minionym roku największym importerem wózków widłowych z Chin. Baoli Polska planuje...

Żródło: Baoli Polska, More&More Marketing

Szklana rzeczywistość czyli targi Glass

Szklana rzeczywistość czyli targi Glass

Efektowne ekspozycje, pokazy specjalistycznego sprzętu oraz możliwość zobaczenia na żywo nowoczesnych rozwiązań dla budownictwa oraz innych...

Żródło: MTP