×
Aktualności

Elektryczny wózek SANY nominowany do nagrody Top Industry Award

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

SANY Europe z przyjemnością informuje, że wózek SANY SCDE90K7, uważany za pierwszy na świecie w pełni elektryczny wózek do transportu pustych kontenerów, który wkrótce będzie dostępny, został nominowany do dwóch prestiżowych nagród branżowych.

Już po raz 26. przyznano w Wielkiej Brytanii nagrody FLTA for Excellene za osiągnięcia i przełomowe odkrycia w branży w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jest to najdłużej działająca tego rodzaju nagroda branżowa w Wielkiej Brytanii i jest najważniejszym wydarzeniem w branży

Sany SCDE907K został nominowany w dwóch kategoriach FLTA: Środowisko i Innowacja. Ta sama kategoria innowacji, która została uznana przez FLTA, a system odzyskiwania energii Sany H9 został nagrodzony słynną statuą Archiego w 2019 r. Chociaż nie jest jasne, kiedy elektryfikacja została wprowadzona do wózków widłowych, istnieje zgoda, że było to kiedyś w latach 30. XX wieku . Tak długo zajęło mu dotarcie do w pełni mobilnej, swobodnej obsługi kontenerów. W odniesieniu do środowiska szacuje się, że zużycie energii przez nowy elektryczny wózek doładowujący wyniesie 15% zużycia ekwiwalentu oleju napędowego, a także pozwoli na 20% redukcję hałasu oraz ogromną redukcję kosztów konserwacji. Są to ogromne zmiany i z tego powodu FLTA nominowała Sany SCDE90K7 do nagrody w kategorii Środowisko.

Szacuje się, że nowy wózek elektryczny ECH firmy Sany zwróci dodatkowe koszty inwestycji w pierwszym roku eksploatacji, takie jak niewielki wzrost kosztów i oszczędności osiągnięte dzięki ładowaniu akumulatorów. Szacuje się, że koszt na jeden kontener w wariancie elektrycznym oznacza, że jest on w stanie obsłużyć ponad 6 kontenerów na każdy transportowany ekwiwalentem oleju napędowego.

Ceremonia wręczenia nagród FLTA odbędzie się 21 marca 2020 r. W Hilton Metropole w NEC Birmingham.

Pozostałe aktualności

wszystkie aktualności

BLOG