×
Aktualności

Elektryczny wózek widłowy Carer A160S - mocny i kompaktowy

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Nowy majstersztyk opracowany przez studia projektowe Carer został stworzony do zastosowań wewnętrznych, gdzie potrzeba podnoszenia dużych ciężarów  w wąskich przestrzeniach. A160S jest w rzeczywistości pierwszym elektrycznym wózkiem widłowym na świecie o udźwigu 16 ton tej samej wielkości co maszyny 8-tonowe. Wyróżnia się projektem, rozmiarem, widocznością, wydajnością i autonomią.

Nowy wózek Carer powstał jako odpowiedź na potrzeby, szczególnie wśród jej klientów w Europie Północnej, posiadania specjalnego wózka elektrycznego dostępnego do użytku w sektorach o dużych obciążeniach (obsługa paneli drewnianych, huty, stolarstwo, obsługa form itp.) . Są to zastosowania, które wymagają maszyn o dużej wydajności, ale o bardzo kompaktowych wymiarach.

Projektanci wózka Carer wykorzystali jako techniczną bazę udany model wózka widłowego Carer A80X z 900 mm środkiem ciężkości. Wymiary A160S są prawie takie same, ale nowa maszyna osiąga 16 ton udźwigu ze środkiem ciężkości 600 lub 900 mm, w zależności od wersji. Aby osiągnąć ten niezwykły wynik, inżynierowie maksymalnie wykorzystali dostępne geometrie: przesuwając maszt ponad oś przednich kół i dodając balast w strategicznych punktach, udało się uzyskać bardzo niski „wymiar X” (730 mm). Parametr ten wskazuje ramię wychylne wózka. W ten sposób maszyna jest bardzo kompaktowa, o długości prawie identycznej, jak maszyna 8 ton (3830 mm) i szerokości zaledwie 2050 mm. 

 

Wysokie osiągi wózka Carer A160S przy całkowitym bezpieczeństwie

Nowy wózek ma atrakcyjną konstrukcję, która doskonale wyraża jego ekstremalną moc i kompaktowość. Został specjalnie zaprojektowany, aby spełnić różne wymagania dotyczące wydajności w zastosowaniach operacyjnych. Na przykład wymiary opon zostały zmniejszone, aby ograniczyć prędkość na korzyść przyspieszenia, co jest podstawową cechą w zastosowaniach wewnętrznych: prędkości 12 km/h towarzyszy w ten sposób duża zwrotność w manewrach i doskonałe przyspieszenie ( około 2,5 m/s).

 

Ergonomia i wydajność: zwycięska kombinacja

Pod względem ergonomii cechy wózka A160S są takie same jak w serii AX: podwyższony fotel kierowcy, z wygodnymi schodami oraz bardzo wygodna kabina z przeszklonymi panelami, klimatyzacją i ogrzewaniem.

Nowa maszyna jest również wyposażona w zintegrowany przesuw boczny i pozycjoner Terminal West: typowe wyposażenie z tylko 2 cylindrami pozwala na skrócenie zwisu i dobrą widoczność, która sięga 500 mm wewnątrz masztu. Ten ostatni został bowiem specjalnie przeniesiony na koła, aby poszerzyć pole widzenia operatora podczas jazdy.

Wózek elektryczny A160S jest zasilany akumulatorem 96 V 1680-1720 Ah, który zapewnia odpowiednią równowagę między wydajnością a dużym zasięgiem. Jest to zatem model, który uzupełnia gamę Carer, która oferuje jednocześnie A160 - 200X, dużą i niezwykle wydajną maszynę do użytku na zewnątrz, jak i bardziej kompaktowy, ale równie wydajny model do użytku w pomieszczeniach.

Podstawowy aspekt dotyczy dedykowanych opon. Wózki terenowe A160-200X są wyposażone w opony pneumatyczne. Nowe maszyny z kolei jest standardowo wyposażona w superelastyczne opony, ponieważ w niektórych zastosowaniach wewnętrznych osłony mogą ulec uszkodzeniu w kontakcie z metalowymi częściami konstrukcji i palety. Ponadto opony te gwarantują w środowiskach wewnętrznych większe bezpieczeństwo bez zmniejszania osiągów.

 

Zalety zasilania elektrycznego

Zastosowanie wózka elektrycznego Carer A160S w pomieszczeniach jeszcze bardziej uwidacznia zalety elektrycznego zasilania.

W przypadku wózków tradycyjnych koszty eksploatacji są w rzeczywistości wysokie, ponieważ silniki pozostają zawsze włączone, nawet podczas przerw w fazach obsługi. Oprócz zużycia paliwa emitują szkodliwe spaliny i dużo hałasu, elementy obniżające jakość środowiska pracy.

Z kolei wózki elektryczne nie emitują zanieczyszczeń, nawet gdy są w ruchu, chroniąc zdrowie operatorów i nie zanieczyszczają środowiska pracy. Co więcej, dzięki dystrybutorowi, skalibrowanemu tak, aby utrzymywać silniki w ruchu pasywnym, wózki takie jak A160S gwarantują znaczne oszczędności kosztów eksploatacji i uwalniają firmy od kłopotliwej i niebezpiecznej obecności zbiorników na olej napędowy.

Nowy elektryczny wózek Carer A160S jest idealną maszyną dla tych zakładów, które do tej pory używały wózków z silnikiem Diesla ze względu na udźwig, ponieważ elektryczna maszyna nie była w stanie zagwarantować takich samych osiągów.

Jak wszystkie maszyny z gamy Carer, A160S jest również dostępny w wersji litowej.

Pozostałe aktualności

Żurawie wieżowe Zoomlion już w Polsce

Żurawie wieżowe Zoomlion już w Polsce

Firma Maukran została autoryzowanym dealerem chińskiej marki ZOOMLION w styczniu br. Pierwsze maszyny zostały już zmontowane na trójmiejskich...

Żródło: Maukran

wszystkie aktualności

BLOG