×
Aktualności

Europejska wersja podnośnika koszowego GENIE S-65 XC

GENIE uruchamia produkcję nowego podnośnika teleskopowego S-65 XC we włoskiej fabryce w Umbertide. Podnośnik przeznaczony będzie na rynki Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Wysokość robocza najnowszego modelu w systemie Genie Xtra Capacitiy (XC) wynosi 21,81 metra.

Podest Genie S-65 XC to pierwszy model z wysięgnikiem teleskopowym z serii XC, który będzie produkowany w fabryce w Umbertide we Włoszech (Genie Boom Center of Excellence poświęconej produkcji podestów Genie najbardziej popularnych wśród klientów z regionu Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu).

Nowy model Genie S-65 XC, podobnie jak wszystkie podnośniki z serii nowej generacji Genie XC (Genie Xtra Capacity) - podnośników koszowych o dużym udźwigu, zapewnia możliwość wykonywania szerszego zakresu cięższych zadań podnoszenia na budowach i w obiektach przemysłowych. Podest oferuje podwójny udźwig t.j. 300 kg w pełnym obszarze roboczym i 454 kg w ograniczonym obszarze roboczym i może pracować z trzema osobami na pokładzie, zachowując jednocześnie miejsce na potrzebne narzędzia i materiały.

Wysięg S-65 XC, przy udźwigu 300 kg, wynosi 16,51 metra, zaś w ograniczonym obszarze, przy udźwigu 454 kg - około 15 metrów. Urządzenie może również pracować 2,65 metra poniżej powierzchni gruntu.

Nomenklatura XC daje klientom pewność, że dzięki modelom Genie Xtra Capacity mogą więcej zdziałać za pomocą pojedynczej jednostki niż przy zastosowaniu standardowej maszyny, mówi Zach Gilmor, menedżer produktu Genie, Terex AWP.

Genie S-65 XC posiada funkcję automatycznego sterowania obwiednią. Jest to zdolność do automatycznego wycofywania się, gdy wysięgnik osiągnie zasięg operacyjny. Jest on również wyposażony w czujnik wykrywania obciążenia, który stale sprawdza ciężar na platformie i ogranicza obwiednię roboczą stosownie do wykresu obciążenia oraz posiada możliwość kalibracji pola zerowego obciążenia.

Nowy podnośnik S-65 XC oferuje rozszerzoną strefę roboczą dzięki nowemu czujnikowi pochylenia podwozia wbudowanemu w funkcje maszyny. Unikalna technologia wykrywania przechyłu nadwozia zapewnia operatorom dostęp do różnych zakresów ruchu w oparciu o kąt podwozia.

Wszystkie podesty teleskopowe serii Genie XC zostały wyposażone w znany system sterowania Genie SmartLink (sterowanie oparte na magistrali CAN).

Genie S-65 XC wyposażony jest w silnik o mocy 36 kW (48 KM). Konstrukcja XC obejmuje również podwójne wejście o długości 1,83 metra lub 2,44 metra z bramą boczną, ułatwiającą wsiadanie i wysiadanie osób, wnoszenie i wynoszenie narzędzi i materiałów.

Wysięgniki Genie XC mogą zmniejszyć liczbę cykli podnoszenia, a także ilość sprzętu, którego potrzebują klienci, aby uzyskać narzędzia i materiały do pracy na wysokości, mówi Gilmor. Większa wydajność jednej jednostki oszczędza czas i zwiększa produktywność.

Dostawy nowych podnośników Genie S-65 XC są planowane na październik 2018 roku. Z myślą o klientach z Austrii, Niemiec i Szwajcarii, Genie zaprezentuje prototyp modelu S-65 XC podczas Platformers Days, który odbędzie się w Hohenroda w Niemczech w dniach 14 i 15 września br.

Galeria

Pozostałe aktualności