×
Aktualności

EX Monitoring App monitoruje wózki widłowe pracujące w strefach ATEX

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Aplikacja EX Monitoring firmy Linde Material Handling powiadamia operatorów wózków widłowych w wykonaniu przeciwwybuchowym o stanie parametrów istotnych dla bezpieczeństwa i wspiera techników serwisowych w diagnostyce i naprawach. Korzyści dla operatorów to większy komfort, większa przejrzystość, oszczędność czasu i lepsza dostępność operacyjna pojazdów.

Aby uniknąć źródeł zapłonu, które mogłyby prowadzić do wybuchów w potencjalnie wybuchowej atmosferze, dyrektywa ATEX wymaga konsekwentnego monitorowania określonych, istotnych dla bezpieczeństwa parametrów wózków widłowych. Linde MH opracowało aplikację EX Monitoring App, która umożliwia ciągłe monitorowanie takich wartości. Zapewnia maksymalną dostępność pojazdu poprzez wyświetlanie istotnych dla bezpieczeństwa wartości i błędów oraz dostarczanie konkretnych zaleceń dotyczących działań naprawczych. Aplikacja wspiera operatorów wózków widłowych i menedżerów flot w możliwie bezpiecznej i bezawaryjnej eksploatacji pojazdu. Jednocześnie upraszcza konserwację, diagnostykę i naprawę.

Dzięki temu eksploatacja pojazdów z ochroną przeciwwybuchową we wrażliwych obszarach jest bardziej wydajna, podsumowuje Elke Karnarski, kierownik produktu odpowiedzialny za wózki przemysłowe firmy Linde z ochroną przeciwwybuchową.

Wiele obszarów w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, kosmetycznym, spożywczym, a także w logistyce jest narażonych na wybuchy. Są to obszary, w których są wytwarzane, przetwarzane, transportowane i przechowywane materiały niebezpieczne.

Bardzo ważne jest wyeliminowanie wszelkich źródeł zapłonu, które mogą spowodować wybuch o niszczycielskich skutkach. Wózki przemysłowe znajdują się w strefach ATEX 1/21 i 2/22 – tzn. np. w obszarach produkcji, w których materiały niebezpieczne są jawnie mieszane lub przenoszone do innych kontenerów, czy obszarach, w których materiały te są przechowywane i transportowane w zamkniętych kontenerach i mogą zostać uwolnione w razie upadku lub kolizji.

Połączenie gazów lub pyłów z tlenem w otaczającym powietrzu może stworzyć atmosferę wybuchową. Odpowiednie wyposażenie przeciwwybuchowe oraz konsekwentne monitorowanie parametrów istotnych dla bezpieczeństwa – obejmujących do 50 wartości pozwalają uniknąć źródeł zapłonu w wózku. Wśród monitorowanych parametrów wymienić można temperaturę obudów elektronicznych jednostek sterujących i modułów mocy, szczęk hamulcowych, hamulców magnetycznych i silnika trakcyjnego. Do tej pory powszechną praktyką było informowanie operatora o krytycznych dla bezpieczeństwa błędach za pomocą kodu pokazującego się na wyświetlaczu.

Jednak podczas codziennej eksploatacji identyfikacja i obsługa usterek nie zawsze przebiega tak, jak powinna. Z różnymi konsekwencjami – czasami pojazd pozostaje nieczynny dłużej niż to konieczne. Często usterka nie jest wystarczająco dokładnie sprawdzana. A czasem nawet wizyta serwisanta jest nieskuteczna, bo nie mogła być odpowiednio przygotowana.

 

EX Monitoring App – zapewnia konserwację zapobiegawczą oraz serwis we właściwym czasie

Aplikacja EX Monitoring firmy Linde proponuje skuteczne rozwiązanie. Zapewnia operatorom i menedżerom floty w strefach ATEX 1/21 lub 2/22 kompleksowe informacje dotyczące stanu wózka. Aplikacja sprawdza na miejscu pojazd z ochroną przeciwwybuchową i pokazuje, co należy zrobić w każdym konkretnym przypadku. Wyjaśnia znaczenie kodu flash i identyfikuje konkretny błąd.

Zintegrowany dwustopniowy system sygnalizacji świetlnej w prosty i jednoznaczny sposób wyznacza kolejne kroki: żółty wskaźnik oznacza, że ​​pojazd należy schłodzić i umówić się na termin konserwacji. Jeśli kontrolka świeci na czerwono, należy natychmiast się zatrzymać i wezwać serwisanta!

Dodatkową pomoc zapewnia funkcja szczegółowej diagnostyki, która wskazuje wszystkie wartości monitorowanych komponentów i parametrów. Aplikacja wyświetla również historię błędów i podaje konkretne zalecenia. W ten sposób rejestrowane są wszystkie szczegóły dotyczące zużycia elementów krytycznych dla bezpieczeństwa oraz pozostałych godzin pracy. EX Monitoring App jest już dostępna dla pięciu serii wózków Linde. W przyszłości i będzie częścią wszystkich modeli wózków przemysłowych Linde z ochroną przeciwwybuchową.

Pozostałe aktualności

BUDMA 2022. Budownictwo gotowe do spotkań!

BUDMA 2022. Budownictwo gotowe do spotkań!

Już ponad 300 wystawców zadeklarowało udział w przyszłorocznych targach budownictwa i architektury BUDMA. Powrót po  „krótkiej przerwie”...

Żródło: mtp

HDW - nowy przedstawiciel Genie w Polsce

HDW - nowy przedstawiciel Genie w Polsce

Holenderska firma HDW, jeden z największych dystrybutorów maszyn Genie w Europie, otworzyła z początkiem grudnia swój oddział w Broniszach pod...

Żródło: HDW

wszystkie aktualności

BLOG