×
Aktualności

Genie prezentuje nowy podnośnik hybrydowy

Odwiedzający targi bauma 2019 maja okazję obejrzeć nowy hybrydowy podnośnik przegubowy Genie Z-45 FE. Nowy model jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na zrównoważone rozwiązania dostępowe w zakresie 16 m w regionie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Rosji (EMEAR). Podnośnik produkowany jest w Umbertide we Włoszech i będzie dostępny w całym regionie na początku 2020 r.

Nowy podnośnik wysięgnikowy Genie Z-45 FE, zaprojektowany z wykorzystaniem tej samej technologii hybrydowej, co siostrzany model Genie Z-60 FE (dawniej Z-60/37 FE), zapewnia maksymalną wysokość roboczą 15,92 metra, maksymalny poziomy wysięg 6,94 metra, maksymalny wysięg roboczy 7,50 metra oraz wiodący na rynku maksymalny udźwig 300 kilogramów w klasie 16-metrowych podnośników hybrydowych. Dzięki swojej wszechstronności, niskiej emisji, energooszczędności i znikomej konserwacji napędu na 4 koła, maszyna łączy w sobie zalety wysokich zwrotów z zainwestowanego kapitału (ROIC) z możliwością pracy w praktycznie każdym środowisku w miejscu pracy, wewnątrz i na zewnątrz.

Nowy hybrydowy podnośnik wysięgnikowy Genie Z-45 FE oferuje najlepsze połączenie przyjaznej dla środowiska wydajności hybrydowej, wydajności porównywalnej do urządzeń napędzanych silnikiem wysokoprężnym 4WD i bardzo popularnej wysokości roboczej, której oczekują nasi klienci i użytkownicy końcowi. Ale to nie wszystko, powiedział Zach Gilmor, menedżer produktu Genie, Terex AWP, EMEAR.

I kontynuuje: Biorąc pod uwagę produktywność, nowy hybrydowy wysięgnik Genie Z-45 FE charakteryzuje się wiodącym w swojej klasie maksymalnym udźwigiem 300 kg co pozwala operatorom na przejęcie 30% więcej materiałów na platformie w porównaniu do innych maszyn hybrydowych w tym zakresie wysokości.

W odpowiedzi na rosnące wyzwania związane z ochroną środowiska i bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące miejsca pracy do wysokości 16 m, podnośnik hybrydowy Genie Z-45 FE łączy moc i osiągi typowych maszyn z silnikiem wysokoprężnym 4WD z cichą i czystą pracą. W trybie All-Electric zapewnia pełną pracę na jednym ładowaniu akumulatora. W trybie hybrydowym oferuje ponad tydzień pracy na jednym zbiorniku oleju napędowego. Podobnie jak w przypadku siostrzanego modelu o podwyższonym udźwigu, oprócz wysokowydajnego układu napędowego AC, który zwiększa wydajność jazdy i upraszcza konserwację, nowy Genie Z-45FE łączy również zalety pełnoetatowego aktywnego układu oscylacyjnego, który utrzymuje przyczepność w trudnym terenie. Wysięgnik przegubowy o długości 1,52 metra z obrotem w pionie 135 ° zapewnia możliwość dokładnego pozycjonowania.

W trybie hybrydowym oferuje podnośnik wysięgnikowy Genie Z-45 FE wykorzystuje przyjazny dla środowiska generator napędzany silnikiem Stage V / Tier 5, aby utrzymać stan naładowania akumulatorów. Biorąc pod uwagę efektywność energetyczną, system hybrydowy pozwala również na odzyskanie energii generowanej podczas hamowania lub schodzenia w dół, co z kolei służy do ładowania akumulatorów.

Dzięki dwóm trybom pracy podnośnik Genie Z-45 FE oferuje firmom wynajmującym wszechstronne, trwałe i wydajne rozwiązanie 2 w 1, dostosowane do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, również w miejscach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Wymagając o 30% mniej paliwa niż typowe silniki wysokoprężne o mocy 36,5 kW (49 KM), oferuje on również korzyść polegającą na obniżeniu zużycia paliwa o ponad 25 euro tygodniowo i możliwości pracy na pełną zmianę dzięki nocnemu ładowaniu akumulatora. Oszczędzając energię Genie Z-45 FE jest jednocześnie wyposażony w inteligentną, łatwą w obsłudze technologię, która znacznie przedłuża żywotność akumulatora, zmniejszając koszty eksploatacji i konserwacji oraz zapewnia doskonałą wydajność.

Galeria

Pozostałe aktualności

Baoli na fali wzrostów chińskiego eksportu

Baoli na fali wzrostów chińskiego eksportu

Według najnowszych danych producentów Europa stała się w minionym roku największym importerem wózków widłowych z Chin. Baoli Polska planuje...

Żródło: Baoli Polska, More&More Marketing

Szklana rzeczywistość czyli targi Glass

Szklana rzeczywistość czyli targi Glass

Efektowne ekspozycje, pokazy specjalistycznego sprzętu oraz możliwość zobaczenia na żywo nowoczesnych rozwiązań dla budownictwa oraz innych...

Żródło: MTP