×
Aktualności

Genie rozszerza linię podnośników nożycowych

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Pełna wydajność w kompaktowej, lekkiej obudowie wraz z niskim całkowitym kosztem posiadania. To cechy nowych mikro podnośników nożycowych Genie GS ™ -1432m i GS-1932m. Wszechstronne maszyny dla niemal wszystkich zastosowań związanych z pracą na wysokości do 7,55 metra.

Nasze nowe mikro podnośniki nożycowe są wystarczająco lekkie i kompaktowe, aby wjeżdżać przez drzwi ze stałymi barierkami czy przemieszczać się w standardowych windach. Wyposażone są w napęd na przednie koła z zerowym wewnętrznym promieniem skrętu — co oznacza, że ​​są bardzo zwrotne w ciasnych przestrzeniach. Pomimo niewielkich rozmiarów platforma ma wymiary zapewniające wygodną pracę na dwóm osobom, powiedział Michael Flanagan, Menedżer Produktu Genie.

Nowe mikro podnośniki nożycowe Genie są bezpieczną alternatywą dla drabin i bardziej wydajną alternatywą dla pionowych podnośników masztowych. Dobrze także nadają się do wszelkich prac, w których normalnie można użyć standardowego podnośnika nożycowego 8 m. Dzięki temu są prawdziwie wszechstronną i uniwersalną maszyną na każdym placu budowy i we wszystkich flotach wypożyczalni.

 

Małe podnośniki nożycowe Genie z napędem elektrycznym

Nowe mikro podnośniki nożycowe zasilane są tymi samymi bezobsługowymi silnikami prądu przemiennego, co podnośniki nożycowe Genie E-Drive. Te drugie zostały wprowadzone w listopadzie ubiegłego roku. Charakteryzują się najlepszą w branży wydajnością i 35% redukcją kosztów utrzymania w całym okresie eksploatacji.

Dzięki Genie E-Drive te nowe mikro podnośniki nożycowe są cztery razy bardziej wydajne niż tradycyjne hydrauliczne układy napędowe. E-Drive umożliwia pracę podnośników nożycowych o 30% dłużej na jednym ładowaniu, co przekłada się na większą produktywność w miejscu pracy przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów akumulatora przez cały okres eksploatacji nawet o 20%, mówi Flanagan.

Koszty konserwacji są dodatkowo obniżane dzięki optymalizacji konstrukcji, która zmniejszyła hydraulikę węże i złączki o 70%, co oznacza mniej części do wymiany lub serwisowania.

 

Mikro podnośniki nożycowe Genie – alternatywa dla tradycyjnych podnośników 8 m

Podnośniki nożycowe GS-1432m i GS-1932m są idealne do zastosowań obejmujących konserwację przemysłową i produkcyjną, budownictwo komercyjne, magazynowanie i centra danych. Nowe mikro nożyce Genie oferują również rzeczywistą zdolność pokonywania wzniesień na poziomie 25% i mocną przyczepność podczas załadunku i rozładunku.

Model podnośnika nożycowego GS-1432m waży mniej niż 900 kg, czyli jest o 30% lżejszy niż porównywalne standardowe podnośniki nożycowe. Jest przeznaczony do użytku zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Dane z testów terenowych pokazują, że w 95% przypadków operatorzy korzystający z podnośnika nożycowego o wysokości roboczej 8 metrów pozostają podczas pracy na wysokości poniżej 7 metrów. Dzięki maksymalnej wysokości roboczej wynoszącej 6,30 m w zastosowaniach wewnętrznych i zewnętrznych, GS-1432m jest wystarczająco wysoki, aby sprostać potrzebom większości zastosowań obecnie wykorzystujących podnośnik nożycowy 8 m. Jest także wystarczająco lekki, aby pracować w miejscach pracy, dla których wcześniej dostępne były tylko podnośniki z masztem pionowym, co upraszcza zarządzanie flotą i poprawia wykorzystanie wynajmu.

Podnośnik nożycowy GS-1932m po złożeniu ma 81 cm szerokości, 1,40 m długości i tylko 1,97 m wysokości. Wysokość robocza, wynosząca 7,55 m wewnątrz i 7,18 m na zewnątrz, platforma o pełnej szerokości i waga, wynosząca zaledwie 1179 kg, umożliwia temu podnośnikowy wykonywanie wszystkich zadań związanych z podnoszeniem do 8 m. Jednocześnie GS-1932m jest wystarczająco lekki, aby uzyskać dostęp do miejsc pracy, które są poza zasięgiem tradycyjnych podnośników nożycowych do 8 m.

Mikro podesty nożycowe Genie są wyposażone w platformę o szerokości 81 cm i przedłużenie o 60 cm o udźwigu 227 kg. Zapewniają dobry dostęp do miejsc pracy dwóm pracownikom. Wysokości podestów w pozycji złożonej wynosi mniej niż 2 metry. Dzięki temu mogą bez trudu przejechać przez standardowe otwory drzwiowe.

Pozostałe aktualności

Rozbudowa modułowego systemu Demag KBK

Rozbudowa modułowego systemu Demag KBK

Wraz z kilkoma innowacjami firma Demag rozszerza możliwości zastosowania i modyfikacji swojego uniwersalnego systemu lekkich suwnic KBK. Nacisk...

Żródło: Konecranes and Demag Sp. z o.o.

wszystkie aktualności

BLOG