×
Aktualności

Genie wprowadza na rynek system napędowy E-Drive w całej linii podnośników nożycowych GS

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Nowy, zoptymalizowany układ napędowy E-Drive dostępny jest teraz w całej linii podnośników nożycowych Genie GS. Wykonawcy komercyjni, firmy wynajmujące i użytkownicy detaliczni, którzy chcą obniżyć całkowity koszt posiadania, przekonają się, że nowe podnośniki nożycowe GS wyposażone w napęd elektryczny E-Drive zapewniają wydłużony czas pracy, niższe koszty konserwacji i wiodącą w branży wydajność. Ponadto ciche i bez emisyjne silniki elektryczne zapewniają wykonawcom ekologiczne rozwiązanie spełniające wymagania klientów i przepisy obowiązujące w miejscu pracy.

Dzięki stalowym osłonom o dużej grubości i zwiększonemu prześwitowi, podnośniki nożycowe GS wyposażone w napęd elektryczny mogą osiągać lepsze wyniki na najbardziej wymagających budowach. Nowe silniki E-Drive są bez szczotkowe i całkowicie uszczelnione przed wilgocią i wodą, co zapewnia długą żywotność bez konieczności konserwacji. W celu dalszego skrócenia przestojów serwisowych nowe podnośniki nożycowe z napędem GSE mają o 70% mniej węży i złączek hydraulicznych, co drastycznie zmniejsza ryzyko wycieków hydraulicznych.

Właściciele zauważą również, że wydadzą mniej na akumulatory w całym okresie eksploatacji podnośnika nożycowego ze względu na dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu i mniejszą liczbę cykli ładowania w całym okresie eksploatacji, mówi Michael Flanagan, kierownik produktu Genie.

W oparciu o standardowe w branży testy cykli HIRD, podnośniki nożycowe E-Drive wykazały wzrost czasu pracy na jedno ładowanie o 30%, przy nawet 20% redukcji kosztów żywotności baterii. Podnośniki nożycowe Genie z napędem elektrycznym zapewniają wydajność, której klienci najbardziej potrzebują, z rzeczywistą zdolnością pokonywania wzniesień wynoszącą 25%.

W połączeniu z dwukrotnie większą głębokością bieżnika, w porównaniu z poprzednimi modelami, podnośniki Genie E-drive zapewniają również moment obrotowy i przyczepność na rampach, nawet jeśli jedno koło ślizga się.

Kąt rampowy 14 ° umożliwia podnośnikom nożycowym unieruchomienie na  szczycie rampy bez opuszczania jej, co eliminuje konieczność wciągania maszyn na przyczepy po częściowym załadowaniu, mówi Flanagan.  

Logistykę upraszczają również nowe boczne kieszenie do wózków widłowych w podnośnikach Genie E-drive, oprócz standardowych kieszeni tylnych -  umożliwiając wjeżdżanie i podnoszenie lub podnoszenie i zjeżdżanie z pojazdu transportowego.

Flanagan dodaje: Nasze największe modele GS znacząco korzystają z możliwości pokonywania wzniesień i usprawnień czasu pracy oferowanych przez E-Drive. Ponadto, E-Drive umożliwił zmniejszenie szerokości maszyny w jednym z naszych modeli - GS-4047. Wprowadzony na rynek w 2014 roku GS-4047 miał 1,19 m szerokości, aby pomieścić hamulce hydrauliczne. Dzięki przeprojektowaniu E-Drive ten model ma teraz mniejszą szerokość 1,17 m, co jest zgodne z resztą naszej rodziny dużych podnośników nożycowych. W wyniku tej zmiany nowa nomenklatura to GS-4046. Nowo nazwany GS-4046, podobnie jak inne podnośniki nożycowe z naszej rodziny produktów, jest kompatybilny z akcesoriami do podnośników nożycowych E-Drive. Nasze małe podnośniki nożycowe w zakresie od GS-1530, GS-1532, GS-1930, GS-1932, GS-2032 do GS-2632 - są również dostępne w wersji hydraulicznej.

X

Pozostałe aktualności

Pierwsze testy nowego wózka Baoli KBD 70

Pierwsze testy nowego wózka Baoli KBD 70

Mocny, zwrotny, skuteczny i prosty – taki obraz nowego wózka Baoli KBD 70 wyłania się z relacji jego pierwszych użytkowników. Pojazd należy do...

Żródło: redakcja dzwignice.info

Haulotte unowocześnia podnośniki nożycowe

Haulotte unowocześnia podnośniki nożycowe

W ramach swojej niebieskiej strategii Haulotte wprowadza na rynek dwa nowe samojezdne podnośniki PULSEO, rewolucjonizujące segment podestów...

Żródło: Haulotte Group

Tysięczny wózek widłowy Jungheinrich ETV 216i

Tysięczny wózek widłowy Jungheinrich ETV 216i

Z linii produkcyjnej zszedł właśnie tysięczny model wózka wysokiego składowania Jungheinrich ETV 216i. Pojazd wraz z sześcioma innymi takimi...

Żródło: Jungheinrich Polska

FARAONE rośnie w siłę

FARAONE rośnie w siłę

Firma FARAONE POLAND sp. z o.o., specjalizująca się w produkcji bezpiecznych i ergonomicznych produktów do pracy na wysokości takich jak drabiny,...

Żródło: FARAONE POLAND sp. z o.o.

wszystkie aktualności

BLOG