×
Aktualności

Grupa KION – dobry start w rok 2021

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

KION GROUP AG kontynuuje ożywienie z poprzedniego kwartału i z impetem wkracza w 2021 r. Pomimo ryzyka związanego ze zmianami na rynkach końcowych klientów, rosnącymi cenami surowców i trudną sytuacją dostaw niektórych kluczowych produktów i komponentów Spółka potwierdza prognozy na 2021 r.

Wartość zamówień w KION Group wyniosła 2,626 mld euro, czyli o 26,2 % więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Portfel zamówień Grupy, wynoszący 4,787 miliarda euro, wzrósł o 7,8 procent w porównaniu z końcem 2020 roku, głównie ze względu na wzrost zamówień w segmencie wózków przemysłowych i usług.

Skonsolidowane przychody wzrosły o 17,1% do 2,375 mld EUR w pierwszych trzech miesiącach 2021 r. Skorygowany EBIT podskoczył o 49,2% do 215,0 mln EUR dzięki dobrym wynikom biznesowym w obu segmentach operacyjnych. W rezultacie skorygowana marża EBIT wzrosła do 9,1 procent. Zysk netto za ten okres wyniósł 137,0 mln euro, co również było znacznie wyższe niż w tym samym okresie poprzedniego roku.

Gordon Riske, dyrektor generalny KION GROUP AG powiedział: Wraz z ogłoszeniem w styczniu nowej struktury organizacyjnej, położyliśmy podwaliny pod przyszły wzrost. Niemniej jednak warunki gospodarcze nadal podlegają znacznej niepewności, poza skutkami trwającej pandemii koronawirusa. Spodziewamy się również wzrostu cen surowców i dostrzegamy zagrożenia w dostępności kluczowych komponentów pośrednich, na przykład w przemyśle półprzewodników.

 

Rynek wózków widłowych na drodze do ożywienia

Światowa gospodarka ożyła w pierwszym kwartale 2021 r. W porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, co umożliwiło wzrost sprzedaży na światowym rynku wózków widłowych. Liczba zamówionych nowych wózków wzrosła o 71 % w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r. W regionie EMEA odnotowano wzrost o 41 %.

W ocenie KION Group trwająca pandemia koronawirusa przyspieszyła rozwój rynku rozwiązań z zakresu łańcucha dostaw. Jest on napędzany przede wszystkim przez ciągłe inwestycje w automatyzację magazynów dokonywane przez firmy z sektora e-commerce, żywności i towarów ogólnych.

Pozostałe aktualności

Nowa seria elektrycznych wózków widłowych Raniero

Nowa seria elektrycznych wózków widłowych Raniero

AC160L-12 - AC200L-12 120V to nowa seria elektrycznych wózków widłowych Raniero. Pojazdy przeznaczone są dla papierni, terminali portowych, hut,...

Żródło: Lampocar ​​S.r.l. - Raniero Forklifts

wszystkie aktualności

BLOG