×
Aktualności

Haulotte prezentuje Pulseo – podest ruchomy nowej generacji z napędem elektrycznym

Współczesne wyzwania, jak zanieczyszczenie powietrza, globalne ocieplenie czy zapewnienie mieszkańcom miast jak najlepszych warunków życia prowadzą do rozwoju przyjaznych dla środowiska alternatywnych źródeł energii. Elektryczny podnośnik PULSEO firmy Haulotte obiecuje niższe koszty energii oraz mniejsze zanieczyszczenie powietrza i hałas przy jednoczesnej optymalnej wydajności. Cieszy się wieloma nowymi możliwościami: zastosowaniami wewnątrz i na zewnątrz, pracą w trudnych warunkach terenowych, działaniem dostosowanym do stref niskoemisyjnych i ciszy.

Pierwszymi modelami nowej linii produktów PULSEOpodnośniki HA20 LE i HA20 LE PRO.

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i komponentów, idealnej ochronie części elektrycznych i hydraulicznych oraz intensywnym testom wytrzymałościowym, modele PULSEO objęte są 5-letnią gwarancją.

Generacja podnośników PULSEO zaprojektowana została do pracy w ciszy; dba zarówno o środowisko, jak i ludzi pracujących w pobliżu. Jego całkowicie elektryczne napędy sprawiają, że nadaje się do pracy w obszarach miejskich i strefach niskoemisyjnych, a także na terenach zielonych.

Zachowuje niski profil akustyczny w każdej sytuacji, oferując nowe możliwości zastosowania, jak:

  • szpitale, szkoły, księgarnie itp.
  • miejsca publiczne: centra handlowe, lotniska, sale koncertowe, deptak itp.
  • elastyczne godziny pracy: praca w nocy lub wczesnym rankiem bez żadnych utrudnień dla mieszkańców.

Dzięki cichej pracy napędów elektrycznych, modele PULSEO mogą być używane w dowolnym czasie i miejscu bez żadnych niedogodności dla mieszkańców.
Podesty PULSEO wyposażone zostały w niebrudzące opony, nie pozostawiające śladów dlatego idealnie nadają się do zastosowań wewnątrz pomieszczeń oraz na wrażliwym podłożu, dzięki niskiemu naciskowi.

Oscylująca oś, napęd na 4 koła oraz solidne utwardzone opony zapewniają optymalną przyczepność i stabilność podczas pracy na zewnątrz, nawet w najtrudniejszym terenie. Pulseo ma niezależny napęd na 4 koła, przy czym każde koło wytwarza mocny moment obrotowy i zapewnia doskonały rozkład trakcji.

Mniejsze rozmiary - niskie wahanie maszyny i łatwa obsługa pozwalają na pracę w ograniczonej przestrzeni.

Maszyny PULSEO są niezwykle wydajne. Cechuje je duża prędkość podnoszenia, ciągły obrót o 360° i jednoczesność ruchów. Modele o podwójnym obciążeniu umożliwiają zwiększenie udźwigu przy jednoczesnym dostosowaniu obwiedni roboczej, zapewniając w ten sposób stabilność. Sterowniki proporcjonalne zapewniają precyzyjne ruchy, gwarantując płynne działanie w drodze do obszaru roboczego.

 

Innowacje w zakresie bezpieczeństwa

Haulotte Activ'Shield Bar 2.0 to zdecydowanie najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy system tego rodzaju. W obliczu ryzyka uwięzienia, operator jest popychany w kierunku przeciwnym do poprzeczki. Maszyna zatrzymuje się automatycznie. Chroniony przez Safety Gap, operator nadal ma łatwy dostęp do sterowania i niezakłóconą widoczność.

System Haulotte Activ'Lighting zapewnia bezpieczne wykonywanie delikatnych procedur w celu załadowania i rozładowania sprzętu. Składający się z 11 reflektorów LED zapewnia idealne oświetlenie kosza, elementów sterujących i obszaru manewrowania wokół maszyny.

Baterie o dużej pojemności i możliwość opuszczania kosza siłą grawitacji bez zużycia energii zapewniają maksymalną wydajność akumulatora przez cały dzień pracy. Jeśli wymagana jest większa moc baterii, wbudowany silnik może szybko naładować akumulatory, zachowując w trakcie ładowania pełną wydajność maszyny. Pod koniec zmiany wbudowana ładowarka i inteligentny moduł zarządzania energią optymalizują zarówno ładowanie, jak i żywotność akumulatorów.

System Haulotte Activ'Energy Management, opracowany we współpracy z LITEN, głównym europejskim instytutem badawczym i siłą napędową rozwoju przyszłych technologii energii odnawialnej, został zaprojektowany w celu przedłużenia żywotności baterii.

Generacja PULSEO, dzięki bezobsługowym silnikom elektrycznym, wydłużonym okresom międzyprzeglądowym, łatwemu dostępowi do komponentów i prostej konserwacji akumulatorów, pomaga zmaksymalizować czas pracy maszyny.

Wyświetlacz Haulotte Activ'Screen ułatwia życie użytkownikom i technikom na co dzień. Może być używany do konfiguracji urządzenia, dostarcza użytkownikom informacji ułatwiających identyfikację alarmów, umożliwia dostęp do listy procedur konserwacji zapobiegawczej i pomaga diagnozować i rozwiązywać awarie, jeśli to konieczne.

 

Mobilne narzędzie diagnostyczne

Wszystkie funkcje Haulotte Activ'Screen są dostępne na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem aplikacji Haulotte Diag, co zapewnia bardziej skuteczną konfigurację i diagnostykę.

Galeria

Pozostałe aktualności