×
Aktualności

Hiab finalizuje przejęcie firmy Effer

Hiab zakończył przejęcie włoskiego producenta Effer S.p.A. z CTE Group. Podpisanie transakcji zostało ogłoszone 31 lipca 2018 r. Dla Hiaba jako globalnego lidera w zakresie rozwiązań do obsługi ładunków drogowych, przejęcie to oznacza znaczący postęp w realizacji ambicji, aby stać się liderem w zakresie żurawi przeładunkowych i preferowanym partnerem dla swoich klientów.

Firma Effer z siedzibą w Minerbio we Włoszech, zatrudniająca około 400 pracowników, jest uznanym producentem wysokiej klasy żurawi typu knuckle-boom. Gama produktów Effer obejmuje żurawie montowane na samochodach, żurawie samochodowe specjalnego zastosowania i żurawie morskie, ze szczególnym uwzględnieniem ciężkich żurawi o udźwigu 100 ton. Dystrybucją zarządza sieć ponad 100 dealerów w około 60 krajach na całym świecie.

Dodanie marki Effer będzie oznaczało dalsze wzmocnienie kompetencji Hiaba w zakresie rozwoju i innowacyjności, udoskonalony portfel żurawi, zwiększony zasięg z szeroko uzupełniających się sieci sprzedaży i dystrybucji oraz wykorzystanie kompetencji serwisowych Hiaba. Te połączone aktywa przełożą się na dalszy rozwój marki i biznesu oraz dalsze zwiększanie doświadczenia dla obu klientów marki.
Effer będzie nadal działał pod rozpoznawalną marką poprzez swoją stałą sieć dystrybutorów i partnerów. Effer stanie się częścią globalnej organizacji Hiab, a Lorenzo Cipriani będzie nadal pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Effer, raportując do Joakima Anderssona, starszego wiceprezesa, w Hiab.

Jestem niezmiernie dumny z tego, że mogę powitać Effer i jego pracowników w rodzinie Hiab, dzięki czemu Hiab i Effer będą silniejsi i zdolni do jeszcze lepszej obsługi naszych klientów, mówi Joakim Andersson. Scott Phillips, nowy prezes Hiab, dodaje: W DNA obu naszych firm jest wprowadzanie innowacji, a teraz również osiągnięcie prawdziwej przewagi w branży. Nie mam wątpliwości, że połączenie naszych mocnych stron wkrótce stworzy namacalną wartość dla klientów, partnerów, naszych pracowników oraz połączonego biznesu.

Wraz z dołączeniem Effer do Hiab, spotykają się dwie organizacje o silnej kulturze i zaangażowanych pracownikach, a my zyskujemy pewność, że będziemy pielęgnować nasze wyjątkowe atuty, połączony talent i odblokujemy nasz potencjał wzrostu, dodaje Joakim Andersson. Jesteśmy naprawdę dumni z tego, że jesteśmy częścią Hiaba, co stanowi doskonałą okazję dla Effera, aby wprowadzić naszą pasję, profesjonalizm i nasze rozwiązania w prawdziwie globalną skalę i sukces, podsumowuje Lorenzo Cipriani, dyrektor zarządzający Effer.

Wynik finansowy Effer S.p.A. zostanie skonsolidowany w finansach Hiab w ramach firmy Cargotec od listopada 2018 roku.

Galeria

Pozostałe aktualności

UDT coraz bliżej klienta

UDT coraz bliżej klienta

UDT wprowadził kolejne ułatwienie dla użytkowników portalu eUDT. Otrzymywanie decyzji i protokołów jest teraz możliwe w formie dokumentu...

Żródło: UDT