×
Aktualności

HMF inwestuje w nowy zakład do lakierowania żurawi

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

HMF nie zwalnia nawet w pandemii. W styczniu 2021 roku w Danii otwarto nowy zakład do gruntowania żurawi samochodowych. Rozbudowa funkcjonującej do tej pory lakierni w Højberg w Danii jest częścią strategicznej inicjatywy mającej na celu ogólną poprawę jakości komponentów dźwigowych.

Postanowiliśmy podnieść rynkową poprzeczkę i ustaliliśmy nowe wyższe wymagania jakościowe dla komponentów żurawi. To będzie prawdziwy test nie tylko dla naszych dostawców, ale też dla nas samych. Mamy zamiar zdać go celująco, poinformował inżynier produktu Morten Nørregaard Baun z HMF.

 

Podwójna powłoka żurawi HMF

Do tej pory żurawie marki HMF pokrywane były jedną warstwą powłoki nawierzchniowej. Teraz, dzięki nowej instalacji do gruntowania proces zostanie rozszerzony i obejmie podwójną powłokę z podkładem proszkowym i lakierem nawierzchniowym. Celem nowej inwestycji jest zwiększenie klasy korozyjności żurawi HMF zgodnie ze standardem ISO 12944-2.

Stosowana dotąd jedna warstwa powłoki sprawdzała się dobrze w przypadku żurawi pracujących w standardowych warunkach. Odpowiednio zabezpieczony, regularnie konserwowany i smarowany sprzęt przez lata mógł wyglądać jak nowy. Doskonałym przykładem mogą być tutaj żurawie hds dostarczane dla branży energetycznej. Żurawie te, pracujące w terenie, nawet po 10 latach od dostawy nadal prezentują się bardzo dobrze. Z kolei żurawie przeładunkowe przeznaczone do utrzymania dróg i autostrad, które mają nieustanny kontakt np. z solą do posypywania nawierzchni, są zdecydowanie bardziej narażone na niszczenie lakieru.

Producent zakłada, że nowy proces gruntowania i nakładania powierzchni lakierniczej ma zwiększyć trwałość powłoki żurawi HMF do ponad 15 lat. Dotyczy to także maszyn pracujących w środowisku przybrzeżnym i przemysłowym. To prawdziwa rewolucja na rynku żurawi!

 

Odnawianie lakieru już eksploatowanych żurawi HMF

Odpowiednie lakierowanie żurawia ma znaczenie nie tylko ze względu na estetykę. Uwagę zwracają przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa. Elementy pokryte rdzą mogą bowiem skutecznie maskować ewentualne pęknięcia, a stąd już o krok do nieszczęścia. Nowe przepisy UDT określają konieczność odnawiania powłoki lakierniczej na elementach konstrukcyjnych pokrytych w widocznym stopniu rdzą. Co w takiej sytuacji? Wystarczy zgłosić się do serwisu HMF Polska i zlecić odnowienie powłoki, by przywrócić urządzeniu doskonały wygląd, jak w momencie zakupu.

Pozostałe aktualności

Nowa seria elektrycznych wózków widłowych Raniero

Nowa seria elektrycznych wózków widłowych Raniero

AC160L-12 - AC200L-12 120V to nowa seria elektrycznych wózków widłowych Raniero. Pojazdy przeznaczone są dla papierni, terminali portowych, hut,...

Żródło: Lampocar ​​S.r.l. - Raniero Forklifts

Grupa KION – dobry start w rok 2021

Grupa KION – dobry start w rok 2021

KION GROUP AG kontynuuje ożywienie z poprzedniego kwartału i z impetem wkracza w 2021 r. Pomimo ryzyka związanego ze zmianami na rynkach...

Żródło: Grupa KION

wszystkie aktualności

BLOG