×
Aktualności

HS 8200 – nowy żuraw gąsienicowy Liebherr w klasie 200 ton

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Żuraw gąsienicowy HS 8200 to jedna z innowacji w serii HS. Konstrukcja żurawia gąsienicowego oparta jest na jego poprzedniku, sprawdzonym HS 895 HD, ale oferuje wydajność oraz udźwig większe o 15%. Elegancka konstrukcja łączy bezpieczeństwo, wydajność i oszczędność, a także wysoki poziom komfortu operatora.

Nowy żuraw gąsienicowy jest optymalną maszyną do prac wydobywczych, a do ciągnięcia może używać łyżki lub chwytaka. HS oferuje zalety charakterystyczne dla wszystkich urządzeń z tej serii. Do głębokich fundamentów maszyna może być zastosowana do dynamicznego zagęszczania gleby. Można ją również wyposażyć w oscylator do pogrążania pali lub stały kafar. Podczas kopania szybu wciągarki mogą być używane nawet przy pełnym naciągu liny 35 ton w czwartej warstwie.

Dzięki szerokiej gamie opcji przeciwwagi żuraw gąsienicowy zrobi wrażenie również podczas zadań związanych z podnoszeniem.

Nowa konstrukcja pozwala zmniejszyć maksymalną masę transportową HS 8200 do zaledwie 48 ton. W porównaniu z poprzednim modelem oznacza to zmniejszenie o 12 t. Szyny i chodniki w górnym podwoziu, które umożliwiają bezpieczny dostęp do wszystkich punktów serwisowych i konserwacyjnych, nie muszą być demontowane podczas transportu. Ułatwia to szybkie przemieszczanie urządzenia między miejscami pracy i stanowi znaczną korzyść ekonomiczną.

 

Większe bezpieczeństwo w eleganckim stylu

Nośność gruntu i monitorowanie nacisku na ziemię decydują o bezpiecznej eksploatacji maszyny budowlanej. Wizualizacja nacisku na podłoże HS 8200 oblicza bieżący nacisk maszyny na podłoże w czasie rzeczywistym i porównuje go z określonymi granicami bezpieczeństwa danego miejsca pracy. Nacisk na podłoże jest wyświetlany w kabinie operatora, a operator jest stale świadomy, czy maszyna znajduje się w krytycznym obszarze lub zbliża się do niego. Można zatem uniknąć wykonywania niebezpiecznych manewrów lub odpowiednio wcześnie je dostosować.

Całości dopełnia elegancki design, który można zauważyć w nowej kabinie. Podczas jej konstruowania główny nacisk położono na komfort operatora. Na przykład poziomy oleju napędów obrotowych, a także wciągarek chwytających i zamykających można obserwować na monitorze operatora. Nowoczesny system klimatyzacji z poprawionym przepływem powietrza, zoptymalizowanym polem widzenia i zmniejszoną emisją hałasu, a także ergonomiczny fotel operatora ze zintegrowanym ogrzewaniem i chłodzeniem zapewniają przyjemną i niemeczącą pracę.

 Żuraw gąsienicowy HS 8200

Pozostałe aktualności

wszystkie aktualności

BLOG