×
Aktualności

Inteligentne akcesoria zapewniają ochronę pracowników przed infekcjami

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Nawet jeśli pracownicy wiedzą, jak ważne jest zachowanie bezpiecznej odległości od siebie w czasach COVID-19, instynkty mogą być zwodnicze. Aby temu zaradzić, Linde Material Handling przedstawia dwa proste i bardzo skuteczne rozwiązania: kamizelka bezpieczeństwa i sygnalizator odległości. Zapewniają one ostrzeżenia dźwiękowe, wizualne i dotykowe, jeśli pracownicy podejdą zbyt blisko siebie - umożliwiając w ten sposób swobodną pracę z maksymalną ochroną przed infekcją.

Niezależnie od tego, czy chodzi o montaż na linii produkcyjnej, komisjonowanie w magazynie czy wspólne przerwy na kawę: w zakładach przemysłowych i centrach dystrybucji bliskość współpracowników jest często nieunikniona. Jednak na tle pandemii koronawirusa takie codzienne sytuacje stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Dotyczy to pracowników, ale także firm, które w najgorszym przypadku mogą zostać zmuszone do zaprzestania działalności w przypadku infekcji.

W jaki sposób można skutecznie wdrożyć nowe zasady dystansowania bez zakłócania procesów pracy? Specjalista ds. Intralogistyki Linde Material Handling oferują inteligentną odpowiedź na to pytanie w postaci kamizelki bezpieczeństwa (ang. Secure Distance Vest). Nazwa mówi wszystko - to urządzenie zabezpieczające do noszenia na sobie, które jest certyfikowane zgodnie z normą bezpieczeństwa EN ISO 20471, stale monitoruje zgodność z indywidualnie konfigurowalną minimalną odległością wymaganą między pracownikami. Jeśli zbliżą się zbyt blisko siebie, kamizelki emitują alarmy w postaci błysków, dźwięków ostrzegawczych i wibracji.

W tym celu wykorzystują niezwykle niezawodną i dokładną technologię ultraszerokopasmową, która działa nawet przez ściany, regały i bramy. Kolejną zaletą jest to, że nie jest wymagana żadna dodatkowa infrastruktura techniczna; Gdy tylko pracownicy założą inteligentną odzież, mogą w pełni skoncentrować się na swojej pracy bez konieczności ciągłej oceny, czy zachowują przepisany dystans. Jeśli jednak w firmie wystąpi przypadek infekcji, dostępna opcjonalnie - dodatkowa funkcja Tracking & Tracing, pozwala dowiedzieć się, kto przebywał w pobliżu osoby, która uzyskała pozytywny wynik. W ten sposób firmy mogą uniknąć konieczności poddawania kwarantannie całej siły roboczej. Wszystkie dane są usuwane najpóźniej po czterech tygodniach.

Kamizelka Bezpiecznego Dystansu została opracowana w oparciu o sprawdzony system wsparcia Linde Safety Guard, który ostrzega o kolizjach między wózkami przemysłowymi a pieszymi w środowiskach intralogistycznych. Drugie rozwiązanie, które Linde dostosowało do nowych wymagań wynikających z pandemii koronawirusa również pochodzi z tej rodziny produktów.

Pagery ostrzegające o odległości (ang. Dubbed Distance Beepers), to małe, przenośne urządzenia są przymocowane na przykład do odzieży, pasków lub za pomocą opasek na rękę i oferują firmom ten sam zakres funkcji, co kamizelka Secure Distance: maksymalne bezpieczeństwo przy minimalnym wysiłku wdrożeniowym.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że inwestycja w inteligentne rozwiązania bezpieczeństwa firmy Linde Material Handling będzie się opłacać nawet po zakończeniu pandemii. Kamizelki i sygnalizatory można łatwo przekonwertować na klasyczne funkcje oferowane przez system Linde Safety Guard, aby ostrzegały o kolizjach z wózkami widłowymi. Dotyczy to również systemów Safety Guard, które już są używane przez klientów: można je przeprogramować zgodnie z nowym ostrzeżeniem o odległości używanym do ochrony przed infekcjami.

Czasy takie jak obecne wymagają niekonwencjonalnego myślenia, mówi Andreas Krinninger, dyrektor generalny Linde Material Handling. Dzięki naszej kamizelce i pagerom dostosowaliśmy wyrafinowany system do nowych okoliczności i oferujemy firmom prostą opcję zapobiegania łańcuchom infekcji i utrzymując w ten sposób ich zdolność operacyjną. Oba rozwiązania są już z powodzeniem stosowane w kilku naszych lokalizacjach - otrzymujemy również bardzo pozytywne wstępne opinie od klientów testowych. Ponadto fakt, że narzędzia mogą być nadal używane do celów bezpieczeństwa pracy po zakończeniu pandemii, sprawia, że inwestycja jest wyjątkowo zrównoważona.

Pozostałe aktualności

Nowa seria elektrycznych wózków widłowych Raniero

Nowa seria elektrycznych wózków widłowych Raniero

AC160L-12 - AC200L-12 120V to nowa seria elektrycznych wózków widłowych Raniero. Pojazdy przeznaczone są dla papierni, terminali portowych, hut,...

Żródło: Lampocar ​​S.r.l. - Raniero Forklifts

Grupa KION – dobry start w rok 2021

Grupa KION – dobry start w rok 2021

KION GROUP AG kontynuuje ożywienie z poprzedniego kwartału i z impetem wkracza w 2021 r. Pomimo ryzyka związanego ze zmianami na rynkach...

Żródło: Grupa KION

wszystkie aktualności

BLOG