×
Aktualności

Inteligentny system otwierania drzwi Linde pomaga oszczędzać koszty

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

System wspomagania Safety Guard Door Control firmy Linde umożliwia precyzyjne sterowanie otwieraniem i zamykaniem bram szybkobieżnych, pozwalając uniknąć kolizji z wózkiem przemysłowym i unikać kosztów związanych z uszkodzeniem infrastruktury.

Bramy szybkobieżne są instalowane w centrach produkcyjnych i centrach dystrybucji towarów. W miejscach tych klienci skorzystają z nowego modułu sterowania drzwiami oferowanego jako część innowacyjnego systemu wspomagania Safety Guard firmy Linde MH. Inteligentny system sterowania umożliwia komunikację między wózkami przemysłowymi a infrastrukturą, unikając w ten sposób ponoszenia wysokich kosztów uszkodzeń spowodowanych przez kolizje.

Bramy szybkobieżne umożliwiają szybkie przejście z obszarów zamkniętych na zewnętrzne, a jednocześnie pomagają utrzymać stałą temperaturę w budynkach produkcyjnych i logistycznych, chronią pracowników przed przeciągami, powstrzymują wejście ptaków i osób niepowołanych oraz zapobiegają zanieczyszczeniu.

W praktyce bramy te są wielokrotnie narażone na uszkodzenia, w tym z udziałem wózków przemysłowych. Jednym z przykładów są kolizje, które występują, gdy rolety nie są jeszcze całkowicie otwarte w momencie próby wejścia. W większości przypadków prowadzi to tylko do uszkodzenia mienia, ale takie przypadki mogą generować znaczne koszty, jeśli bramy rolowane i wózki widłowe wymagają naprawy lub transportowane towary są uszkodzone.

Pojedynczy wypadek może szybko spowodować koszty w pięciocyfrowym przedziale euro, wspomina Fabian Zimmermann, Product Manager Safety Solutions. Operatorzy często są pod presją dotrzymywania terminów lub ich umysły są po prostu gdzie indziej i dlatego nie zwracają uwagi. Dzięki kontroli drzwi Safety Guard Door Control nasi klienci mogą teraz skutecznie rozbroić ten obszar podatny na wypadki, a tym samym uniknąć kosztów i zakłóceń w ich działalności.

 

Prędkość wózka widłowego regulowana w razie potrzeby

Podobnie jak system asystujący Linde Safety Guard, nowa funkcja sterowania drzwiami oparta jest na technologii ultraszerokopasmowej (UWB). Wózek komunikuje się z infrastrukturą budynku za pomocą fal radiowych o wysokiej częstotliwości. Gdy pojazd zbliża się do bramy rolowanej, jego prędkość jazdy jest stopniowo zmniejszana, a brama otwiera się automatycznie. Inteligentny system określa odległość między urządzeniami zainstalowanymi na stałe na wózku widłowym a bramą szybkobieżną z dokładnością do dziesięciu centymetrów. Po przejściu drzwi ponownie się zamykają, a operator wózka widłowego może kontynuować jazdę ze zwykłą prędkością.

Aby zapobiec wyrywaniu drzwi przez przejeżdżające wózki widłowe lub otwarciu sąsiednich drzwi, wielkość i kształt otaczających je stref (kulistych lub prostokątnych) można dostosować do konkretnych potrzeb. Kolejną zaletą tej technologii jest to, że drzwi są otwarte tylko tak długo, jak to konieczne.

Pozostałe aktualności

Innowacje Hyva na targach IFAT 2022

Innowacje Hyva na targach IFAT 2022

Podczas zbliżających się targów gospodarki wodno-ściekowej oraz gospodarki odpadami i surowcami IFAT, które odbędą się w Monachium w Niemczech w...

Żródło: Hyva

STILL idzie w 5G

STILL idzie w 5G

Chcąc jeszcze pełniej uczestniczyć w czwartej rewolucji przemysłowej, firma STILL zainwestowała w nowoczesne technologie telekomunikacyjne. W...

Żródło: STILL

wszystkie aktualności

BLOG