×
Aktualności

ISOLI PTJJ 3629 - zwyżka do pracy na wiaduktach

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

HMF Polska Sp. z o.o. od 2019 roku jest autoryzowanym przedstawicielem marki ISOLI. Włoski producent podnośników koszowych do tej pory w Polsce był mało znany. Jednak wraz ze dostępnością serwisu i części zamiennych urządzenia te stają się coraz bardziej popularne na polskim rynku.

Do tej pory klienci, którzy decydowali się na zakup zwyżek ISOLI, nie otrzymywali pełnego wsparcia producenta lub był on utrudniony – w przypadku awarii zdani byli na serwisy samochodowe, które najczęściej nie miały styczności z maszynami marki ISOLI. Wydłużona diagnostyka często narażała użytkowników na niepotrzebne przestoje. Sytuacja ta uległa diametralnej zmianie, gdy firma HMF Polska oprócz sprzedaży podnośników ISOLI zaoferowała również ich serwis, a także sprzedaż części zamiennych i dokumentacji technicznej.

Do tej pory sprzedaliśmy na terenie kraju sporo podnośników do 3,5 tony, bo takie było zainteresowanie klientów oraz bieżąca potrzeba rynku. Powoli wchodzimy jednak w sektor maszyn cięższych. Przykładem znakomitej konfiguracji może być choćby zwyżka ISOLI - PTJJ 3629, która ze względu na możliwość pracy w negatywie (poniżej poziomu drogi) znakomicie nadaje się do prac remontowych i konserwatorskich na wiaduktach, informuje Szymon Dziubecki, dyrektor handlowy w HMF Polska Sp. z o.o.

Podnośnik koszowy ISOLI PTJJ 3629 to zwyżka teleskopowa z wysięgnikiem, którą montuje się na pojazdach o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony. Podnośnik wyposażony jest w standardzie w podwójny wysuwany wysięgnik i wykonany z aluminium otwierany kosz osobowy. Zwyżkę charakteryzuje kompaktowa budowa – w pozycji transportowej maszyna ma zaledwie 8,6 metra długości. Dodatkowe ramię typu jib umożliwia komfortowe działanie w miejscu prac montażowych lub serwisowych. Maksymalne obciążenie kosza wynosi 400 kilogramów, a jego wymiary to 3200x900x1100 milimetrów. Parametry te pozwalają na swobodne przemieszczanie się 4 osób w platformie wraz z dodatkowym osprzętem.

Zastosowanie podpór typu he+he pozwala operatorowi precyzyjnie wybrać miejsce podparcia i stabilizacji podnośnika. Ta zwyżka koszowa posiada aż 4 sposoby podparcia - z lewej i prawej strony, z lewej, z prawej i w obrysie pojazdu, co sprawia, że praca w ciężko dostępnych i w wąskich przestrzeniach staje się nie tylko możliwa, ale i bardzo efektywna.

Maksymalna wysokość podnoszenia wynosi 35,7 metra, co pozwala na swobodną obsługę  obiektów przemysłowych, ciągów instalacyjnych, silosów o dużej wysokości. Istotnym parametrem jest też zasięg boczny ramienia, który wynosi 29 metrów i w razie konieczności umożliwia oddalenie się od punktu lub pozwala ominąć przeszkody, które mogą stanąć na drodze operatorowi. Kolumna zwyżki obraca się o 360°, a sam kosz o 900°.

Podnośnik ISOLI PTJJ 3629, oprócz wspomnianego zastosowania do prac konserwatorskich na wiaduktach, może być z powodzeniem używany w branży przemysłowej przy remontach i konserwacji kominów czy konstrukcji w elektrowniach, ciągów instalacyjnych znajdujących się na dużej wysokości  lub przy obsłudze urządzeń (budynków) znacznie oddalonych od punktu rozstawienia zwyżki.

Pozostałe aktualności

wszystkie aktualności

BLOG