×
Aktualności

Kalmar One - pierwszy w branży otwarty system automatyzacji do obsługi kontenerów

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Kalmar przedstawia Kalmar One, pierwszy otwarty system automatyzacji terminali kontenerowych. Kalmar One to modułowy i skalowalny system, który zapewnia solidne podstawy do automatyzacji operacji obsługi kontenerów niezależnie od dostawcy, rodzaju sprzętu, trybu pracy lub poziomu automatyzacji na terminalu.

Kalmar One to kolejny krok na naszej drodze do promowania otwartości w naszej branży. Chcemy przyspieszyć transformację branży, oferując ustandaryzowany system, który pozwala klientom zmieniać poziom automatyzacji ich działalności w tempie odpowiadającym ich działalności. Jednym z najważniejszych czynników hamujących naszą branżę jest brak globalnych standardów w zakresie automatyzacji terminali, mówi Antti Kaunonen, Prezes, Kalmar Automation Solutions.

Kalmar One łączy system sterowania urządzeniami Kalmar i możliwości automatyzacji procesów w jeden system z otwartymi interfejsami. Otwartość systemu umożliwia Kalmar Key, który został wprowadzony dwa lata temu. Bazując na bogatym doświadczeniu firmy w zakresie automatyzacji terminali kontenerowych, Kalmar One umożliwia klientom usprawnienie operacji obsługi kontenerów szybciej, łatwiej i bardziej ekonomicznie. Bogata oferta produktów automatyki, od automatyzacji procesów po w pełni zautomatyzowane ruchy, a także zapewniane wsparcie przez cały okres użytkowania, pozwala klientom wybrać poziom automatyzacji, który chcą wdrożyć w zależności od wymagań biznesowych.

Zdefiniowaliśmy i połączyliśmy wspólne funkcje obsługi kontenerów w rodziny produktów, które można wykorzystać do automatyzacji zarówno aplikacji Kalmar, jak i rozwiązań obejmujących sprzęt konkurencji. Ponieważ te same produkty automatyzacji są używane do tworzenia różnych aplikacji, nasze wsparcie będzie bardziej responsywne, a klienci mogą ufać, że nowe ulepszenia i funkcje będą działać i będą dostępne przez cały okres użytkowania aplikacji, mówi Tero Kokko, dyrektor operacyjny, SVP, Terminal Automation Solutions, Kalmar.

System automatyki Kalmar One ma sześć rodzin produktów i narzędzi systemowych, które zapewniają klientowi właściwe rozwiązanie dla jego środowiska operacyjnego.

 

Komentarz redakcji

Tym rozwiązaniem Kalmar wznosi się ponad partykularny interes swojej marki oferując klientowi otwarty system mogący spiąć urządzenia różnych marek, w procesie automatyzacji przeładunku kontenerów co znacznie usprawni obsługę procesu oraz przyniesie wymierne korzyści z nakładów inwestycyjnych. Jednocześnie Kalmar zyskuje ogromna przewagę konkurencyjną oferując rozwiązania bardzo przyjazne dla klienta w procesach obsługi kontenerów.

Pozostałe aktualności

Odroczenie rewizji dyrektywy maszynowej

Odroczenie rewizji dyrektywy maszynowej

Plan prac Komisji Europejskiej na 2020 r., został zmieniony zgodnie z regeneracją gospodarki po COVID-19. Wychodzenie z kryzysu skoncentruje...

Żródło: FEM

wszystkie aktualności

BLOG