×
Aktualności

Kalmar przyspiesza rozwój produktów dzięki najnowocześniejszej sieci 5G

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Kalmar, część Cargotec, wraz z Telia i partnerami Telia, Digita i Nokia, wdrożył nową samodzielną sieć 5G dla swojego Centrum Technologii i Kompetencji w Tampere w Finlandii.

W Tampere Kalmar posiada największy w branży ośrodek testowy automatyzacji portów oraz światowej klasy obiekty i laboratoria do prototypowania, symulacji, testowania, monitorowania i optymalizacji. Dzięki prywatnej sieci Kalmar może teraz opracowywać nowe zintegrowane rozwiązania dotyczące rozwoju produktów w zakresie technologii komunikacji i przeładunku.

Jako pionier automatyzacji terminali i energooszczędnej obsługi ładunków, chcemy być w czołówce wykorzystania najnowszych technologii w rozwoju naszych produktów. Niezawodna bezprzewodowa łączność 5G pomoże nam opracować jeszcze wydajniejsze i bezpieczniejsze rozwiązania do obsługi kontenerów w operacjach terminalowych, powiedział Antti Kaunonen, prezes Kalmar Automation Solutions.

Autonomiczna sieć 5G wdrożona w Tampere reprezentuje najnowsze osiągnięcie i jest jedną z pierwszych najbardziej rozbudowanych na świecie. Umożliwia wykorzystanie wszystkich najnowszych funkcji 5G, takich jak sieci prywatne, podział sieci i wysoce ujednolicone wdrożenia automatyzacji.

 Przykład Kalmara pokazuje, że przemysłowa sieć 5G ewoluuje, aby spełnić obietnice złożone w tej technologii. Wspaniale jest widzieć, że fińskie firmy są w światowej czołówce w demonstrowaniu, w jaki sposób 5G przynosi realne korzyści biznesowe dzięki zwiększonej wydajności i bezpieczeństwu, mówi Janne Koistinen, dyrektor programu 5G Telia.

Najnowocześniejsza sieć jest zawsze dostosowywana do potrzeb klienta, a w przypadku Kalmara oznacza to dostarczanie i budowanie najnowszych technologii sieciowych w celu promowania rozwoju produktu, mówi Henri Viljasjärvi, dyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie Digita.

Kluczowym elementem wspólnych wysiłków badawczych projektu technologii mobilnych jest rozwiązanie Nokia Digital Automation Cloud (DAC). Nokia DAC to przemysłowa platforma cyfryzacji, która zapewnia niezawodną, ​​bezpieczną i wydajną prywatną sieć bezprzewodową o wysokiej wydajności ze złączami przemysłowymi i możliwościami przetwarzania brzegowego w systemie monitorowania opartym na chmurze. W ramach kompleksowego rozwiązania wykorzystywane są urządzenia Nokia Industrial 5G.

Pozostałe aktualności

Żurawie wieżowe Zoomlion już w Polsce

Żurawie wieżowe Zoomlion już w Polsce

Firma Maukran została autoryzowanym dealerem chińskiej marki ZOOMLION w styczniu br. Pierwsze maszyny zostały już zmontowane na trójmiejskich...

Żródło: Maukran

wszystkie aktualności

BLOG