×
Aktualności

Kamizelka bezpieczeństwa Linde

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Dostępna już w sprzedaży „interaktywna kamizelka ostrzegawcza” Linde Material Handling chroni pieszych w magazynach i środowiskach produkcyjnych, ostrzegając ich o zbliżających się wózkach przemysłowych. Inteligentna odzież z dotykową, słyszalną i dobrze widoczną funkcją ostrzegania stanowi dalszy rozwój systemu Linde Safety Guard i pomaga zapobiegać często występującym kolizjom między wózkami widłowymi i pieszymi.

Pieszy, poruszający się wzdłuż korytarza czy półek, często zamyślony, czasem dopiero w ostatniej chwili zauważa wózek widłowy lub inny sprzęt magazynowy znajdujący w bezpośrednim sąsiedztwie. To niebezpieczne sytuacje, które mogą mieć poważne konsekwencje.

Często operatorzy wózków i piesi są szczególnie nieostrożni, gdy ruch jest stosunkowo niewielki, mówi Benjamin Reis, kierownik ds. Bezpieczeństwa w Linde Material Handling. Sytuacje na zewnątrz mogą również stanowić zagrożenie – szczególnie, gdy robi się ciemno lub gdy ludzie chodzą tam i z powrotem między wózkami, kontenerami i składowanymi towarami. To samo dotyczy magazynów z wysokimi regałami, wejść do hal, narożników budynków i obszarów o słabej widoczności. W takich przypadkach ważne jest, aby piesi i operatorzy wózków widłowych byli odpowiednio ostrzegani przed sobą w odpowiednim czasie. Dzięki naszej interaktywnej kamizelce ostrzegawczej można to osiągnąć niezwykle skutecznie - na długo przed tym, zanim dotrą oni do siebie w polu widzenia, mówi ekspert ds. Bezpieczeństwa Reis, opisując zalety bezpieczeństwa operacyjnego.

Kamizelka bezpieczeństwa opiera się na wprowadzonym w ubiegłym roku systemie asystującym Linde Safety Guard, który precyzyjnie przesyła sygnały radiowe ultraszerokopasmowe (UWB) do jednego cala, nawet przez ściany i drzwi. Umożliwia operatorom wózków widłowych sprawdzenie, w którym kierunku zbliża się jedna lub więcej osób. Jednocześnie piesi mogą zobaczyć, poczuć i usłyszeć, że zbliża się wózek za pośrednictwem przenośnego urządzenia. Do tej pory to małe urządzenie mobilne musiało być przypięte do ubrania użytkownika.

 

Kamizelka bezpieczeństwa ze zintegrowaną funkcją ostrzegania

Przenośna jednostka bezpieczeństwa Linde została zintegrowana z kamizelką bezpieczeństwa, certyfikowaną zgodnie z normą ochrony EN ISO 20471. Jak stwierdza Benjamin Reis: Jeśli włożysz kamizelkę, automatycznie nosisz przy sobie system wspomagania. Odzież jest wyposażona w paski LED z przodu i z tyłu, które są stale podświetlone przy 40 procentach mocy znamionowej nawet w normalnych warunkach. W razie niebezpieczeństwa zbliżającego się pojazdu paski LED przełączają się w tryb migania i zwiększają swoją jasność do 200 procent mocy znamionowej. Trudno tego nie zauważyć i zapewnia to najwyższe bezpieczeństwo, dodaje Benjamin Reis.

Interaktywna kamizelka ostrzegawcza zdobyła pierwsze wyróżnienie - nagrodę DEKRA 2019 - zanim jeszcze została wprowadzona na rynek. DEKRA, działająca na całym świecie, to wiodąca organizacja ekspertów, która od lat przyznaje nagrody uznające przełomowe osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa.

Specjaliści ds. Bezpieczeństwa w Linde Material Handling przemyśleli projekt kamizelki aż do ostatniego szczegółu. Położenie nadajnika na obojczyku zapewnia, że wibracje są łatwo wyczuwalne, dźwięk znajduje się blisko ucha i nie ma blokujących efektów sygnałów radiowych. Dzięki noszeniu kamizelki przez cały rok, zarówno na kurtce zimowej, jak i na koszulce, czujnik jest zawsze w tym samym miejscu, co ułatwia postrzeganie. Wilgotność również nie stanowi problemu - z powodu niskiego napięcia kamizelka może być używana przy każdej pogodzie. Power bank znajduje się w wodoodpornej torbie i zasila system do 16 godzin. Baterię można wymienić w mgnieniu oka; stacja ładowania jest objęta zakresem dostawy. Kamizelka jest dostępna w sześciu rozmiarach i jest szyta w taki sposób, że zapewnia wystarczającą swobodę ruchów, ale zapewnia wygodne dopasowanie, a jednocześnie zapobiega przytrzaśnięciu.

Pozostałe aktualności

Odroczenie rewizji dyrektywy maszynowej

Odroczenie rewizji dyrektywy maszynowej

Plan prac Komisji Europejskiej na 2020 r., został zmieniony zgodnie z regeneracją gospodarki po COVID-19. Wychodzenie z kryzysu skoncentruje...

Żródło: FEM

wszystkie aktualności

BLOG