×
Aktualności

KONE wyposaży biurowiec Generation Park Y w Warszawie

Firma KONE, światowy lider w branży wind i schodów ruchomych, wygrała zamówienie na dostawę wind, schodów ruchomych i zaawansowanych rozwiązań przepływu osób dla budowanego wieżowca Generation Park Y przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Projekt ma otrzymać certyfikat środowiskowy LEED Platinum oraz certyfikat WELL Building Institute oraz certyfikat Budynek bez barier, przyznawany odpowiednio budynkom, które wspierają dobre samopoczucie osób w nich pracujących, a także dostępność dla pracowników i gości.

KONE wyposaży biurowiec wysokościowy w dwie windy KONE MonoSpace 700, dwie windy do wysokich budynków KONE MiniSpace, 12 podwójnych wind KONE MiniSpace i trzy schody ruchome KONE TravelMaster M110. System sterowania KONE Destination Control System zoptymalizuje wydajność wind, aby zminimalizować czas oczekiwania, a wydajność wszystkich pionowych urządzeń transportowych w wieży będzie monitorowana za pomocą zdalnego systemu monitorowania KONE E-Link. KONE InfoScreens zapewnią szybki i łatwy sposób dostarczania informacji multimedialnych wewnątrz windy i ułatwi poruszanie się wewnątrz budynku.

Transport pionowy ma kluczowe znaczenie dla wieżowców, takich jak Generation Park Y. Chcieliśmy mieć pewność, że windy zapewnią dobry przepływ ludzi i doskonałe parametry w zakresie efektywności energetycznej, powiedział Rafał Stoparczyk, kierownik projektu w jednostce biurowej Skanska w Polsce.

Generation Park składa się z trzech budynków, X, Y i Z położonych przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Dwa z nich są biurowcami o średniej wysokości, jeden istniejący i jeden w trakcie budowy oraz wieżowca, który obecnie jest w budowie. Wieżowiec biurowy, wyposażany przez KONE, wznosić się będzie na wysokość około 140 metrów, 38 pięter i użytkowany będzie przez około 5 000 osób.

Chcemy zapewnić najlepsze doświadczenia przepływu osób każdemu, kto pracuje lub odwiedza budynek, a przyczynienie się do zwiększenia dostępności wieżowca Generation Park Y dzięki naszym zaawansowanym rozwiązaniom przepływu ludzi jest prawdziwą przyjemnością, powiedział Thomas Hinnerskov, wiceprezes wykonawczy, KONE Central and North Europe.

Jednostka biurowa Skanska jest głównym deweloperem, a generalnym wykonawcą inwestycji jest jednostka budowlana Skanska. Budynek został zaprojektowany przez studio JEMS Architekci.

Zamówienie zostało zarezerwowane w czwartym kwartale 2018 roku.

Galeria

Pozostałe aktualności

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli, funkcjonujący na światowym rynku od 2003 r. producent wózków widłowych z chińskim rodowodem, na dobre rozpoczął ekspansję na europejskie...

Żródło: Baoli Polska, More&More Marketing