×
Aktualności

KONE wyposaży biurowiec Generation Park Y w Warszawie

Firma KONE, światowy lider w branży wind i schodów ruchomych, wygrała zamówienie na dostawę wind, schodów ruchomych i zaawansowanych rozwiązań przepływu osób dla budowanego wieżowca Generation Park Y przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Projekt ma otrzymać certyfikat środowiskowy LEED Platinum oraz certyfikat WELL Building Institute oraz certyfikat Budynek bez barier, przyznawany odpowiednio budynkom, które wspierają dobre samopoczucie osób w nich pracujących, a także dostępność dla pracowników i gości.

KONE wyposaży biurowiec wysokościowy w dwie windy KONE MonoSpace 700, dwie windy do wysokich budynków KONE MiniSpace, 12 podwójnych wind KONE MiniSpace i trzy schody ruchome KONE TravelMaster M110. System sterowania KONE Destination Control System zoptymalizuje wydajność wind, aby zminimalizować czas oczekiwania, a wydajność wszystkich pionowych urządzeń transportowych w wieży będzie monitorowana za pomocą zdalnego systemu monitorowania KONE E-Link. KONE InfoScreens zapewnią szybki i łatwy sposób dostarczania informacji multimedialnych wewnątrz windy i ułatwi poruszanie się wewnątrz budynku.

Transport pionowy ma kluczowe znaczenie dla wieżowców, takich jak Generation Park Y. Chcieliśmy mieć pewność, że windy zapewnią dobry przepływ ludzi i doskonałe parametry w zakresie efektywności energetycznej, powiedział Rafał Stoparczyk, kierownik projektu w jednostce biurowej Skanska w Polsce.

Generation Park składa się z trzech budynków, X, Y i Z położonych przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Dwa z nich są biurowcami o średniej wysokości, jeden istniejący i jeden w trakcie budowy oraz wieżowca, który obecnie jest w budowie. Wieżowiec biurowy, wyposażany przez KONE, wznosić się będzie na wysokość około 140 metrów, 38 pięter i użytkowany będzie przez około 5 000 osób.

Chcemy zapewnić najlepsze doświadczenia przepływu osób każdemu, kto pracuje lub odwiedza budynek, a przyczynienie się do zwiększenia dostępności wieżowca Generation Park Y dzięki naszym zaawansowanym rozwiązaniom przepływu ludzi jest prawdziwą przyjemnością, powiedział Thomas Hinnerskov, wiceprezes wykonawczy, KONE Central and North Europe.

Jednostka biurowa Skanska jest głównym deweloperem, a generalnym wykonawcą inwestycji jest jednostka budowlana Skanska. Budynek został zaprojektowany przez studio JEMS Architekci.

Zamówienie zostało zarezerwowane w czwartym kwartale 2018 roku.

Galeria

Pozostałe aktualności

UDT coraz bliżej klienta

UDT coraz bliżej klienta

UDT wprowadził kolejne ułatwienie dla użytkowników portalu eUDT. Otrzymywanie decyzji i protokołów jest teraz możliwe w formie dokumentu...

Żródło: UDT