×
Aktualności

Konecranes zdobywa nagrodę Fennia Prize 20 za innowacyjne produkty serii S i C

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Wyznaczające standardy suwnice serii S i wciągniki serii C Konecranes zostały uznane przez Design Forum Finland, zdobywając nagrodę Fennia IPR Excellence 2020 za ochronę praw własności intelektualnej, a seria S wyróżniła się najwyższą nagrodą za wzornictwo.

Oprócz dostarczania klientom przełomowych innowacji technologicznych, Konecranes inwestuje również w jakość projektowania i doświadczenie swoich użytkowników. W szczególności suwnica z serii S jest kamieniem milowym w tym względzie i wspaniale jest widzieć nasze zespoły programistów nagrodzone w ten sposób, powiedział Tatu Piispanen, Starszy Projektant Przemysłowy, Konecranes.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tego uznania, a moje podziękowania należą się pracownikom Konecranes na całym świecie, którzy spędzili lata na opracowywaniu tych produktów, które są naprawdę klasą samą w sobie, powiedział Marko Tulokas, Starszy Wiceprezes Konecranes Suwnice Przemysłowe.

Nagroda podkreśla doskonałość naszych możliwości inżynieryjnych i projektowych. Biorąc pod uwagę zainteresowanie, które widzimy, nie możemy się doczekać, aby zobaczyć więcej tych suwnic w miejscach pracy naszych klientów w przyszłości, dodał Tulokas.

Suwnica serii S ustanawia nowy standard dzięki innowacyjnym standardowym funkcjom, takim jak regulacja prędkości dla wszystkich ruchów, nowa lina syntetyczna z rewolucyjnym układem zwijania, który zmniejsza wpływ obciążenia koła nawet o 45% oraz inteligentne funkcje Konecranes, takie jak Follow Me, Hook Centering i Snag Prevention, które zwiększają bezpieczeństwo pracy. Seria S ma również dostęp do portalu klienta KONECRANES, wiodącej platformy użytkowania i obsługi urządzeń dźwignicowych Konecranes.

Serie S i C zostały wprowadzone na rynek wraz z nowym wciągnikiem serii M we wrześniu 2019 r., a trzy nowe serie Konecranes mają łącznie 20 patentów przyznanych lub oczekujących.

Konkurs o nagrodę Fennia nagradza firmy i organizacje, które strategicznie wykorzystują projektowanie w swojej działalności biznesowej. Można to zaobserwować na wiele różnych sposobów, w tym produktów, usług lub koncepcji biznesowych. Nagrody przyznawane są co dwa lata przez Design Forum Finland, Fennia Group, Elo oraz fiński Urząd Patentowy i Rejestracyjny.

Kabina Smarter Cabin Konecranes zdobyła nagrodę Fennia w 2012 r. Jej rozwiązanie do zarządzania materiałami Agilon otrzymało wyróżnienie w 2014 r., a jego zdalna stacja operacyjna zdobyła wyróżnienie w 2017 r.

Nagroda Fennia jest częścią nagród Design Forum Finland (DFF Awards). DFF wspiera rozwój fińskich firm i organizacji oraz ich międzynarodową konkurencyjność i sukces, promując stosowanie wzornictwa, zwłaszcza na poziomie strategicznym.

 

Przeczytaj również:

Konecranes prezentuje nowy standard w podnoszeniu

Suwnica Konecranes serii S wyznacza nowe standardy dla suwnic przemysłowych

Pozostałe aktualności

wszystkie aktualności

BLOG