×
Aktualności

Konferencja BEZPIECZNE WARUNKI PRACY OPERATORA ŻURAWIA – DOBREM WSPÓLNYM

Druga Edycja Konferencji pt. „Bezpieczne warunki pracy operatora żurawia – dobrem wspólnym”, organizowana przez Związek Zawodowy „Budowlani” oraz Komisję Operatorów Żurawi Związek Zawodowy Wspólnota Pracy, odbędzie się w dniu 27 marca 2019 r. w siedzibie Urzędu Dozoru Technicznego w Warszawie.

Konferencja organizowana jest w ramach podpisanego w listopadzie 2017 roku. Porozumienia na rzecz Bezpieczeństwa Pracy przy Obsłudze Żurawi, pod którym podpisali się przedstawiciele największych firm budowlanych, właściciele żurawi oraz organizacje pracodawców i pracobiorców.

Celem niniejszej inicjatywy jest połączenie wysiłków środowiska budowlanego oraz branż pokrewnych, instytucji władzy publicznej i samorządowej, instytucji certyfikujących, w szczególności pracodawców oraz operatorów żurawi w dążeniu do ograniczania ryzyka powstawania wypadków przy pracy.

Głównym celem tegorocznej Konferencji jest omówienie kwestii wdrożenia rozporządzenia ws. Bezpieczeństwa i higieny pracy przy obsłudze żurawi wieżowych i szybkomontujących oraz roli instytucji państwowych, pracodawców, właścicieli żurawi i związków zawodowych w zakresie zapewnienia bezpiecznej pracy operatora żurawia.

W Konferencji obok sygnatariuszy i podmiotów wspierających Porozumienie, uczestniczyć będą przedstawiciele całego środowiska budowlanego– wszyscy ci, którym zależy na bezpieczeństwie operatorów żurawi, pracowników budów i osób postronnych znajdujących się w zasięgu pracy żurawia.

Honorowy Patronat nad Drugą Edycją Konferencji objął Prezes Urzędu Dozoru Technicznego.

Patronem medialnym konferencji jest portal dzwignice.info

Pliki do pobrania

Pozostałe aktualności

Baoli na fali wzrostów chińskiego eksportu

Baoli na fali wzrostów chińskiego eksportu

Według najnowszych danych producentów Europa stała się w minionym roku największym importerem wózków widłowych z Chin. Baoli Polska planuje...

Żródło: Baoli Polska, More&More Marketing

Szklana rzeczywistość czyli targi Glass

Szklana rzeczywistość czyli targi Glass

Efektowne ekspozycje, pokazy specjalistycznego sprzętu oraz możliwość zobaczenia na żywo nowoczesnych rozwiązań dla budownictwa oraz innych...

Żródło: MTP