×
Aktualności

Królewska Armia Holenderska wybiera hakowce firmy Hyva

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Hyva, we współpracy z belgijskim producentem nadwozi, została wybrana w drodze przetargu publicznego na dostawę hakowców Titan dla Królewskiej Armii Holenderskiej, jednostki sił lądowych armii w Holandii.

Wszystkie urządzenia hakowe Titan będą montowane na ciężarówkach Tatra Phoenix 8x8 lub 6x6. Ciężarówki zostały wybrane ze względu na ich doskonałe właściwości terenowe. Podwozia 8x8 z hakowcem Titan i żurawiem będą używane przez Żandarmerię Wojskową, a ciężarówki 6x6 z hakowcem Titan będą dostarczane do Holenderskich Sił Obronnych.

 

Hakowce Titan o udźwigu 18 ton

Modele T18-57-S znane ze swojej solidności i niezawodności oraz niskich wymagań konserwacyjnych zostały wyposażone w funkcję Magic Touch firmy Hyva. Jest to zautomatyzowana technologia, która umożliwia szybki, bezpieczny i bezproblemowy załadunek i rozładunek kontenerów, płaskich regałów i modułów przez dowolnego operatora. Dodatkowe funkcje, takie jak przesuwanie, skręcanie ramienia, blokowanie pojemnika, tylny drążek zderzeniowy i rozkładanie podpór stabilizacyjnych są dostępne za pomocą prostego polecenia dotykowego.

Joris Cockx, kierownik ds. Sprzedaży i produktu w Hyva Benelux, wyjaśnił: Hakowce Titan do pracy w trudnych warunków terenowych zostały wyposażone w mechaniczną i hydrauliczną blokadę kontenera, która zapewnia stałe utrzymanie ładunku na miejscu. Ponadto hakowce zostały poddane dodatkowej obróbce warstwy cynku w połączeniu z nałożoną fabrycznie powłoką końcową, zgodnie ze specyfikacją armii, aby zapewnić bardzo wysoką odporność na korozję.

Hydrauliczna regulacja wysokości haka umożliwia transport kontenerów zgodnych z różnymi normami obowiązującymi w Europie Zachodniej, w tym wojskowej normy STANAG.

Arjo Oosterveld, kierownik techniczny Hyva Benelux, skomentował: Rezultatem tego specjalnego projektu są pojazdy idealne do wszelkiego rodzaju ruchów logistycznych. Wszystkie specjalne wymagania dotyczące hakowca Titan zostały wzięte pod uwagę, a tam, gdzie było to konieczne, nasze hakowce zostały zaprojektowane tak, aby spełnić wymagania klienta.

Dostawy hakowców Titan do Królewskiej Armii Holenderskiej zaplanowane są w trzech partiach w pierwszym kwartale 2021 roku.

Pozostałe aktualności

wszystkie aktualności

BLOG