×
Aktualności

Liebherr 125 K - największy żuraw szybkomontujący w swojej klasie

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Liebherr zaprezentuje nowy żuraw szybkomontujący 125 K podczas zbliżających się targów bauma 2019. Promień żurawia wynosi 55 metrów, a maksymalna wysokość haka 65,5 metra. Jest to obecnie największy szybkomontujący żuraw budowlany na rynku.

Nowy model żurawia Liebherr 125 K został opracowany specjalnie z myślą o zastosowaniach inżynieryjnych, takich jak budowa dróg i mostów oraz budownictwo komercyjne i przemysłowe. W tej dziedzinie w przypadku projektów o ograniczonym czasie realizacji wymagane są duże udźwigi i duże promienie.

 

Wysokość haka do 65,6 metra

Model 125 K ma standardową wysokość początkową haka wynoszącą 29,5 metra. Można dodatkowo wstawić pięć sekcji wieży, aby osiągnąć łączną wysokość haka wynoszącą 41,5 metra. Oznacza to, że żuraw może realizować nawet duże projekty budowlane. Jeśli wysokość haka nadal jest niewystarczająca, ustawienie wysięgnika pomocniczego (typu luffing) pod katem 30° umożliwia imponującą wysokość haka 65,5 metra. Maksymalny udźwig żurawia wynosi 8000 kg, a na końcu 55-metrowego jest w stanie podnieść 1 300 kg dzięki funkcji Load-Plus. O jego ogromnej elastyczności świadczy również pięć opcji długości wysiegnika: od 35 do 55 metrów.

 

Elastyczny nawet w ciasnych przestrzeniach

Warunki na placu budowy stają się coraz trudniejsze jeśli chodzi o ilość miejsca, co wymaga od żurawi budowlanych coraz bardziej kompaktowych wymiarów. Dzięki temu, że promień skrętu w nowym żurawiu wynosi zaledwie 3,2 metra, żuraw szybkomontujacy Liebherr 125 K jest w stanie zmieścić się w bardzo małych przestrzeniach. Zmienny promień skrętu, który można rozszerzyć do 4,0 metrów, pozwala zmniejszyć ilość przewożonego balastu, co z kolei obniża koszty.

 

Wszystko w zasięgu wzroku

Oprócz znanych funkcji, takich jak tryb dokładnego pozycjonowania Micromove i dwukierunkowej operacji Liebherr Speed2Lift, szczegółowo przemyślano również kolejne ulepszenia, np. oświetlenie z reflektorami LED, które zapewnia lepsze oświetlenie miejsca pracy.

125 K może zostać wyposażony w zewnętrzną kabinę K-crane, co jest szczególnie korzystne w przypadku większych obiektów, a która daje operatorowi doskonałą widoczność całego placu budowy.

 

Uproszczony transport i elektroniczne sterowanie stabilizacją

Do tej pory duże żurawie szybkomontujące mogły być transportowane wyłącznie za pomocą naczepy. Ponieważ nie każdy klient ma dostęp do odpowiedniego pojazdu ciągnikowego, Liebherr rozszerzył opcje transportu żurawia 125 K, który może być holowany jako przyczepa konwencjonalnej ciężarówki. W tym celu Liebherr Tower Cranes opracował nowe rozwiązanie: system osiowy LiTRAX.

Liebherr opracował nową oś o prędkości 80 km / h, która jest odpowiednia dla aktualnej serii żurawi szybkomontujących. Może być stosowana w sposób modułowy i składa się z trzech części: przedniej osi oraz jednej sztywnej i sterowanej tylnej osi.
W rezultacie żurawie 53 K lub 65 K.1 mogą być transportowane za pomocą przedniej osi i tylko części tylnej osi. W przypadku 81 k.1, oś tandemowa może zostać złożona za pomocą dwóch pojedynczych modułów tylnej osi. Dzięki tym trzem urządzeniom można wybrać optymalną kombinację dla wszystkich żurawi szybkomontujących Liebherr, umożliwiając kompaktowość i elastyczną pracę na miejscu.

Układ osi jest wyposażony w najnowocześniejszą technologię bezpieczeństwa, taką jak elektroniczny system hamowania, który zapewnia szybką reakcję podczas hamowania. Najważniejszym punktem jest elektroniczny system sterowania stabilizacją. Czujniki mierzą przyspieszenie poprzeczne i wcześnie wykrywają tendencje do przechylania. Interwencja jest szczególnie stosowana w przypadku pojedynczych opon, a oś jest stabilizowana. Zapobiega to utracie sterowności szczególnie w przypadku nieoczekiwanych manewrów hamowania lub trudnych warunków pogodowych, a zatem zapewnia znaczny wzrost bezpieczeństwa transportu żurawia.

Oś przednia ma kąt skrętu wynoszący 180 °, a skrętna oś tylna ma 27,5 ° w obu kierunkach. Umożliwia to wykonywanie manewrów o małym promieniu i oznacza, że żurawie mogą być ustawione w ciasnych przestrzeniach.

Żuraw dostępny będzie do marca br. roku w sprzedaży na całym świcie.

Pozostałe aktualności

Rewizja dyrektyw. Twoje zdanie się liczy!

Rewizja dyrektyw. Twoje zdanie się liczy!

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii - Departament Obrotu Towarami Wrażliwymi organizuje w dniu 11 września 2019 spotkanie w sprawie...

Żródło: redakcja dzwignice.info

Manipulator Liftronic® Easy 6 w nowej wersji

Manipulator Liftronic® Easy 6 w nowej wersji

Scaglia INDEVA, światowy lider w segmencie inteligentnych manipulatorów przemysłowych, przeznaczonych do podnoszenia, przenoszenia i manipulacji...

Żródło: DHC Systems

Riwal wspiera klientów dzięki technologii BIM

Riwal wspiera klientów dzięki technologii BIM

Riwal, lider w branży wynajmu i sprzedaży podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych, stworzył bibliotekę BIM swoich maszyn dostępną online....

Żródło: Riwal Poland

Nowe wózki Hyster z przechylanym masztem

Nowe wózki Hyster z przechylanym masztem

Hyster Europe wprowadził na rynek nową, kompaktową serię wózków wysokiego składowania z przechylanym masztem, doskonale dostosowaną do magazynów,...

Żródło: Hyster-Yale Group

wszystkie aktualności

BLOG