×
Aktualności

Liebherr prezentuje nowy 800-tonowy żuraw gąsienicowy LR 1800-1.0

Liebherr pokazał nowy żuraw gąsienicowy LR 1800-1.0 o udźwigu 800 ton. Znakomite udźwigi i niski koszt transportu na całym świecie to jego główne cechy. Został zaprojektowany jako wyjątkowo wydajny żuraw przemysłowy do prac z układem wysięgnika wychylnego i wysięgnika typu derrick do zastosowań takich jak budowa elektrowni czy przemysł petrochemiczny. Po raz pierwszy w systemie wysięgnika znajdują się sekcje kratowe o trzech wymiarach, które w celach transportowych można wsunąć (teleskopowo) jedna w drugą.

Dni Klienta (ang. Customers Days) to dla firmy Liebherr okazja do prezentacji klientom z całego świata nowych modeli żurawi oraz innowacji firmy. Podczas tegorocznych Customers Days, które odbyły się 13 i 14 czerwca, największą atrakcją był nowo opracowany żuraw gąsienicowy LR 1800-1.0.

Cyfra „1” dodana po myślniku do nazwy modelu oznacza, że jest to pierwszy model 800-tonowego żurawia gąsienicowego. "0" po kropce oznacza pierwszą wersję - liczba ta będzie zwiększona o 1 przy każdej kolejnej modyfikacji w przyszłości.

 

Potężny żuraw przemysłowy

Nowy LR 1800-1.0 zwiększa gamę żurawi gąsienicowych Liebherr w klasie poniżej 1000 ton, w szczególności do prac przemysłowych, takich jak budowa elektrowni i prace w przemyśle petrochemicznym. Ten typ prac wymaga stosowania wysięgników wychylnych oraz wysięgników typu derrick. Głównym celem prac rozwojowych nad nowym dużym żurawiem było osiągnięcie maksymalnych udźwigów dla tych zastosowań, przy jednoczesnym zapewnieniu taniego transportu na całym świecie. LR 1800-1.0 jest obecnie najmocniejszym żurawiem gąsienicowym na rynku z podstawą o szerokości zaledwie 3 metrów. Jest szczególnie sztywny ze względu na zwiększoną wysokość konstrukcyjną. Szybkie połączenie nadwozia do transportu jest standardem.

 

Niski koszt transportu na całym świecie

W żurawiu zastosowano całkowicie nową koncepcję systemu wysięgnika – w celach transportowych trzy sekcje kratownicowe są chowane teleskopowo jedna w drugą. Standardowa konfiguracja zakłada 84-metrowy wysięgnik główny i 84-metrowy wysięgnik pomocniczy typu luffing. Wysięgniki główny i pomocniczy używają sekcji kratowych w trzech rozmiarach. Zarówno wysięgnik główny, jak i pomocniczy można przedłużyć do 102 metrów (każdy). Duże sekcje kratowe znajdują się w dolnej części głównego wysięgnika, środkowe w górnej części głównego wysięgnika i w dolnej części wysięgnika pomocniczego. Małe sekcje kratowe są zainstalowane w górnej części wysięgnika pomocniczego.

Podstawowa maszyna ma szerokość transportową wynosząca 3 metry i maksymalną masę transportową 45 ton. Jednostkę gąsienicową o masie 60 ton można zmniejszyć do masy transportowej poniżej 45 ton, usuwając gąsienice. Płyty podstawowe mają standardową szerokość 2 metrów, w celu maksymalnego obniżenia nacisku na podłoże.

 

Innowacyjny balast żurawia typu derrick

Żuraw LR 1800-1.0 wyposażony jest w innowacyjną funkcję VarioTray, Po podniesieniu wysięgnika kratownicowego z dużym balastem typu derrick, część balastu można szybko i łatwo odkręcić. Do podnoszenia z wysięgnikiem w pozycji o dużym kącie wymagana jest zwykle tylko niewielka część balastu. Pozwala to uniknąć męczącego układania i zdejmowania płyt balastowych.

Dla rozszerzenia balastu użyto nowy typ systemu balastowania. Hydraulicznie regulowana składana rama pozwala na regulację promienia balastu do 23 metrów. Oznacza to, że stała rama prowadząca nie jest już wymagana w przypadku dużych promieni.

Balast stanowią 10-tonowe standardowe płyty Liebherr, co oznacza, że mogą być stosowane uniwersalnie w innych modelach żurawi gąsienicowych Liebherr. LR 1800-1.0 wykorzystuje maksymalnie 230 ton balastu platformy obrotowej, 70 ton balastu centralnego i do 400 ton balastowego żurawia derrick.

Podwozie gąsienicowe wyposażone jest standardowo w cztero-kierunkowy zespół napędowy. Silnik wysokoprężny Liebherr V8 o mocy 455 kW / 610 KM zasila LR 1800-1.0. Silnik jest już zgodny ze standardem emisji spalin Stage V. Nowoczesny układ sterowania LICCON2 zapewnia rozbudowane możliwości konfiguracji i monitorowany montaż LR 1800-1.0.

Galeria

Pozostałe aktualności

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli, funkcjonujący na światowym rynku od 2003 r. producent wózków widłowych z chińskim rodowodem, na dobre rozpoczął ekspansję na europejskie...

Żródło: Baoli Polska, More&More Marketing