×
Aktualności

Linde N20 C wózki nowej generacji do kompletacji niskiego poziomu

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Linde Material Handling odnawia i rozszerza ofertę produktów przemysłowych. Osiem nowych modeli wózka do kompletacji zamówień Linde N20 C zapewni wygodne, bezpieczne i przede wszystkim zoptymalizowane pod względem kosztów kompletowanie zamówień w zakresie od 1,2 do 2,5 tony.

Kompletacja towarów jest głównym zadaniem w każdym magazynie i jednocześnie bardzo kosztownym, ze względu na duży udział czynności manualnych. Dlatego Linde Material Handling przywiązuje szczególną wagę do wsparcia użytkownika podczas opracowywania nowych wózków: Nawet standardowe wersje nowych wózków, które mogą osiągnąć prędkość do 14 km / h, oferują wysoki poziom komfortu operatora, który może być ulepszony dzięki dodatkowemu wyposażeniu opcjonalnemu w zależności od potrzeb danej aplikacji.

W ostatnich latach wymagania stale rosły, a klienci oczekiwali zwiększenia szybkości pobierania i zmniejszenia czasu przeładowania czy liczby błędów. „Dzięki różnym wersjom naszego nowego wózka do kompletacji zamówień  klienci mogą kontrolować koszty logistyki w tradycyjnych aplikacjach i zwiększyć wydajność swojego magazynu, podsumował Eloïse Lévêque, międzynarodowy menedżer produktu w Linde Material Handling.

 

Zwiększona ergonomia dla bardziej wydajnych procesów

Linde Material Handling zaadoptował standardową konstrukcję rynkową dla N20 C, w zakresie  rozmieszczenia akumulatora, platformy operatora i modułu obsługi ładunku, co jest szczególnie korzystne dla operatorów flot mieszanych: operatorzy nie muszą zmieniać nawyków podczas przełączania się pomiędzy wózkami różnych producentów. Niska wysokość wejściowa wynosząca zaledwie 130 milimetrów i szeroki dostęp do pojazdu (428 lub 418 milimetrów w zależności od danego modelu) ułatwiają wchodzenie i wychodzenie z platformy, co jest konieczne podczas codziennej pracy.

Ergonomicznie rozmieszczone uchwyty zapewniają bezpieczne trzymanie, nawet podczas cofania. Opcjonalne wyposażenie obejmuje pneumatycznie amortyzowaną platformę, która redukuje uderzenia i wstrząsy, doświadczane przez operatora podczas jazdy w nierównym terenie. Standardowo wyściełane oparcie zapewnia bezpieczną pozycję podczas jazdy, można opcjonalnie dostosować do wzrostu operatora. Składany fotel operatora (z czujnikiem do rozpoznawania kierowcy) jest również zintegrowany na dłuższe odległości lub czasy oczekiwania. Dodatkowy komfort podczas siedzenia zapewnia opcjonalnie wyściełana ochrona kolan.

 

Doskonała widoczność

Linde N20 C jest obsługiwany przez nową kierownicę o regulowanej wysokości - najważniejszy element wózków przemysłowych nowej generacji. Uchylane przełączniki . Przełącznik nawrotny do jazdy w przód i w tył, można obsługiwać kciukiem lub palcem wskazującym. Aby zapewnić jak najmniej rozproszenia podczas jazdy, inżynierowie Linde celowo umieścili kolorowy wyświetlacz pod kierownicą. Przejrzysty ekran wyświetla najważniejsze informacje dotyczące pojazdu - od stanu naładowania akumulatora po instrukcje serwisowe.

 

Połączony i bezpieczny

Na życzenie w nowych wózkach można również zainstalować modułowe oprogramowanie do zarządzania flotą Linde Connect z kontrolą dostępu, monitorowaniem uszkodzeń i analizą użytkowania.

Kompletacja jest zwykle przeprowadzana w bardzo zatłoczonym środowisku, co pociąga za sobą zwiększone ryzyko szkód materialnych i wypadków - a tym samym większe ryzyko nieplanowanych kosztów i zakłóceń operacyjnych. Aby temu zapobiec, Linde N20 C oferuje całą gamę standardowych i opcjonalnie dostępnych funkcji bezpieczeństwa. Niezwykle ważna dla operatora jest doskonała widoczność pojazdu i ładunku. Dodatkowe funkcje obejmują hydraulicznie wspomagany układ hamulcowy, który jest jednym z trzech układów hamulcowych na pokładzie.

System kontroli promienia skrętu Linde zmniejsza prędkość w stosunku do kąta skrętu i zapobiega wypadkom przy przechylaniu się podczas pokonywania zakrętów. Aby zmniejszyć kosztowne uszkodzenia półek, towarów lub samego pojazdu, można zamontować specjalne zderzaki z przodu wózka .

Ofertę uzupełniają dodatkowe funkcje wyposażenia, takie jak: mocne przednie reflektory LED, Linde BlueSpot, przednie lusterko panoramiczne, ekrany ochronne lub kraty do masztu i różne osłony ładunku.

 

Rozwiązania szyte na miarę

Operatorzy flot mają do wyboru szeroki zakres opcji dotyczących ogólnej konstrukcji nowej serii: Linde N20 C można zamówić w wersji dwupokładowej (D), z długimi ramionami ładunkowymi i widłami pokrywającymi (LoL), z funkcją podnośnika nożycowego (LX), z rozszerzonymi widłami do 3100 milimetrów i jako wysokowydajna wersja (HP) dla modelu 2,5t. W ten sposób wózek może być dostosowany do odpowiedniej aplikacji. Ponieważ coraz więcej magazynów posiada pozycje wyboru nie tylko na najniższym poziomie regałów, ale także na poziomie powyżej, Linde dodał do swojej oferty obsługiwaną na stojąco platformę do podnoszenia, pasująca do prawie wszystkich wyżej wymienionych wariantów projektowych: dzięki temu, operator może bezpiecznie dotrzeć do części i towarów do wysokości 2,8 metra.

Jako zasilanie nowego Linde N20 C producent oferuje zarówno wypróbowane i sprawdzone akumulatory ołowiowo-kwasowe oraz nowoczesne akumulatory litowo-jonowe w połączeniu z różnymi ładowarkami. Wymiana baterii może być pionowa lub boczna.

Pozostałe aktualności

Dzień litowo-jonowych innowacji w STILL

Dzień litowo-jonowych innowacji w STILL

Ponad 100 uczestników, 5 merytorycznych stref tematycznych, polska prapremiera wózka RX 60 Li-Ion oraz prelekcja gen. Hermaszewskiego na temat...

Żródło: STILL

Nowy ciężki żuraw TCC 78000 w porcie Rostock

Nowy ciężki żuraw TCC 78000 w porcie Rostock

Liebherr-MCCtec Rostock GmbH uruchomił nowy żuraw TCC 78000 w porcie morskim w Rostocku. Urządzenie będzie wspierać nie tylko rodzimy biznes...

Żródło: Liebherr-MCCtec Rostock GmbH

wszystkie aktualności

BLOG