×
Aktualności

Linde oferuje maksymalne bezpieczeństwo w intralogistyce

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Długookresowym celem Linde Material Handling jest tzw. Wizja Zero – zmniejszenie liczby wypadków wśród klientów do zera. Nie jest to łatwe w branży intralogistycznej, gdzie ludzie pracują ze sprzętem o wadze kilku ton, często w wąskich korytarzach. Podczas Międzynarodowych Targów Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (A + A), które będą miały miejsce się w Düsseldorfie w dniach 5-8 listopada 2019 r., firma zaprezentuje szeroką gamę funkcji bezpieczeństwa, jak np. interaktywna kamizelka ostrzegawcza.

Decydenci w branży intralogistycznej mogą wiele zrobić, aby procesy w ich firmach były bardziej bezpieczne i co za tym idzie nie zakłócały przepływu materiałów i nie generowały kosztów. Linde kładzie nacisk na innowacyjne rozwiązania i systemy wspomagające, które zapewniają większe bezpieczeństwo w interakcji między wózkami widłowymi, a personelem - poprzez informowanie, ostrzeganie, kontrolowanie lub interweniowanie.

Najnowszą innowacją opracowaną przez inżynierów Linde jest interaktywna kamizelka ostrzegawcza, która błyska i wibruje, gdy tylko zbliża się wózek widłowy. Kamizelka opiera się na wprowadzonym w ubiegłym roku systemie wspomagającym Linde Safety Guard, który precyzyjnie przesyła ultraszerokopasmowe sygnały radiowe (UWB) do jednego cala, nawet przez ściany i drzwi.

Benjamin Reis, kierownik ds. Bezpieczeństwa w Linde Material Handling, mówi: Idea tej kamizelki jest bardzo prosta - a także bardzo wydajna: Zwykłe ostrzeżenie jest zwykle wystarczające, aby zapobiec wystąpieniu niebezpiecznych sytuacji. W ten sposób można uniknąć wypadków.

W ciągu ostatnich dwóch lat Linde Material Handling znacznie rozszerzył zakres rozwiązań bezpieczeństwa, na przykład dodając koncepcje oświetlenia LED Stripes i VertiLight. Obie są oparte na technologii LED, ale stosują różne podejścia, aby zapewnić ukierunkowane, jasne i nieoślepiające oświetlenie miejsca pracy wózka widłowego. Optyczne systemy ostrzegania, takie jak Linde BlueSpot i jego ulepszona wersja, Linde TruckSpot, sprawdziły się już tysiące razy. Ten ostatni rzuca na podłogę czerwony trójkąt ostrzegawczy zamiast niebieskiej plamy, tym samym jeszcze silniej przyciągając uwagę pieszych lub innych operatorów wózków widłowych.

Elektryczny wózek Linde Roadster cechuje specjalna konstrukcja. Został zaprojektowany bez słupka A i oferuje operatorowi panoramiczny widok na otoczenie i ładunek. W tym przypadku zwiększona widoczność przekłada się na większe bezpieczeństwo.

Nowe funkcje służące ochronie ludzi, maszyn, towarów i infrastruktury są dostępne również dla systemu zarządzania flotą Linde Connect. Dzięki aplikacji Pre-Op obowiązkowa kontrola pojazdu staje się nieuniknionym warunkiem wstępnym po każdej zmianie operatora i zapewnia, że używane są tylko technicznie bezbłędne wózki. Nowy moduł Zone Intelligence pozwala operatorom flot definiować określone strefy magazynowe i obszary produkcyjne, w których prędkość wózków jest automatycznie zmniejszana. W ten sposób można skutecznie ograniczyć niebezpieczne przejścia lub odcinki o dużym natężeniu ruchu wózków widłowych i ruchu pasażerskiego. Układ hal lub instalacji służy jako podstawa do definiowania różnych stref.

Ale produkty i rozwiązania to tylko jedna strona medalu. Z drugiej strony usprawnienia organizacyjne w działalności. W tym celu firma oferuje funkcję Linde Safety Scan. Ustrukturyzowane rozwiązanie doradcze włącza ekspertów ds. bezpieczeństwa, którzy analizują procesy logistyczne u klienta i wizualizują potencjalne zagrożenia na mapie. Kolejnym krokiem są środki mające na celu złagodzenie obszarów krytycznych i wdrożenie ich wspólnie z firmą klienta.

Warto, aby nasi klienci zwracali jak najwięcej uwagi na temat bezpieczeństwa. Każda inwestycja to dobrze wydane pieniądze, które ostatecznie zapewniają płynność procesów. Pomagamy naszym klientom osiągnąć ten cel, oferując największy w branży asortyment produktów, rozwiązań i usług konsultingowych, mówi Benjamin Reis, ekspert ds. Bezpieczeństwa Linde.

Pozostałe aktualności

Mini żuraw Jekko SPX650

Mini żuraw Jekko SPX650

Pod koniec lipca, podczas transmisji na żywo, firma Jekko zaprezentowała najnowszy model w ofercie – zapowiadany kilka tygodni temu mini żuraw...

Żródło: Jekko

RIWAL otwiera kolejne Centrum Szkoleniowe IPAF

RIWAL otwiera kolejne Centrum Szkoleniowe IPAF

Firma RIWAL – międzynarodowy lider w dziedzinie wynajmu i sprzedaży podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych oraz szkoleń dla operatorów,...

Żródło: Riwal Poland

wszystkie aktualności

BLOG