×
Aktualności

Manitowoc aktualizuje aplikację diagnostyczną i nowy zestaw do testów ciśnienia

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Firma Manitowoc zaktualizowała swoją bezpłatną aplikację diagnostyczną o żurawie wieżowe Potain wyposażone w system sterowania żurawiem CCS (ang. Crane Control System), pomagając operatorom w interpretacji kodów diagnostycznych generowanych przez pokładowe systemy sterowania i skracając czas przestoju maszyny. Aplikacja aktualnie obsługuje żurawie Manitowoc, marki Grove, Potain oraz National Crane. Firma wydała również nowy zestaw testowy przetwornika ciśnienia, który umożliwia bezprzewodowe odczyty i przesyłanie danych.

Aplikacja diagnostyczna Manitowoc Diagnostic Code App na smartfony to pierwsza tego rodzaju aplikacja w branży dźwigowej (wypuszczona na rynek w 2018 roku); jest dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android i pomaga operatorom żurawi odczytywać kody diagnostyczne i udostępniać dane.

Ta nowa funkcjonalność to kolejny krok w aktywnym ulepszaniu naszych narzędzi cyfrowych i poszerzaniu naszej oferty, aby zapewnić klientom łatwe w użyciu i wartościowe narzędzia, które zwiększają komfort użytkowania naszych produktów, powiedział John Alexander, dyrektor serwisu, szkoleń i telematyki w Manitowoc.

Aplikacja diagnostyczna wydłuża czas pracy żurawia, umożliwiając klientom diagnozowanie problemów technicznych bez pomocy osób trzecich, co prowadzi do szybszych napraw i konserwacji.

 

Nowy zestaw narzędzi diagnostycznych

Firma Manitowoc wypuściła również nowy bezprzewodowy zestaw testowy przetwornika ciśnienia do pomiaru i rejestrowania ciśnień hydraulicznych we wszystkich układach żurawi bez użycia kłopotliwych węży. Zestaw komunikuje się bezprzewodowo przez Bluetooth z aplikacją na smartfony (Manitowoc Pressure Transducers) i jest wyposażony w dwa przetworniki wyposażone w złącza do pomiaru ciśnienia Stauff® oraz dwa przetworniki wyposażone w szybkozłączki Parker. W zestawie znajduje się również adapter ORFS # 4 i # 6 SAE J1453 oraz dwie zapasowe baterie.

Opcja logowania danych umożliwia użytkownikom szybkie pobieranie i wysyłanie zebranych danych pocztą elektroniczną. Bezprzewodowy zestaw testowy przetwornika ciśnienia można zakupić u przedstawiciela Manitowoc Crane Care.

Obie aplikacje na smartfony są dostępne bezpłatnie w App Store (Apple) i Google Play (Android).

Pozostałe aktualności

Strategiczna restrukturyzacja Tadano

Strategiczna restrukturyzacja Tadano

Firma Tadano Ltd. rozpoczęła realizację strategicznego programu restrukturyzacji dwóch niemieckich spółek zależnych Tadano Demag GmbH i Tadano...

Żródło: Tadano Ltd.

wszystkie aktualności

BLOG