×
Aktualności

Manitowoc zaprezentował nowy żuraw Potain MDT 569

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Manitowoc wprowadził na rynek nowy żuraw wieżowy Potain MDT 569. Najnowszy model, który dołączył do gamy MDT - żurawi z poziomym wysięgnikiem - zaprojektowany został jako jeden z najbardziej wszechstronnych i o największym udźwigu żuraw firmy Potain. Dzięki modułowej konstrukcji MDT 569 ma zoptymalizowane rozmiary i wagę komponentów, co ułatwia transport i montaż.

Thibaut Le Besnerais, wiceprezes ds. Globalnych Produktów dla Żurawi Wieżowych w Manitowoc, powiedział, że MDT 569 łączy w sobie elegancki design z wydajnością wyższą niż konkurencja. W ostatnich latach obserwowaliśmy duże zapotrzebowanie na większe żurawie z poziomym wysięgnikiem powiedział. Nowy żuraw obrotowy MDT 569 pomoże zaspokoić potrzeby naszych klientów w zakresie większych zdolności produkcyjnych, jednocześnie zachowując dobrze znany już łatwy transport, szybki montaż i wiodącą w branży wydajność, którą zapewniają nasze inne żurawie.

Żuraw MDT 569 może podnosić duże ładunki. Opcje maksymalnego udźwigu wynoszą 20 t, 25 t i32 t, a maksymalna długość wysięgnika wynosi 80 m. Udźwig na końcu wynosi do 4,2 t w przypadku modelu o udźwigu 25 t i pracy z wysięgnikiem 80 m. Maksymalna prędkość liny żurawia wyposażonego we wciągarkę  150 HPL wynosi 640 m /min. Żuraw może być wyposażony w nową podstawę o kształcie krzyża o długości 8 m, która jest łatwa w montażu i bardziej opłacalna w porównaniu z poprzednimi podstawami.

MDT 569 jest również bardziej kompaktowy niż poprzednie modele, dzięki temu transport jest znacznie uproszczony. Do transportu górnego zespołu żurawia potrzeba zaledwie dziewięciu standardowych kontenerów. Konstrukcja z poziomym wysięgnikiem zapewnia elastyczność w miejscach, w których wiele żurawi pracuje jednocześnie nad placem budowy. Operatorzy odczują komfort i wydajność podczas korzystania z systemu sterowania żurawiem CCS Manitowoc, a także ergonomicznych elementów sterujących oraz kabiny Ultra View. Plany przewidują dostawę pierwszego żurawia w lipcu 2020 r.

Naszym celem jest wprowadzenie na rynek wytrzymałego żurawia o zwartej konstrukcji, oferującego wiele opcji transportu bez uszczerbku dla wydajności, powiedział Le Besnerais. Ponadto MDT 569 można w pełni zmontować i uruchomić  w ciągu zaledwie dwóch dni, dzięki funkcjom oszczędzającym czas, takim jak szybkie połączenia wysięgnika z  przeciwwagą  oraz automatyczny system napinania i luzowania liny wózka.

Żuraw MDT 569 miał swój debiut podczas targów CONEXPO 2020.

Pozostałe aktualności

wszystkie aktualności

BLOG