×
Aktualności

Mini żuraw Jekko SPX1280 bez ograniczeń

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Nowy mini żuraw Jekko SPX1280 obejmuje technologię nowej generacji, która w pełni wykorzystuje koncepcje stabilności i podnoszenia. Skutkuje to prostotą i wszechstronnością, dzięki której operatorzy cieszyć się będą nowym doświadczeniem roboczym i nieskończonymi konfiguracjami operacyjnymi. Bliższe spojrzenie na charakterystykę i wydajność nowego mini żurawia SPX1280 wywołuje wrażenie, jakby minęło kilka lat świetlnych od premiery jego poprzednika, SPX1275.

Ta maszyna to prawdziwa pełna strona dla operatora, który może bardzo łatwo korzystać z nieskończonej liczby konfiguracji, zwłaszcza poprzez całkowicie zmieniony interfejs użytkownika, komentuje Mauro Tonon, kierownik ds. Sprzedaży eksportowej Jekko. SPX1280 ma maksymalne bezpieczne obciążenie robocze wynoszące 8 ton i osiąga 26,6 m wysokości po zainstalowaniu wysięgnika hydraulicznego. Biorąc pod uwagę jego wagę, rozmiar i obszar stabilizacji, jest to bez wątpienia najbardziej wydajna maszyna w tym segmencie. Oczywiście tryb Pick & Carry do pracy w 360 ° z ładunkiem 2 ton, jest oczywiście dostępny.

 

Niekończące się konfiguracje operacyjne

Technologia nowego mini żurawia SPX1280 oferuje operatorowi zupełnie nowe podejście do zarządzania różnymi sytuacjami roboczymi. W przeszłości konfiguracje, które umożliwiały osiągnięcie wymaganej stabilności, były bardzo ograniczone i wpływały na dynamikę pracy; obecnie połączenie systemu stabilizacji, technologii czujników, oprogramowania i nowego interfejsu użytkownika generuje niekończące się sytuacje robocze. Trzon tego żurawia stanowi nowy system stabilizacji, dzięki któremu maszyna dostosowuje się do warunków pracy, oraz dobrze znany wysięgnik hydrauliczny z trzema członami, które można schować pod lub z boku wysięgnika głównego.

 

Nowy system stabilizacji

System stabilizacji SPX1280 uwzględnia kilka czynników w celu ustalenia możliwych warunków pracy. W zależności od kąta otwarcia i rozsunięcia stabilizatorów, a także możliwego zastosowania przeciwwagi, oprogramowanie maszyny może w czasie rzeczywistym określić maksymalne bezpieczne obciążenie robocze w określonym punkcie. W przeszłości nie było to możliwe w takim stopniu, ponieważ częściowe wysunięcie stabilizatorów i kąty pośrednie od 0 ° do 45 ° nie mogły być brane pod uwagę. Stopnie stabilizacji wzrosły z czterech do siedmiu, a ich wyświetlanie na interfejsie jest łatwiejsze i bardziej przyjazne dla użytkownika.

 

Zaawansowany i precyzyjny układ hydrauliczny

Dzięki nowemu układowi hydraulicznemu żuraw ten ma płynniejszą i bardziej precyzyjną obsługę, co zwiększa komfort pracy. W 100% sterowany elektronicznie system zasilania został ulepszony, aby oferować nowe funkcje, takie jak wysuwanie wysięgnika i podnoszenie ramion w tym samym czasie, płynniejsze i bardziej wydajne gąsienice, obsługa przy jednoczesnym łączeniu czterech funkcji jednocześnie.

 

Niższe zużycie, wyższa wydajność

SPX1280 jest wyposażony w silnik wysokoprężny o mocy 19 kW wyposażony w pompę o zmiennej wydajności (zmiennoprzepływową), która zwiększa wydajność całego urządzenia, a jednocześnie w pełni wykorzystuje moc silnika w zależności od wykonywanej operacji. Oznacza to lepszą wydajność i niezawodność, a także znaczną redukcję zużycia paliwa. Nowy silnik (Stage V, Tier 4 Final) jest zgodny z normami emisji UE 2019.

 

Wszystko w rękach operatora

Jekko SPX1280 jest obsługiwany za pomocą nowego przyjaznego dla użytkownika pilota radiowego zaprojektowanego przez wewnętrzny zespół Jekko. Możliwych jest pięć konfiguracji: Pick & Carry, podnoszenie, podpory stabilizujące, poprzeczki i jazda. Pojedynczy pilot radiowy uruchamia, konfiguruje i obsługuje maszynę i jej narzędzia, co oznacza - nigdy więcej sterowania na pokładzie, wszystko jest w rękach operatora.

 

Przewaga konkurencyjna

Na stale rozwijającym się rynku urządzeń dźwigowych nowy SPX1280 stanowi znaczącą ewolucję i podnosi poprzeczkę w zakresie innowacji technologicznych. Podobnie jak jego poprzednik, SPX1280 jest używany, gdy wysokość i ładunek są zwiększane: układanie szyb, konserwacja i montaż przemysłowy, konstrukcje i budownictwo, a jego wszechstronność można lepiej docenić, gdy podnoszenie odbywa się w ciasnych miejscach.

Otrzymaliśmy zamówienia obejmujące cały rok 2019 i pierwszy kwartał przyszłego roku. Nasz całkowity budżet produkcyjny na ten model w 2020 r. wynosi co najmniej 40 jednostek, wyjaśnia Tonon, kilka z nich pojedzie do Europy Środkowej, Stanów Zjednoczonych, Bliskiego Wschodu i Chin oprócz naszych tradycyjnych rynków.

 

Charakterystyka techniczna JEKKO SPX1280

  • Wymiary: 5730 x 1450 x 2040 mm
  • Obszar podparcia : 4600 x 4600 mm
  • Max SWL: 8000 kg
  • Waga: 7000 kg (bez opcji wyposażenia ) + przeciwwaga 1500 kg
  • Silnik: Diesel D1105-E4B + silnik jedno- lub trójfazowy
  • Maksymalna wysokość (z wysięgnikiem hydraulicznym i trzema przedłużeniami): 26,6 m
  • Maksymalny wysięg (z wysięgnikiem hydraulicznym i trzema przedłużeniami): 20 m
  • Obrót: n x 360 °

Pozostałe aktualności

wszystkie aktualności

BLOG