×
Aktualności

Następca popularnego żurawia Grove GMK3060

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Manitowoc Cranes pokaże zmodernizowany trójosiowy żuraw terenowy Grove GMK3060 podczas targów bauma 2019 w Monachium. Nowy GMK3060L bazuje na konstrukcji swojego poprzednika, ale ma dłuższy wysięgnik (48 m zamiast 43 m) i oferuje znacznie mocniejsze wykresy obciążenia, w trybie taxi, w swojej klasie.

Podobnie jak oryginał, żuraw terenowy GMK3060L cechuje się najbardziej kompaktowymi wymiarami w segmencie żurawi trzyosiowych, umożliwiając mu dostęp do wąskich miejsc pracy, manewrowanie w pobliżu centrów miast, a nawet pracę wewnątrz pomieszczeń. Podwozie jest niemal tak kompaktowe jak w modelu dwuosiowym i do 1 metra krótsze niż konkurencyjne żurawie trzyosiowe, o długości zaledwie 8,68 metra i minimalnej całkowitej wysokości 3,48 metra przy całkowicie opuszczonym zawieszeniu. Nowy model wyposażone jest w dłuższy wysięgnik główny, o długości 48 metrów, składający się z siedmiu sekcji z systemem bolcowania TWIN-LOCK i oferuje znacznie mocniejsze wykresy obciążeń.

Andreas Cremer, dyrektor globalnego produktu Manitowoc dla wszystkich żurawi terenowych, powiedział: Przedstawiliśmy GMK3060 na targach bauma 2013 i to był dla nas wielki sukces. Nowy GMK3060L wykorzystuje ten żuraw i czyni go jeszcze lepszym dzięki dłuższemu wysięgnikowi, mocniejszym wykresom obciążeń, szybkim prędkościom roboczym i mocnemu, ale bardziej ekologicznemu silnikowi.

GMK3060L został opracowany zgodnie z podejściem The Manitowoc Way i jest wynikiem opinii Voice of the Customer, metodologii, dzięki której żurawie są budowane zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami klientów.

Żuraw GMK3060L wyposażony jest w system sterowania Manitowoc CCS, a także funkcję konfiguratora wysięgnika. Umożliwia to operatorowi wprowadzanie podstawowych parametrów podnoszenia, takich jak obciążenie, promień i wysokość ładunku, a system automatycznie zapewnia optymalne opcje wysięgnika do wykonania zadania. Oszczędza to czas i znacznie ułatwia proces konfiguracji. Podobnie jak wszystkie żurawie GMK z CCS, GMK3060L będzie również wyposażony w opcję MAXbase dla zmiennych ustawień stabilizacji i zwiększy wykresy obciążenia w niektórych zakresach roboczych.

GMK3060L jest napędzany przez sześciocylindrowy silnik wysokoprężny Cummins QSL9, o mocy 254 kW (340 KM), zapewniający mniejsze zużycie paliwa. QSL9 łączy w sobie wysoką wytrzymałość ze zwartą przestrzenią dla jednego z najlepszych współczynników mocy do masy w swojej klasie i będzie dostępny zarówno w wersjach Euromot III / Tier 3, jak i Euromot V / Tier 4 Final, aby sprostać potrzebom wszystkich rynków. Żuraw wyposażony będzie w automatyczną skrzynię biegów ZF TraXon, zapewniającą 12 opcji prędkości do przodu i dwie do tyłu.

Nowy trzyosiowy żuraw terenowy zadebiutuje na targach bauma 2019, które odbywać się będą w dniach 8-14 kwietnia 2019 r. w Monachium w Niemczech.

 

Pozostałe aktualności

Rewizja dyrektyw. Twoje zdanie się liczy!

Rewizja dyrektyw. Twoje zdanie się liczy!

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii - Departament Obrotu Towarami Wrażliwymi organizuje w dniu 11 września 2019 spotkanie w sprawie...

Żródło: redakcja dzwignice.info

Manipulator Liftronic® Easy 6 w nowej wersji

Manipulator Liftronic® Easy 6 w nowej wersji

Scaglia INDEVA, światowy lider w segmencie inteligentnych manipulatorów przemysłowych, przeznaczonych do podnoszenia, przenoszenia i manipulacji...

Żródło: DHC Systems

Riwal wspiera klientów dzięki technologii BIM

Riwal wspiera klientów dzięki technologii BIM

Riwal, lider w branży wynajmu i sprzedaży podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych, stworzył bibliotekę BIM swoich maszyn dostępną online....

Żródło: Riwal Poland

Nowe wózki Hyster z przechylanym masztem

Nowe wózki Hyster z przechylanym masztem

Hyster Europe wprowadził na rynek nową, kompaktową serię wózków wysokiego składowania z przechylanym masztem, doskonale dostosowaną do magazynów,...

Żródło: Hyster-Yale Group

wszystkie aktualności

BLOG