×
Aktualności

Nowa globalna strategia części zamiennych thyssenkrupp Elevator

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

thyssenkrupp Elevator otworzył w Madrycie pierwszy inteligentny magazyn części zamiennych do konserwacji i naprawy wind na całym świecie. Będąc pojedynczym punktem zarządzania i magazynowania, magazyn technologiczny w Madrycie w San Fernando de Henares dąży do utrzymania całkowitej dostępności wszystkich części zamiennych dla swoich operatorów, optymalizacji ich logistyki poprzez usługi Smart Data, analizę i przetwarzanie danych gromadzonych w czasie rzeczywistym. Zastosowanie inteligentnej analizy danych pomoże zrealizować te same procesy logistyczne, oszczędzając 30% czasu w porównaniu z tradycyjnymi magazynami.

 

Całodobowa dostępność części zamiennych

Międzynarodowa mobilność miejska stanowi proste i skuteczne rozwiązanie minimalizujące przestoje nieczynnych wind, zapewniając całodobową dostępność części zamiennych i dystrybuując je w odpowiednim czasie do techników serwisowych. W rezultacie czas oczekiwania na części zamienne do wind skrócony został o 20%, a oszczędności wynikające z podróży techników serwisowych w celu zgromadzenia komponentów do 10% rocznie.

Całkowita powierzchnia nowego magazynu w Madrycie wynosi 6 853 m2, w tym 6 253 m2 powierzchni magazynowej i 500 m2 powierzchni biurowej. Może on pomieścić do 9800 różnych części i komponentów do konserwacji. Ponadto ma zdolność do obsługi ponad 1 400 000 zamówień rocznie, co stanowi wzrost o 400% w porównaniu z poprzednim miejscem magazynowania . Projekt powstał jako pilotaż w Hiszpanii, z zamiarem stania się centralną bazą części zamiennych firmy w całej Europie Południowej. Łączna inwestycja w budowę magazynu wynosi 3,5 miliona EUR.
W ramach globalnej inicjatywy thyssenkrupp Business Excellence Business, magazyn w Madrycie będzie pierwszym tego rodzaju dodatkowym, centralnie zarządzanym magazynem, które wkrótce będą dostępne - zlokalizowane w różnych kluczowych węzłach thyssenkrupp Elevator na całym świecie, takich jak m.in. Memphis, Neuhausen, Szanghaj, Porto Alegre i Pune, między innymi. W ten sposób firma całkowicie wyeliminuje rozproszenie komponentów w obecnych ponad 10 000 różnych miejsc przechowywania.

Dzięki magazynowi części zamiennych w San Fernando ustanawiamy nowy standard w branży wind, powiedział Ivo Siebers, dyrektor ds. Globalnej logistyki w thyssenkrupp Elevator. Musimy nie tylko ulepszać nasze produkty, ale także nasze procesy - i dostrzegliśmy ogromny potencjał w optymalizacji przepływu towarów.

 

Magazyn uczący się, połączony z MAX

Aby przyspieszyć proces zamawiania części zamiennych, nowy system magazynowania zostanie podłączony do MAX, diagnostycznego  rozwiązania serwisowego thyssenkrupp Elevator zainstalowanego w 120 000 wind na całym świecie. Dzięki MAX funkcje wind są stale i dokładnie monitorowane. Dane w czasie rzeczywistym gromadzone przez czujniki w windach są wysyłane do chmury, gdzie są analizowane przez system uczenia się wykorzystujący sztuczną inteligencję. Korzyść dla klienta polega na tym, że system jest w stanie przewidzieć, które elementy techniczne wymagają serwisowania lub wymiany nawet przed wystąpieniem jakiejkolwiek awarii.

Dzięki całkowitej widoczności części zamiennych oferowanych przez MAX, informacje będą zapisywane i analizowane w celu idealnego planowania zamówień w inteligentnym magazynie. Synchronizacja nowego projektu pamięci masowej z MAX będzie oznaczać większą bezpośredniość i przewidywanie w informowaniu operatorów, które części są potrzebne do naprawy. Połączony z urządzeniami mobilnymi unikalny algorytm MAX wysyła dokładną diagnostykę bezpośrednio do techników, aby informować ich o potrzebach konserwacji i naprawach, co pozwala im przygotować się na każdą ewentualność.

 

Zrównoważony rozwój

Nowy projekt thyssenkrupp umożliwia zmniejszenie wpływu na środowisko i promowanie bardziej zrównoważonego łańcucha dostaw. thyssenkrupp eliminuje niepotrzebną liczbę podróży związanych z wysyłką komponentów, oszczędzając 64 tony CO2, które nie zostaną wyemitowane przez flotę, co oznacza oszczędność 400 000 km rocznie.

Zaangażowanie w ochronę środowiska idzie jeszcze dalej, zastępując całe opakowanie komponentów materiałami nadającymi się do recyklingu. Wszystkie materiały opakowaniowe będą całkowicie ekologiczne, wielokrotnego użytku i przyjazne dla środowiska.

Pozostałe aktualności

wszystkie aktualności

BLOG