×
Aktualności

Nowe akumulatory litowo-jonowe Genie

Zaprojektowane na potrzeby branży wynajmu, nowe akumulatory Genie dla podnośników nożycowych działają w niskich temperaturach, a odpowiedni rozmiar pomaga uzyskać optymalną wydajność ekologiczną.

Podczas targów Bauma 2019 Genie zaprezentuje po raz pierwszy w Europie baterie litowo-jonowe w podnośniku nożycowym Genie GS-1932, które wkrótce dostępne będą jako opcja w wybranych podnośnikach nożycowych. Specjalnie przystosowany do pracy na budowach, nowy akumulator jest odpowiedni do pracy i ładowania w niskich temperaturach.

Nowa technologia akumulatorów litowo-jonowych to ważny krok na europejskim rynku, na którym firmy zajmujące się wynajmem podestów są świadome potrzeby oferowania rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Dla właścicieli flot, podnośniki nożycowe Genie, wyposażone w nasze nowe zestawy akumulatorów litowych, łączą zalety polegające na znacznym obniżeniu całkowitego kosztu posiadania i oferowaniu lepszej jakości miejsca pracy bez emisji zanieczyszczeń, powiedział Zach Gilmor, menedżer produktu Genie, Terex AWP, EMEAR.

W porównaniu do akumulatorów kwasowo-ołowiowych, oprócz wymagającej minimalnej konserwacji, akumulatory litowo-jonowe Genie pracują nawet czterokrotnie dłużej, wymagają jedynie wymiany co siedem lat lub rzadziej, co jest odpowiednikiem cyklu życia typowej maszyny dla wynajmu. Oszczędzając czas i koszty, wydłużony czas pracy na baterii zmniejsza również ilość odpadów. W miejscu pracy, operatorzy przekonają się, że maszyny wyposażone w tę opcję są lepiej przystosowane do trudniejszych zastosowań, w których ważniejsza jest zwiększona wydajność i zerowa emisja oraz niski poziom hałasu. Czas ładowania do 100 procent pojemności zmniejsza się również o 33 procent.

Akumulatory litowo-jonowe Genie oferują szereg korzyści dla branży wynajmu. Na przykład wykorzystują transfer jonów litu w celu zapewnienia zasilania i ładowania, a także oferują szereg korzyści w stosunku do akumulatorów kwasowo-ołowiowych, takich jak:

  • szybkie i wydajne ładowanie do 100% pojemności,
  • ekologiczna, bezołowiowa konstrukcja,
  • długa żywotność eliminuje konieczność wymiany baterii,
  • minimalne wymagania dotyczące konserwacji,
  • doskonała wydajność w niskich temperaturach,
  • nie rozładowuje się, gdy nie jest używany.

Nowe akumulatory litowo-jonowe Genie są kompatybilne z ładowarką Delta-Q dla telematyki Genie Lift Connect i z urządzeniem Genie Tech Pro Link.

Opracowane w odpowiedzi na potrzeby firm wynajmujących rozwiązania telematyczne Genie Lift Connect koncentrują się na praktycznych informacjach, elastyczności i przejrzystości. Technologia ta rozwinęła się, aby pomóc klientom w zrozumieniu informacji dostarczanych przez maszyny do wypożyczania, umożliwiając im wykorzystanie danych maszynowych w celu bardziej wydajnego zarządzania ich działalnością.

Dzięki nowemu narzędziu diagnostycznemu Genie Tech Pro Link wszystko, co technik musi wiedzieć o podnośniku nożycowym Genie GS, znajduje się w zasięgu ręki. Umożliwia ono monitorowanie wskaźników maszyny, w tym napięcie akumulatora, kalibrację maszyny, regulację prędkości podczas kontroli przed rozpoczęciem pracy, otrzymywanie powiadomień i przypominanie o serwisach, śledzenie okresów konserwacji, otrzymywanie informacje o kodzie błędów i wiele więcej.

Galeria

Pozostałe aktualności

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli, funkcjonujący na światowym rynku od 2003 r. producent wózków widłowych z chińskim rodowodem, na dobre rozpoczął ekspansję na europejskie...

Żródło: Baoli Polska, More&More Marketing