×
Aktualności

Nowe wózki Hyster do podnoszenia kontenerów

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Firma Hyster Europe wprowadziła na rynek nowy wózek kontenerowy wysokiego podnoszenia Hyster Laden, który ma zwiększyć produktywność w zatłoczonych portach i terminalach, zgodnie z rosnącymi wymaganiami.

Jednym z kluczowych wyzwań dla portów i terminali jest ciągłe osiąganie wydajności w obliczu rosnącego popytu, wyjaśnił Chris van de Werdt, kierownik ds. Strategii produktów w EMEA Big Trucks w Hyster Europe. Można to osiągnąć dzięki zwiększonej produktywności i obniżeniu kosztów operacyjnych, które ma zapewnić nowy wózek do kontenerów Hyster Laden.

 

Większa wydajność i żywotność

Nowy wózek kontenerowy Hyster Laden układa do 6-ciu rzędów i sprawia, że obsługa pierwszego rzędu jest szybsza w stosach kontenerów i podczas transportu kontenerów. Niewielkie rozmiary podwozia i promień skrętu wózka Hyster H40-52XM-16CH z serii wózków wysokiego podnoszenia Hyster Laden pozwala szybko i łatwo manewrować wózkiem. Prosta obsługa wraz z doskonałymi prędkościami operacyjnymi i przyjaznym dla użytkownika cyfrowym wyświetlaczem operatora, również przyczynia się do skrócenia czasu obsługi.

Aby wydłużyć okresy między tankowaniami i skrócić czas przestojów, w najnowszych wózkach do kontenerów zastosowano zbiornik paliwa o dużej pojemności. Długie okresy międzyobsługowe obejmują po 10 000 godzin dla oleju hydraulicznego (z próbkowaniem oleju).

 

Widoczność i komfort operatora dla wysokiej wydajności

Niskim poziom hałasu i wibracji zapewnia operatorom komfortowe środowisko pracy. Widoczność odgrywa również ważną rolę w portach i terminalach. Nowe wózki kontenerowe wysokiego podnoszenia Hyster wyposażone są w szeroki, wytrzymały maszt, który zapewnia stabilność i widoczność do przodu. Kabina operatora znajduje się również w optymalnej pozycji z tyłu wózka, zapewniając doskonały punkt widokowy na obszar eksploatacji.

Przednie, górne i tylne szyby, wyposażone są standardowo w wycieraczki, co również poprawia widoczność podczas pracy w niesprzyjających warunkach pogodowych. Dostępna jest także opcjonalna kamera skierowana tyłem do kierunku jazdy.

 

Niezawodne wyposażenie do operacji portowych i terminalowych

Hyster zaprojektował nowy wózek dla osiągnięcia maksymalnej niezawodności, aby porty mogły na nim polegać, powiedział Chris. Inteligentna konstrukcja została sprawdzona na całym świecie w czasie milionów godzin pracy przez setki pojazdów i została udoskonalona, aby sprostać wymaganiom klientów i zoptymalizować czas pracy.

 

Dodatkowe opcje wspierające określone wymagania

Seria wózków Hyster H40-52XM-16CH jest dostępna z podwoziem bramowym lub dedykowanym, oba są wyposażone w pełne sterowanie CANbus i automatyczne ryglowanie blokujące.

Wytrzymałe podwozie bramowe jest wyposażona w spreader zamontowany pod wózkiem, połączony z czterema wieszakami, i jest dostępny zarówno z mechanicznym jak i hydraulicznym nachyleniem stosu. Hydrauliczne pochylanie pozwala na lepsze dostosowanie spreadera do pojemników na przyczepach lub na nierównych powierzchniach gruntu. Podwozie bramowe umożliwia również duże przesunięcie boczne o 400 mm.

Dedykowana opcja podwozia to wyjątkowa konstrukcja firmy Hyster. Spreader jest zamontowany na górnej części i ze względu na mniejszą masę w porównaniu do wózka bramowego, obciążenie przedniej osi jest obniżone o 7%. Pomaga to zmniejszyć zużycie opon ze względu na uszkodzenia powierzchni roboczej, przyczyniając się do obniżenia kosztów eksploatacji.

Tam, gdzie jest to wymagane, dostępna jest 6-stopniowa konwersja 9'6”, w tym wysoki maszt i szeroka oś napędowa. Opcja szerokiej osi dostępna jest również dla masztu o 5 wysokościach. Opcjonalna ochrona przed nadmiernym obniżeniem spreadera, chroni drążek siłownika przed ewentualnym uszkodzeniem przez luz łańcucha podnośnika.

Nowa seria wózków do podnoszenia kontenerów z najwyższej półki korzysta z ogromnego doświadczenia firmy Hyster w projektowaniu i budowaniu 360-stopniowych rozwiązań do obsługi ładunków w portach i terminalach, dodał Chris. Zawiera ona inteligentną konstrukcję i opcje spełniające określone potrzeby aplikacji, aby pomóc zwiększyć produktywność przy jednoczesnym zmniejszeniu całkowitego kosztu eksploatacji i kosztu transportu kontenera.

Pozostałe aktualności

Rewizja dyrektyw. Twoje zdanie się liczy!

Rewizja dyrektyw. Twoje zdanie się liczy!

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii - Departament Obrotu Towarami Wrażliwymi organizuje w dniu 11 września 2019 spotkanie w sprawie...

Żródło: redakcja dzwignice.info

Manipulator Liftronic® Easy 6 w nowej wersji

Manipulator Liftronic® Easy 6 w nowej wersji

Scaglia INDEVA, światowy lider w segmencie inteligentnych manipulatorów przemysłowych, przeznaczonych do podnoszenia, przenoszenia i manipulacji...

Żródło: DHC Systems

Riwal wspiera klientów dzięki technologii BIM

Riwal wspiera klientów dzięki technologii BIM

Riwal, lider w branży wynajmu i sprzedaży podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych, stworzył bibliotekę BIM swoich maszyn dostępną online....

Żródło: Riwal Poland

Nowe wózki Hyster z przechylanym masztem

Nowe wózki Hyster z przechylanym masztem

Hyster Europe wprowadził na rynek nową, kompaktową serię wózków wysokiego składowania z przechylanym masztem, doskonale dostosowaną do magazynów,...

Żródło: Hyster-Yale Group

wszystkie aktualności

BLOG