×
Aktualności

Nowe wózki Linde z siedzeniem dla operatora uzupełniają najbardziej wszechstronną na rynku gamę wózków paletowych i podnośnikowych

Nowe wózki z siedzeniem dla operatora Linde Material Handling o udźwigu od 1,2 do 2,5 tony sprawiają, że przemieszczanie towarów jest wygodniejsze i wydajniejsze. W nowych pojazdach przydzielono dużą ilość miejsca do pracy oraz szeroki zakres opcjonalnych funkcji wyposażenia. Dodanie nowych wózków paletowych i stertujących oraz podwójnych wózków stertujących oznacza zakończenie kompleksowej przebudowy portfolio wózków widłowych Linde z siedzeniem lub platformą dla kierowcy. Licząca łącznie 19 modeli oferta firmy jest obecnie najbardziej wszechstronną na rynku.

Naszym celem jest jak najściślejsze dostosowanie naszych wózków przemysłowych do procesów naszych klientów. Ale zmieniają się one z czasem, wyjaśnia Toufik Oussou, Product Manager Warehouse Trucks w Linde Material Handling. Z tego powodu w ciągu ostatniego półtora roku asortyment wózków paletowych i stertujących był sukcesywnie odnawiany i rozszerzany. Trzeci i ostatni etap rozbudowy oferty obejmuje wózki paletowe i stertujące z siedzeniem dla kierowcy o udźwigu w zakresie od 1,2 do 2,5 tony.

Pojazdy te mają wyjątkowo przestronne podwozie. Szerokość 970 milimetrów zapewnia kierowcy dużą swobodę ruchów. Wygodne siedzenie kierowcy, dostępne również na życzenie z ogrzewaniem i zagłówkiem, przeciwdziała przedwczesnemu zmęczeniu. Czułe sterowanie palcami zapewnia szybką i precyzyjną obsługę ładunku: pozwala na sterowanie wszystkimi funkcjami wideł i masztu za pomocą palca wskazującego i kciuka; precyzyjne ruchy są możliwe nawet w rękawiczkach. Wózki magazynowe są polecane szczególnie do użytku w rozległych obszarach logistycznych i produkcyjnych.

 

Nowe funkcje zapewniają lepszą wydajność wózków Linde

Pod względem wydajności nowe wózki paletowe T20/25 RW, podwójne wózki stertujace D12 RW i wózki paletowe L14 / 16 RW ( gdzie R = siedzenie kierowcy, W = wersja szeroka) oferują imponującą opcję podnoszenia lub opuszczania wideł podczas jazdy, co przyspiesza procesy przechowywania i pobierania.

Do tego dochodzi wysoka pozycja siedząca kierowcy i zasięg widzenia dzięki profilom masztu. Zaprojektowane z myślą o zoptymalizowanej widoczności, zapewniają doskonały widok jezdni i ładunku, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo.

W sytuacjach, gdzie występują ciężkie i często zmieniające się ładunki zalecany jest system wsparcia Linde Load Management, który pokazuje najważniejsze dla operatora dane na kolorowym wyświetlaczu. Dzięki temu kierowcy zawsze wiedzą, jaka waga znajduje się obecnie na widłach i do jakiej wysokości mogą bezpiecznie podnieść ładunek. Wózki z siedzeniem dla kierowcy zasilane są poprzez sprawdzone akumulatory kwasowo-ołowiowe lub, coraz bardziej popularne rozwiązanie, składające się z połączenia baterii litowo-jonowej i zdecentralizowanej ładowarki do szybkiego ładowania pośredniego. Dla wszystkich wózków dostępny jest również system zarządzania flotą connect, który reguluje dostęp do pojazdu, rejestruje wstrząsy i uderzenia oraz analizuje wykorzystanie pojazdu, w celu optymalizacji operacji.

W zależności od zastosowania, pojazdy można wyposażyć do dodatkowe funkcje. Podwójne wózki stertujace Linde D12 RW, o udźwigu 1,2 tony, wyposażone są w system Linde Speed Management, który oblicza maksymalną prędkość, przy której zapewniona jest bezpieczna praca podczas transportu dwóch palet w zależności od obciążenia na głównym podnośniku. W ten sposób można zwiększyć wydajność obsługi i bezpieczeństwo.

Inne zalety to duża liczba różnych konstrukcji masztu o wysokości podnoszenia do 6,2 metra, a także funkcja szybkiego podnoszenia, która w razie potrzeby zwiększa prędkość podnoszenia nawet o 33 procent. Podobnie jak w przypadku wózka podwójnego, wózki paletowe Linde L14 RW i L16 RW o udźwigu 1,4 i 1,6 ton mogą zostać wyposażone w system Linde BlueSpot, a wózki paletowe T20 RW i T25 RW mogą być wyposażone w wydajne reflektory do użytku w słabo oświetlonym środowisku pracy.

Galeria

Pozostałe aktualności

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli, funkcjonujący na światowym rynku od 2003 r. producent wózków widłowych z chińskim rodowodem, na dobre rozpoczął ekspansję na europejskie...

Żródło: Baoli Polska, More&More Marketing