Nowe wózki prowadzone Linde do magazynów i na produkcję
Prześlij nam swój newsLinde MH wprowadza na rynek nowy, niezwykle kompaktowy prowadzony wózek paletowy Linde L10 – L16 B. Modele o udźwigu od 1 do 1,6 tony i wysokości podnoszenia do 5,47 metra są przeznaczone do bardzo szerokiego zakresu zadań manipulacyjnych w magazynach i zakładach produkcyjnych. Kompaktowa konstrukcja sprawia, że są idealnymi urządzeniami do transport towarów w wąskich korytarzach i strefach załadunku. Dwa inne modele umożliwiają transport palet z zamkniętymi podstawami oraz różnego rodzaju małych pojemników.
Ręczne, elektryczne wózki paletowe Linde układają i przesuwają palety w obszarach składowania i w strefach buforowych, transportują materiały na linie produkcyjne i pobierają towary, a także pomagają przy uzupełnianiu zapasów w supermarketach. Ponadto mogą być używane jako stół warsztatowy. Są niezwykle zwrotne i dlatego szczególnie nadają się do pracy w wąskich korytarzach, czy na linii montażowej.
Każdy centymetr zmniejszenia długości wózka pomaga operatorowi szybciej i bezpieczniej dostarczyć ładunek do miejsca przeznaczenia, powiedział Marc Castro, Menedżer ds. Portfela Wózków Magazynowych w Linde Material Handling.
Elastyczne wózki – dla dowolnej aplikacji
Nowe modele wózków prowadzonych są najbardziej kompaktowe. Najkrótsza wersja - Linde L10 B, wyposażona w zintegrowany akumulator litowo-jonowy i maszt typu simplex, mierzy zaledwie 568 milimetrów od podwozia do wspornika wideł (wymiar l2), a promień skrętu wynosi 1420 milimetrów. Seria modeli dostępna jest także w wersji z zasobnikiem akumulatorowym i akumulatorami kwasowo-ołowiowymi o pojemnościach znamionowych 200Ah i 250Ah oraz akumulatorami litowo-jonowymi o pojemnościach od 3kWh do 6kWh. Oprócz różnorodnych ładowarek, pojazdy można opcjonalnie wyposażyć w zintegrowaną ładowarkę, która umożliwia pośrednie ładowanie w dowolnym gniazdku elektrycznym.
To nie wszystko. Nowe wózki paletowe Linde można dostosować do indywidualnych warunków panujących w firmie klienta za pomocą pięciu różnych typów masztów. Szeroka gama opcji wyposażenia pozwala skonfigurować wózki do każdego zastosowania: Podnoszenie początkowe zapewnia większy prześwit podczas pokonywania nierównych powierzchni i jazdy po rampach, podczas gdy funkcja pojazdu piętrowego umożliwia na przykład równoczesny transport dwóch palet na większe odległości. Do obsługi palet z zamkniętymi podstawami lub specjalnymi nośnikami ładunku dostępne są wózki podnośnikowe Linde L10 – L12 AS o udźwigu 1 i 1,2 tony.
Bezpieczeństwo, ergonomia i zarządzanie flotą
Typowa dla Linde asymetryczna głowica sterownicza automatycznie utrzymuje operatora w konturach wózka. Dodatkowo długie ramię dyszla gwarantuje, że operator znajduje się w bezpiecznej odległości od wózka, gdy ten jest w ruchu, jadąc z prędkością do 6 km/h. Głęboko tłoczone podwozie zwiększa bezpieczeństwo, zapobiegając przytrzaśnięciu stóp operatora pod niską stalową osłoną. Nowością w wyposażeniu jest aktywny zderzak na stopy. Wykrywa kontakt i automatycznie hamuje wózek (lub – w innym wariancie - aktywnie odsuwa wózek od operatora w przypadku kontaktu).
System Linde Load Management jest dostępny w dwóch wariantach:
- Standardowym, który określa ciężar ładunku na widłach,
- zaawansowanym - dodatkowo monitoruje pozostały udźwig w czasie rzeczywistym i ostrzega operatora o krytycznych warunkach za pomocą ostrzeżeń wizualnych i dźwiękowych.
Jeżeli ciężar ładunku przekracza maksymalny udźwig, system blokuje funkcję podnoszenia, uniemożliwiając dalsze podnoszenie. Prędkość jazdy i przyspieszenie są kontrolowane na podstawie wysokości podnoszenia, masy ładunku i kąta skrętu. Kolejną ważną funkcją jest połączenie sieciowe z dwukierunkową transmisją danych. Umożliwia to aktualizację oprogramowania i zdalną diagnostykę „bezprzewodowo”, co zwiększa czas sprawności pojazdu.