×
Aktualności

Nowy ciężki żuraw TCC 78000 w porcie Rostock

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Liebherr-MCCtec Rostock GmbH uruchomił nowy żuraw TCC 78000 w porcie morskim w Rostocku. Urządzenie będzie wspierać nie tylko rodzimy biznes Liebherr załadunkiem i montażem coraz większych żurawi morskich własnej produkcji, ale zapewni także możliwość obsługi dużych ładunków firmom zewnętrznym w porcie w Rostocku.

Podczas uroczystości uruchomienia, w której uczestniczyli m.in. Minister Gospodarki, Zatrudnienia i Zdrowia Meklemburga - Pomorze Zachodnie, Harry Glawe wraz ze swoim kolegą Christianem Pegelem, Ministrem ds. Energii, Infrastruktury i Cyfryzacji Meklemburgia - Pomorze Zachodnie oraz panie Patricia Rüf i Stéfanie Wohlfarth jako członkowie rodziny Liebherr. Potężny żuraw TCC 78000, o wysokości 164 metrów, podniósł dużą flagę Liebherr na wysokość ponad 120 metrów. Oficjalna ceremonia inauguracyjna oznacza dla Liebherra nową erę w przeładunku ciężkich towarów w Porcie w Rostocku.

Dzięki unikalnej kombinacji wysokości podnoszenia i udźwigu TCC 78000 ma najlepszy potencjał techniczny dla bezpiecznego i ekonomicznego montażu i załadunku żurawi morskich nowej generacji, powiedział Leopold Berthold, dyrektor zarządzający Liebherr-MCCtec Rostock GmbH.

TCC to skrót od Traveling Cargo Crane, co oznacza przejezdny żuraw towarowy. Żuraw TCC jest swoistą hybrydą żurawia obrotowego i suwnicy bramowej na szynach. Urządzenie będzie pracowało między północnym zakładem Liebherr i przyległym nabrzeżem. Jego maksymalny udźwig wynosi 1600 ton, a całkowita wysokość 164 metry z podniesionym wysięgnikiem. TCC 78000 stanie się charakterystycznym elementem przyszłej przystani w Rostocku. Wyposażone w podwójne wózki (dwie szyny po każdej stronie) i rozstaw torów pod bramą, wynoszący 30 metrów, urządzenie zapewni optymalną elastyczność w obsłudze wszystkich typów dużych ładunków.

Liebherr nie jest jedynym podmiotem, który skorzysta z nowych perspektyw. Żuraw TCC 78000 zapewni także możliwość obsługi dużych ładunków innym firmom w porcie Rostock.

Inwestycja Liebherra w nowy system wynosi około 45 milionów euro. TCC 78000 wykona swoją pierwszą poważną operację pod koniec tego roku. Będzie to podniesienie żurawia morskiego HLC (ang. Heavy Lift Crane) 295000 – najmocniejszego żurawia, jaki kiedykolwiek zbudował Liebherr - na specjalnym statku „Orion”.

Pozostałe aktualności

Nowa kabina dla dużych wózków Hyster

Nowa kabina dla dużych wózków Hyster

Firma Hyster wprowadza na rynek nową kabinę i sterowanie dla dużych wózków widłowych z serii Big Truck. Wiodący w branży projekt będzie po raz...

Żródło: Hyster

wszystkie aktualności

BLOG