×
Aktualności

Nowy Jekko JF990 – jeszcze mocniejszy żuraw gąsienicowy

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Po wprowadzeniu żurawia JF365 na rynku pojawił się nowy, bardziej wydajny model żurawia gąsienicowego Jekko – JF990, który oferuje znakomity udźwig w granicach ogólnych wymiarów transportu (nie ponadgabarytowego).

Żuraw gąsienicowy firmy Jekko rośnie, nie pod względem wymiarów, ale raczej wydajności i innowacji. Po sukcesie sprzedaży modeli JF545 i JF365, Jekko po raz kolejny podniósł poprzeczkę i zaoferował żuraw gąsienicowy o cechach porównywalnych z żurawiem F990 firmy Fassi. To prawdziwa ewolucja gatunku, w którym tradycyjnie kompaktowe wymiary łączą się ze zwiększoną wydajnością, bardzo wysokim udźwigiem i łatwością transportu.

Wygraliśmy pierwszą część zakładu, wyjaśnia Alberto Franceschini, kierownik ds. Sprzedaży eksportowej Jekko, która polegała na zainwestowaniu w innowacyjny produkt, którego wciąż nie ma na rynku. Opracowaliśmy nową maszynę, ustabilizowaną ciężarówkę z żurawiem na gąsienicach, która pracuje jak mini żuraw. Połączyliśmy doświadczenia płynące z JF545 i JF365 i dlatego odpowiedzieliśmy na wymagania rynku dotyczące bardziej wydajnych, ale kompaktowych maszyn.

W porównaniu do wymiarów ciężarwki, JF990 wciąż jest mini żurawiem: kompaktowy, ze zmiennymi trybami stabilizacji i podwójnym silnikiem (Diesla i elektrycznym). Ale jego najważniejsza zaleta to wysokość podnoszenia, wynosząca 41 metrów podczas korzystania z wysięgnika hydraulicznego i trzech ręcznych przedłużeń lub 38 metrów z koszem operatora, co oznacza, że może pracować w miejscach niedostępnych dla samochodów ciężarowych.

 

Wiele trybów pracy

JF990 może pracować pionowo lub poziomo, ponad, obraca się, używa haka lub wciągarki. Można go również wyposażyć w manipulator do szyb, 3-osobowy kosz hydrauliczny, w przypadku pracy z podwójnym przegubem, oraz kosz dla 1 lub 2 osób przy użyciu wysięgnika do wysokości 38 m. Aktywacja trybu hydraulicznego na wysięgniku umożliwia zainstalowanie dowolnej dodatkowej opcji.

 

Nietypowy transport ładunku

Żuraw JF990 bez przeciwwagi można przewozić zwykłą ciężarówką. Jego waga jest idealna, gdy wymagana jest wydajność mini żurawia, który może pracować jako żuraw przegubowy.

 

Standardowa i dodatkowa przeciwwaga

Nowa maszyna może używać standardowej przeciwwagi o masie 2,1 tony do stabilizacji na powierzchni 8,5 x 8,5 metra, a także dodatkowej przeciwwagi o masie 3 ton, zmniejszając na obszarze 7 x 7 metrów.

Systemem demontażu, szybki i automatyczny systemem szybkiego zwalniania, podobny do systemu znacznie większych żurawi, sterowany jest się za pomocą pilota radiowego.

 

Wyjątkowa dostępność w ograniczonych przestrzeniach

Funkcje żurawia Jekko JF990 sprawiają, że z łatwością może zastąpić żuraw wieżowy lub samojezdny, bez instalowania go na ciężarówce. Jako żuraw gąsienicowy jest niezależny od podwozia samochodu ciężarowego i dociera do ciasnych miejsc, co ma duży i pozytywny wpływ na czas transportu oraz pracy. Może być transportowany i używany we wszystkich miejscach, do których samochód ciężarowy nie może się dostać, jak: tereny przemysłowe, małe miejsca, wąskie centra miast, ogrodzone parki itp.

 

Nieskończone możliwości podnoszenia

Jekko opracował oprogramowanie do zarządzania stabilizacją w nieskończonych kombinacjach. Każdy wysięgnik może przyjmować dowolny kąt i wysunięcie, a oprogramowanie na bieżąco oblicza ciśnienie robocze, uwzględniając położenie wysięgników i pochodną linię pochylenia. Na ekranie wyświetlanych jest pięć poziomów stabilności w celu łatwego odczytu wykresów ładowania.

 

Jeden żuraw, jeden operator

JF990 może być sterowany przez jednego operatora za pomocą pilota radiowego. Uruchamianie / zatrzymywanie, operacje podnoszenia, stabilizacja, wysięgnik lub instalacja przeciwwagi mogą być wykonywane samodzielnie przez operatora.

 

Napęd diesel lub elektryczny

JF990 jest wyposażony zarówno w elektroniczny silnik wysokoprężny Deutz TCS3.6 L4 55 kW (Stage V, Tier 4), jak i trójfazowy silnik elektryczny o mocy 13 kW. W zależności od sytuacji lub wymagań operator może łatwo przełączać się z jednej opcji na drugą: żuraw jest bardzo elastyczny i może być używany zarówno wewnątrz i na zewnątrz.

Taki wszechstronny żuraw może być stosowany w różnorodnych sytuacjach: podnoszenie specjalne, układanie w ograniczonych obszarach zarówno na placach budów (belki, balkony, szyby, systemy klimatyzacji itp.) lub w środowiskach przemysłowych (maszyny różnej wielkości), konserwacja, serwis itp.

Żuraw gąsienicowy Jekko JF990 jest idealną maszyną dla wyspecjalizowanych firm dźwigowych – uzupełnia istniejącą flotę przegubowych żurawi samochodowych i żurawi miejskich, a także dla firm wynajmujących, w szczególności ze względu na łatwość transportu.

 

Charakterystyka techniczna JEKKO JF990

  • Wymiary: 6,75 x 2,14 x 3,45 metra
  • Maksymalny udźwig: 21,5 tony
  • Obszar stabilności: 8,5 x 8,5 metra
  • Waga: 21.800 kg + 1680 kg, standardowy wysięgnik przeciwwagi + 2,1 tony, a dodatkowy wysięgnik przeciwwagi - 3 tony
  • Silnik: Deutz 55 kW (Stage V, Tier 4), elektroniczny Diesel + silnik trójfazowy 13,5 kW
  • Maksymalna wysokość (z wysięgnikiem): 41 metrów
  • Maksymalny wysięg (z wysięgnikiem): 38 metrów
  • Obrót: ciągły - 360 °

Pozostałe aktualności

wszystkie aktualności

BLOG