×
Aktualności

Manitowoc wprowadza na rynek żuraw Potain MCT 325

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Manitowoc zaprezentował żuraw Potain MCT 325, który rozszerza ofertę popularnej serii żurawi z poziomym wysięgnikiem. Podobnie jak w przypadku innych żurawi serii, MCT 325 został zaprojektowany w celu zapewnienia łatwiejszego transportu i montażu, a także wysokiej wydajności i niezawodności w projektach budowlanych. Firma pokazała nowy żuraw podczas specjalnego wydarzenia w fabryce Manitowoc w Zhangjiagang w Chinach 29 sierpnia, podczas którego można było obejrzeć 16-tonową wersję MCT 325 z pełnym, 75-metrowym wysięgnikiem.

Kwong-Joon Leong, regionalny menedżer produktu dla żurawi wieżowych Potain, powiedział, że nowy model oferuje wydajne rozwiązanie dla klientów wymagających mocnych i wszechstronnych żurawi w klasie 12 i 16 ton.

Żurawie z poziomym wysięgnikiem, takie jak MCT 325, stają się powszechnym rozwiązaniem dla projektów wykorzystujących prefabrykaty betonowe, które są coraz bardziej popularnym wyborem ze względu na szybkość i prostotę zapewnianą w miejscach pracy, powiedział Leong. Żurawie typu „topless” zapewniają także szybkość i prostotę projektów dzięki ich konstrukcji, która pozwala na nakładanie się pola pracy wielu jednostek na budowie. MCT 325 daje naszym klientom nowy wybór w zakresie 12 i 16 ton. Dzięki wyjątkowemu wysięgowi o długości 75 metrów wierzymy, że ten nowy model spodoba się wielu firmom i projektom.

Dostępny w dwóch wersjach żuraw MCT 325 oferuje konfiguracje długości wysięgnika od 40 do imponujących 75 metrów, w odstępach co 5 metrów. Na końcu 75-metrowego wysięgnika żuraw może podnieść ładunek o masie 2,5 tony w przypadku wersji 16- tonowej lub 2,3 tony w przypadku wersji 12-tonowej, co czyni go jednym z najlepszych w swojej klasie urządzeń do podnoszenia na duże odległości.

Nowy model pozostaje wierny charakterystyce konstrukcyjnej żurawi z poziomym wysięgnikiem Potain, oznaczającej łatwy transport i montaż w połączeniu z doskonałą wydajnością. W dobrze przygotowanym miejscu MCT 325 można zainstalować w ciągu 1,5 dnia, z kompletnym wysięgnikiem i przeciwwagą, w czterech operacjach podnoszenia. MCT 325 ostatecznie zastąpi popularny, sprawdzony i długo produkowany żuraw górnoobrotowy MC 310.

Żuraw MCT 325 jest przeznaczony do pracy z systemami masztów L68 i L69 o wymiarach 2x2 metra i może być stosowany z kątownikami mocującymi w zwykłej konstrukcji wieżowej, z wewnętrzną konfiguracją wspinania lub zamontowany na podwoziu, zapewniając użytkownikom maksymalną wszechstronność. Pojawiła się również nowa kwadratowa konstrukcja przeciwwagi żurawia, pierwsza w serii Potain MCT. Aby ułatwić montaż na miejscu, kompletny wysięgnik i przeciwwagę można ustawić w dwóch operacjach podnoszenia, co oznacza, że do zadania można zastosować większy wybór żurawi pomocniczych. Dedykowane punkty zawieszenia na przeciwwadze oraz wsporniki transportowe na wysięgniku, ułatwiają załadunek do kompaktowej konfiguracji transportowej.

Podobnie jak w przypadku wszystkich żurawi Potain, klienci mają wiele opcji mechanizmów podnoszenia, obracania i wózka. Dostępnych jest kilka opcji wciągarek, wszystkie z technologią przetwornicy częstotliwości. Wersja 12-tonowa jest dostarczana ze standardowym 75 LVFC 30 lub opcją do 75 HPL 30. Wersja 16-tonowa jest dostarczana ze standardowym 75 LVFC 40 lub opcja do 75 HPL 40 lub 100 LVF 40. Wciągarka 75 LVFC 30, o mocy 55 kW, oferuje pojemność liny o długości 766 metrów i może unieść 1,5 tony przy prędkości do 114 m/min. Wciągarka 75 LVFC 40 o mocy 55 kW oferuje pojemność liny o długości 637 metrów i udźwig 2 ton przy prędkości 90 m/min. Wciągarki są dostępne z opcją hamulca bezpieczeństwa.

W 2014 roku Manitowoc wypuścił na rynek pierwszy żuraw z poziomym wysięgnikiem Potain z fabryki Zhangjiagang - MCT 385. Przez lata firma kontynuowała innowacje i dodała modele MCT 205, MCT 85, MCT 565, a teraz uzupełnia ofertę modelem MCT 325.

Z przyjemnością dodajemy MCT 325 do naszej oferty, zaledwie 18 miesięcy po wprowadzeniu na rynek MCT 565, największego żurawia z poziomym wysięgnikiem w azjatyckiej ofercie Potain, powiedział Leong. Postępując zgodnie z filozowią The Manitowoc Way, stale słuchamy naszych klientów, abyśmy mogli opracowywać innowacyjne produkty dostosowane do ich zmieniających się potrzeb.

Podobnie jak w przypadku wszystkich żurawi Potain z azjatyckiej oferty firmy, Manitowoc spodziewa się silnego zainteresowania nowym modelem. Dostawy Potain MCT 325 rozpoczną się we wrześniu, a żuraw będzie sprzedawany w regionie Azji i Pacyfiku, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Ameryce Łacińskiej i Rosji oraz w krajach WNP.

Pozostałe aktualności

Odroczenie rewizji dyrektywy maszynowej

Odroczenie rewizji dyrektywy maszynowej

Plan prac Komisji Europejskiej na 2020 r., został zmieniony zgodnie z regeneracją gospodarki po COVID-19. Wychodzenie z kryzysu skoncentruje...

Żródło: FEM

wszystkie aktualności

BLOG