×
Aktualności

Nowy wózek do wąskich korytarzy VNA firmy Linde – wyższy, szybszy i bardziej komfortowy

Nowe wózki serii K firmy Linde Material Handling zaskakują wysokością podnoszenia do 18 metrów i ulepszoną ergonomią, a jednocześnie oferują znacznie większą wydajność i bezpieczeństwo – dzięki innowacyjnemu systemowi DRC, który skutecznie kompensuje wahania masztu.

Nowe generacje wózków serii K oferują znaczną wartość dodaną pod względem wydajności: na przykład podnośnik główny do kabiny kierowcy i podnośnik pomocniczy widelca mogą być podnoszone i opuszczane równocześnie. W rezultacie kierowca i widły szybciej osiągają pożądaną pozycję. Ponadto, nowe wózki VNA mogą bezpiecznie pracować na wysokościach do 18 metrów dzięki innowacyjnej technologii dynamicznego sterowania wysięgiem DRC (ang. Dynamic Reach Control). Napęd elektryczny o szybkich możliwościach reagowania kompensuje oscylacje masztu za pomocą ukierunkowanych przeciw-ruchów. Kierowca nie musi czekać, aż maszt przestanie się kołysać podczas podnoszenia lub przenoszenia palet, a tym samym szybciej i precyzyjniej może umieścić ładunek na półce. Dzięki nowym przystawkom i systemowi DRC wydajność w magazynie może zostać zwiększona nawet o 25 procent w porównaniu do systemu bez dodatkowych czujników do rozpoznawania obciążenia.

Kabina kierowcy, która jest o 50 mm niższa niż w poprzednich modelach, oprócz dolnej wysokości wjazdu, oferuje wyższym kierowcom znacznie więcej miejsca na nogi oraz swobodę poruszania się. Na pokładzie znajduje się również w wiele schowków do przechowywania przedmiotów osobistych oraz uchwyt na butelki o pojemności 1,5 litra. Przednia szyba powiększona została o 80 milimetrów w dół, co zapewnia o 20 procent lepszą widoczność wideł i ładunku i zmniejsza ryzyko uszkodzenia półek i towarów.

Kolejną nowością w kabinie kierowcy jest cyfrowy panel sterowania. Jednostka sterująca wyświetla wszystkie istotne dane na w pełni graficznym wyświetlaczu - od prędkości jazdy lub podnoszenia do informacji dostarczonych przez ważne czujniki bezpieczeństwa. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia funkcja Rescue Alarm. Kiedy czujniki urządzenia dostrzegają nietypowe zachowanie kierowcy (na przykład pozostającego w tej samej pozycji przy dużej wysokości podnoszenia w długim okresie), system uruchamia dwustopniowy alarm wizualny i dźwiękowy.

Najnowsza generacja wózków VNA jest rozwiązaniem modułowym. Klienci mają do wyboru 64 różne typy masztów oraz dziesięć szerokości kabiny w dwóch różnych wersjach, które można dopasować do indywidualnych wymagań.

 

Galeria

Pozostałe aktualności

Nagroda IFOY 2019 dla wózka UniCarriers TX3

Nagroda IFOY 2019 dla wózka UniCarriers TX3

UniCarriers ponownie wygrał nagrodę IFOY za 3-kołowy wózek elektryczny z przeciwwagą TX3, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii Counter...

Żródło: UniCarriers