×
Aktualności

Nowy wózek do wąskich korytarzy VNA firmy Linde – wyższy, szybszy i bardziej komfortowy

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Nowe wózki serii K firmy Linde Material Handling zaskakują wysokością podnoszenia do 18 metrów i ulepszoną ergonomią, a jednocześnie oferują znacznie większą wydajność i bezpieczeństwo – dzięki innowacyjnemu systemowi DRC, który skutecznie kompensuje wahania masztu.

Nowe generacje wózków serii K oferują znaczną wartość dodaną pod względem wydajności: na przykład podnośnik główny do kabiny kierowcy i podnośnik pomocniczy widelca mogą być podnoszone i opuszczane równocześnie. W rezultacie kierowca i widły szybciej osiągają pożądaną pozycję. Ponadto, nowe wózki VNA mogą bezpiecznie pracować na wysokościach do 18 metrów dzięki innowacyjnej technologii dynamicznego sterowania wysięgiem DRC (ang. Dynamic Reach Control). Napęd elektryczny o szybkich możliwościach reagowania kompensuje oscylacje masztu za pomocą ukierunkowanych przeciw-ruchów. Kierowca nie musi czekać, aż maszt przestanie się kołysać podczas podnoszenia lub przenoszenia palet, a tym samym szybciej i precyzyjniej może umieścić ładunek na półce. Dzięki nowym przystawkom i systemowi DRC wydajność w magazynie może zostać zwiększona nawet o 25 procent w porównaniu do systemu bez dodatkowych czujników do rozpoznawania obciążenia.

Kabina kierowcy, która jest o 50 mm niższa niż w poprzednich modelach, oprócz dolnej wysokości wjazdu, oferuje wyższym kierowcom znacznie więcej miejsca na nogi oraz swobodę poruszania się. Na pokładzie znajduje się również w wiele schowków do przechowywania przedmiotów osobistych oraz uchwyt na butelki o pojemności 1,5 litra. Przednia szyba powiększona została o 80 milimetrów w dół, co zapewnia o 20 procent lepszą widoczność wideł i ładunku i zmniejsza ryzyko uszkodzenia półek i towarów.

Kolejną nowością w kabinie kierowcy jest cyfrowy panel sterowania. Jednostka sterująca wyświetla wszystkie istotne dane na w pełni graficznym wyświetlaczu - od prędkości jazdy lub podnoszenia do informacji dostarczonych przez ważne czujniki bezpieczeństwa. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia funkcja Rescue Alarm. Kiedy czujniki urządzenia dostrzegają nietypowe zachowanie kierowcy (na przykład pozostającego w tej samej pozycji przy dużej wysokości podnoszenia w długim okresie), system uruchamia dwustopniowy alarm wizualny i dźwiękowy.

Najnowsza generacja wózków VNA jest rozwiązaniem modułowym. Klienci mają do wyboru 64 różne typy masztów oraz dziesięć szerokości kabiny w dwóch różnych wersjach, które można dopasować do indywidualnych wymagań.

 

Pozostałe aktualności

wszystkie aktualności

BLOG