×
Aktualności

Nowy wózek Linde E10 ze stojącym miejscem dla operatora

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Elektryczny wózek widłowy Linde E10 jest wszechstronny, może przewozić towary o wadze do jednej tony, a nawet mieści się w windzie towarowej. Dzięki tej nowej ofercie Linde Material Handling poszerza swoją gamę wózków przemysłowych o elastyczny pojazd wyposażony w liczne funkcje zwiększające komfort i bezpieczeństwo.

W prawie każdej branży istnieją zadania transportowe, które wymagają szczególnie wąskiego, krótkiego i jednocześnie lekkiego wózka widłowego, który można również zmieścić na przykład w windzie towarowej. Dostępny z akumulatorem kwasowo-ołowiowym lub litowo-jonowym, nowy wózek Linde E10 o udźwigu 1 tony jest właśnie takim wszechstronnym rozwiązaniem w codziennej logistyce. Tylko nieco szerszy niż europaleta, mieści się nawet w najwęższych korytarzach, a dzięki promieniowi skrętu wynoszącemu zaledwie 1317 milimetrów jest w stanie manewrować nawet w ciasnych przestrzeniach.

 

Niezawodny przepływ materiałów - zaprojektowany z myślą o potrzebach klientów

Ponieważ pojazd jest przeznaczony do przejazdów na krótkie odległości, nie ma siedzenia, ale oferuje wyściełane oparcie. Operator może wsiąść do wózka z obu stron, bez konieczności podnoszenia stóp. Standardowe wyposażenie obejmuje system automatycznej redukcji prędkości na zakrętach oraz w obszarze swobodnego podnoszenia masztu, a także wyłącznik martwego człowieka zintegrowany z płytą podłogową: wózek porusza się tylko wtedy, gdy operator stoi w jej obrysie.

 

Ergonomia, bezpieczeństwo i komfort jazdy są ze sobą ściśle powiązane

Układ kabiny operatora jest funkcjonalny bez uszczerbku dla komfortu. Optymalnie rozmieszczone elementy obsługi oraz wąskie rozpórki osłony górnej i profile masztu zapewniają maksymalną swobodę ruchów i doskonałą widoczność ładunku i otoczenia. Platforma operatora oddzielona od wibracji pochłania wstrząsy, zapewniając kierującemu wygodę. W przypadku konieczności częstego cofania wózek można wyposażyć w podwójny zestaw dźwigni obsługowych i uchwytów. Co więcej, prawa ręka operatora opiera się na szerokim podłokietniku.

Opcjonalne wyposażenie obejmuje między innymi ochronny szklany dach, który zapewnia nieograniczoną widoczność do góry i ochronę przed spadającymi przedmiotami, a także systemy bezpieczeństwa Linde BlueSpot i Linde TruckSpot, które ostrzegają pieszych o niebezpieczeństwie za pomocą sygnałów wyświetlanych na ziemi.

Pozostałe aktualności

EasyCom: zdalna diagnostyka podestów Easy Lift

EasyCom: zdalna diagnostyka podestów Easy Lift

EasyCom to nazwa bezprzewodowego urządzenia „STAY CONNECT” firmy Easy Lift, zamontowanego na platformie. Urządzenie może wykryć, na żądanie...

Żródło: Easy Lift

RAPORT: Rynek żurawi wieżowych w Polsce 2020

RAPORT: Rynek żurawi wieżowych w Polsce 2020

Firma badawcza CEBARYD, opublikowała raport na temat aktualnej sytuacji w segmencie żurawi wieżowych w Polsce w ostatnich latach. W raporcie...

Żródło: CEBARYD

wszystkie aktualności

BLOG