×
Aktualności

Nowy zawodnik wagi ciężkiej Liebherr - żuraw gąsienicowy LR 1400 SX

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Gerhard Frainer, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży zakomunikował: Z rynku pojawiło się zapytanie o większy żuraw. Wraz z nowym LR 1400 SX firma Liebherr rozszerza swoją ofertę żurawi gąsienicowych o model, którego udźwig wynosi do 400 ton. Szczególnie satysfakcjonujący jest fakt, że pierwsi klienci już korzystają z nowego modelu.

Żuraw gąsienicowy LR 1400 SX to maszyna specjalnie zaprojektowana do wszelkich wyzwań w budownictwie i inżynierii lądowej. Pierwszy egzemplarz opuścił już fabrykę Liebherr w Nenzing. Kompaktowa waga transportowa 46 ton pozwala na łatwy transport całego żurawia między miejscami pracy. Podczas transportu platforma i poręcze pozostają przymocowane do nadwozia; wystarczy je złożyć.

System samodzielnego montażu umożliwia szybki montaż. Za pomocą pilota można sterować całym żurawiem, zachwyca się Paul Belcher, właściciel i dyrektor zarządzający Mountain Crane Service, który zakupił nowy żuraw. Pozwala to na lepszy ogląd sytuacji i zwiększa bezpieczeństwo na miejscu.

Pomimo swoich rozmiarów, LR 1400 SX ma szeroki zakres zastosowań i przekonał już pierwszego niemieckiego klienta, firmę Depenbrock, swoją elastycznością. W przypadku eksploatacji barki kluczowe znaczenie mają dostępne wykresy obciążenia barki dla dowolnej konfiguracji i dowolnej kombinacji przeciwwagi. Modułowy system przeciwwag jest bardzo dobry. Jeśli wystarczająca jest mniejsza przeciwwaga, jednostka może być również używana na odpowiednio mniejszej barce. Dzięki temu korzystanie z LR 1400 SX jest bardzo elastyczne, mówi Andreas Handel, kierownik działu inżynierii mechanicznej Hydro Construction.

To, jak elastyczny i mobilny jest żuraw, można zobaczyć, podczas manewrowania w ograniczonej przestrzeni. Cztery napędy gąsienicowe ułatwiają manewrowanie żurawiem LR 1400 SX na budowach, na których jest mało miejsca. Dzięki regulacji rozstawu gąsienic poruszanie się na wąskich drogach jest niezwykle łatwe.

 

Żuraw gąsienicowy o najwyższym poziomie bezpieczeństwa

Projektanci żurawia zwrócili szczególną uwagę na koncepcję bezpieczeństwa. System asystujący Gradient Travel Aid pomaga pokonywać zbocza i wzniesienia. Wyświetla środek ciężkości żurawia i ostrzega operatora, zanim żuraw opuści bezpieczny obszar.

Wizualizacja nacisku na podłoże (ang. Ground Pressure Visualization) LR 1400 SX oblicza aktualny nacisk żurawia na podłoże w czasie rzeczywistym i porównuje go z określonymi granicami bezpieczeństwa dla odpowiedniej pozycji. Nacisk na podłoże jest wyświetlany w kabinie operatora, a operator jest stale świadomy, czy maszyna znajduje się w obszarze krytycznym lub zbliża się do niego.

To świetna funkcja. Musimy stale obserwować i monitorować warunki gruntowe, mówi Paul Belcher.

Nacisk żurawia na podłoże można również zmniejszyć za pomocą płyt redukcyjnych. Szczególnie przekonały nas szerokie gąsienice i płyty redukujące nacisk na podłoże, mówi Ludger Holtmann, dyrektor techniczny w Depenbrock i dodaje, decydujący wpływ na zakup miały również wciągarki do swobodnego opadania, które są wymagane w niektórych zastosowaniach.

 

Żuraw gąsienicowy LR 1400 SX w akcji 

Poniższa animacja przedstawiają żuraw gąsienicowy LR 1400 SX od transportu na miejsce pracy aż do operacji podnoszenia:

Pozostałe aktualności

BUDMA 2022. Budownictwo gotowe do spotkań!

BUDMA 2022. Budownictwo gotowe do spotkań!

Już ponad 300 wystawców zadeklarowało udział w przyszłorocznych targach budownictwa i architektury BUDMA. Powrót po  „krótkiej przerwie”...

Żródło: mtp

HDW - nowy przedstawiciel Genie w Polsce

HDW - nowy przedstawiciel Genie w Polsce

Holenderska firma HDW, jeden z największych dystrybutorów maszyn Genie w Europie, otworzyła z początkiem grudnia swój oddział w Broniszach pod...

Żródło: HDW

wszystkie aktualności

BLOG